Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #113 Chainsaw Man

Chainsaw Man w końcu przedstawia nowego członka Czterech Jeźdźców: Głód. Ta grupa składa się z czterech potężnych diabłów, Kontroli, Wojny, Głodu i Śmierci, które mają unikalne moce i osobisty związek z bohaterem serii, Diabłem Piły Mechanicznej. Trzecia członkini, Famine, przedstawia się jako „starsza siostra” Wojny i ujawnia swoją tożsamość w rozdziale #113, obiecując jeszcze bardziej utrudnić życie Piły Łańcuchowej.

Głównym antagonistą części 1 Człowieka Piły Łańcuchowej był Diabeł Kontroli w jej wcieleniu jako Makima, podczas gdy Diabeł Wojenny został przedstawiony jako złoczyńca w Części 2 jako Yoru. Grupa jest oczywiście inspirowana Czterema Jeźdźcami Apokalipsy z mitologii chrześcijańskiej, ale mają wyjątkową rolę w historii Człowieka Piły Łańcuchowej. Jak każdy inny diabeł, każdy z Czterech Jeźdźców ucieleśnia koncepcję, której ludzie się boją, i są jednymi z najpotężniejszych diabłów w świecie Człowieka piły mechanicznej, prawdopodobnie na równi z potężnymi Pierwotnymi Lękami.

W 113 rozdziale Chainsaw Man Denji odwiedza akwarium na randce z Asą. Bez wiedzy Denjiego, diabeł wojenny Yoru wskrzesił Asę po jej przedwczesnej śmierci i zamieszkuje jej ciało, zmieniając ją w diabła wojennego, ale pozostawiając połowę mózgu Asy nienaruszoną, tworząc w ten sposób pierwszego żywego diabła. Yoru chce użyć Asy do wykorzenienia i zabicia Człowieka Piły Łańcuchowej, ale aby to zrobić, musi użyć unikalnej zdolności Diabła Wojennego do stworzenia potężnej broni z czegoś lub kogoś, na kim zależy Asie. Wierząc, że Asa nie jest w stanie zabić Denjiego i zamienić go w broń, Diabeł Głodu, nazywający siebie Fami, pojawia się nagle i nieoczekiwanie i więzi Asę i Denjiego wewnątrz powracającego Diabła Wieczności, mając nadzieję, że w obliczu głodu Asa pokona jej granice moralne i zabić Denjiego.

Diabeł głodu może być największym złoczyńcą człowieka piły łańcuchowej

Wszyscy Czterej Jeźdźcy żywią urazę do Człowieka Piły Łańcuchowej, ponieważ zgodnie z historią Makimy wszyscy walczyli z nim kilka razy w piekle, ostatecznie raniąc Pochitę na tyle, by zmusić go do ucieczki na Ziemię, gdzie spotkał Denjiego. Jeźdźcy są również jedynymi osobami, które wciąż pamiętają imiona diabłów pożartych przez Człowieka Piłę, dlatego Yoru chce zmusić go do rzucenia diabła z bronią nuklearną i ożywienia go, aby wzmocnić strach ludzkości przed wojną. Jednak nadal nie jest jasne, jaki jest cel Głodu, ponieważ Yoru wygląda na przestraszonego. Kontrolujący Diabeł chciał użyć Człowieka Piły Łańcuchowej do zabicia innych Jeźdźców, więc jasne jest, że grupa nie jest spójna, mimo że czasami współpracuje. Biorąc pod uwagę, że Diabeł Wojenny jest obecnie osłabiony, Głód może być największym złoczyńcą drugiej części Człowieka piłą mechaniczną.

Czytaj także  My Hero Academia Confirms its Number Three Hero is Still Alive

W Człowieku piłą łańcuchową wciąż czeka na wyjaśnienie wiele tajemnic, a wiele z nich wydaje się prowadzić do Czterech Jeźdźców i ich przeszłości z Diabłem Piłą Łańcuchową. Nadal nie jest jasne, czy Głód chce również zabić Człowieka Piły Łańcuchowej, czy też ma inne plany, ani czy jest świadoma prawdziwej tożsamości Denjiego, czy jej prawdziwym celem był Asa. Famine nosi również kolczyki w kształcie charakterystycznej linki od piły łańcuchowej wystającej z klatki piersiowej Denjiego, dzięki czemu może mieć jeszcze głębszy związek z Pochitą. Jedno jest pewne, biorąc pod uwagę, jak potężni są Czterej Jeźdźcy, jeśli Yoru i Famine będą współpracować, Człowiek Piły Łańcuchowej stanie przed największym wyzwaniem swojego życia.

Dalej: Anime Chainsaw Mana jeszcze bardziej pogorszyło niewygodną scenę mangi

Najnowszy rozdział Chainsaw Man jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *