CBS

Pojawiły się doniesienia o śmierci aktora Charlesa Kimbrougha. Być może najbardziej znany ze swojej wieloletniej roli w serialu telewizyjnym Murphy Brown, Kimbrough zmarł 11 stycznia w Culver City w Kalifornii, chociaż o jego śmierci właśnie poinformował New York Times jego syn, John Kimbrough. Nie podano żadnych innych szczegółów, takich jak przyczyna śmierci. Miał 86 lat.

Kimbrough urodził się 23 maja 1936 roku. Jako aktor zaczął występować na scenie, występując w wielu uznanych sztukach na przestrzeni lat. W 1971 roku był nominowany do nagrody Tony za rolę w Kompanii Stephena Sondheima. W 2012 roku dołączył do wznowienia Harveya na Broadwayu przez Roundabout Theatre Company, w którym zagrał u boku Jima Parsonsa z The Big Bang Theory .

Najbardziej znaną rolą tego aktora byłaby rola prezentera Jima Diala w przebojowym sitcomie CBS Murphy Brown. Występował we wszystkich dziesięciu sezonach serialu, zdobywając nominację do nagrody Emmy dla aktora drugoplanowego na gali Emmy w 1990 roku. W 2018 roku Kimbrough ponownie wcielił się w rolę w odrodzeniu Murphy’ego Browna, pojawiając się w wielu odcinkach. W 2000 roku postać pojawiła się także w jednym z odcinków Family Guy, w którym Kimbrough użyczył głosu.

Charles Kimbrough użyczył głosu Victorowi Gargulecowi

Wiktor Gargulec Disneya

Kimbrough może być lepiej znany młodszym ludziom jako głos Victor the Gargoyle w animowanym filmie Disneya Dzwonnik z Notre Dame. Powtórzył rolę z filmu z 1996 roku w sequelu z 2002 roku i nadal głosił Victora w różnych grach wideo, takich jak seria Kingdom Hearts . Był także lektorem dla The Angry Beavers, BAtman Beyond i Pinky and the Brain, a także filmów animowanych Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins, Recess: School’s Out i The Land Before Time VII: The Kamień Zimnego Ognia.

Ten doświadczony aktor pojawił się także w innych filmach, takich jak The Sentinel, Starting Over, The Good Mother, The Wedding Planner i Marci X. Jego inne osiągnięcia na małym ekranie obejmują role w Kojack, Great Performances, Tales of the Unexpected, Spenser : Do wynajęcia, Dinozaury, Łódka miłości: Następna fala, Ally McBeal i Projekt Zeta.

Czytaj także  SNL Post-Production Crew Adds Pressure to Network's Lagging Union Negotiations by Leafleting Audience Line Outside 30 Rock

Wśród ocalałych Kimbrough jest syn, John. Wcześniej był dwukrotnie żonaty, a jego małżeństwo z Mary Jane Wilson trwało od 1961 do 1991 roku. Później ożenił się z koleżanką z obsady Company, Beth Howland, w 2002 roku i byli razem aż do jej śmierci w 2015 roku. Nasze kondolencje kierujemy do Johna i innych bliskich Kimbrougha w ten trudny czas. Spoczywaj w pokoju, Charlesie Kimbrough.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *