studia Marvela

Thor 5 był już dokuczany, nawet gdy Thor: Love and Thunder trafił do kin, ale Chris Hemsworth zasugerował, że następny występ Thora może być jego ostatnim występem w MCU. Jako jeden z trzech członków-założycieli Avengers, którzy wciąż pojawiają się w MCU, Thor stał się weteranem franczyzy, razem z Hawkeye Jeremy’ego Rennera i Hulkiem Marka Ruffalo. Jednak nic nie trwa wiecznie i nawet bogowie muszą stawić czoła ostatecznej bitwie. Dla Hemswortha ten czas może zbliżać się szybko.

Jest jedna pozornie nieunikniona zasada w MCU. Każdy główny bohater nie może po prostu zniknąć bez odpowiedniego zakończenia swojej podróży. W przypadku Iron Mana i Czarnej Wdowy nastąpiło to wraz z ich śmiercią, podczas gdy Steve Rogers zrezygnował z roli Kapitana Ameryki po tym, jak zdecydował się po prostu zestarzeć i żyć swoim życiem. Więc jak dokładnie Thor zostawiłby MCU za sobą? Cóż, po tym, jak wcześniej powiedział, że jest gotów grać Thora tak długo, jak będą go mieli, wydaje się, że Hemsworth mógł zmienić zdanie. Powiedział Vanity Fair :

„Tak, na pewno. Czuję, że prawdopodobnie musielibyśmy zamknąć książkę, gdybym zrobił to jeszcze raz, wiesz, co mam na myśli? Czuję, że prawdopodobnie to uzasadnia. Czuję, że prawdopodobnie byłby to finał, ale to nie jest oparte na niczym, co ktoś mi powiedział, ani na jakichkolwiek planach. Masz narodziny bohatera, podróż bohatera, potem śmierć bohatera i nie wiem – czy jestem na tym etapie? Kto wie?”

Czy Thor umrze w sadze Multiverse?

Chris Hemsworth w Valhalli w Thor Love and Thunder Filmowe studia Walta Disneya

Oczywiste jest, że chociaż wielu najpotężniejszych bohaterów Ziemi przeżyło Sagę Nieskończoności, to samo może nie dotyczyć Sagi Multiverse. Ścieżka do Avengers: Secret Wars została ustalona, ​​a multiwersum może oznaczać koniec wielu postaci i początek nowych dodatków do serii Marvel. Czy Thor dokona ostatecznej ofiary, aby uniemożliwić Kangowi Zdobywcy rządzenie tym światem i wszystkimi światami?

Czytaj także  Amazon zainwestuje 1 miliard dolarów rocznie w premiery kinowych filmów fabularnych

Na razie niewiele wiadomo na ten temat, ale istnieje już kilka możliwych teorii na temat tego, w jaki sposób Thor mógł się wycofać, krążąc w mediach społecznościowych. Wcześniej gwiazda Lokiego, Tom Hiddleston, zasugerował, że przekaże pochodnię nowej generacji postaci MCU. Jeśli Kevin Feige i spółka chcą pociągnąć za serce, tak jak zrobili to w przypadku śmierci Tony’ego Starka w grze Endgame, to ponowne połączenie Thora ze swoim bratem i Jane Foster w Valhalli może być sposobem na zrobienie tego.

Oczywiście, podczas gdy Thor: Love and Thunder kończy się żądłem, że „Thor Will Return” miał sugerować nowy film, zwłaszcza biorąc pod uwagę złośliwość Herkulesa w scenie napisów końcowych, ale wszystko to wydarzyło się w innym filmie, a nie w jednym szczególnie skupiony na Thorze? Jest tylko garstka ludzi, którzy prawdopodobnie znają odpowiedź na to pytanie i jak zwykle trzymają na razie swoje karty blisko piersi. Dla wszystkich innych jest to po prostu kwestia siedzenia i obserwowania, jak Kinowe Uniwersum Marvela rozwija się w swoim czasie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *