Ostrzeżenie! Zawiera GŁÓWNE SPOILERY dla Chainsaw Man, część 1! Przebojowe anime Chainsaw Man wydało wiele oszałamiających zakończeń w trakcie swojej serii, a ED do odcinka 5 jest zdecydowanie najbardziej odlotowy. Ale ukryty w tajemniczych obrazach, zapowiada jedną z największych tragedii mangi w sposób, którego większość obserwatorów tylko anime nie zauważy.

Chainsaw Man zawiera dużą obsadę postaci, ale skupia się głównie na centralnym trio Denji, Power i Aki. Obserwowanie, jak ich związek rozwija się i ewoluuje w trakcie serii, jest radością i sprawia, że ​​ewentualna śmierć Aki i Powera jest jeszcze bardziej tragiczna. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Aki, który łączy się z Gun Devilem, którego chciał zniszczyć przez całą serię. Podczas gdy jego śmierć była szokująca, piąte zakończenie Chainsaw Man daje subtelne wskazówki dla obserwatorów anime.

Piąte zakończenie Chainsaw Man to oszałamiające arcydzieło, które ma odzwierciedlać przerażającą naturę Wiecznego Diabła. Jako taka, jest to medytacja nad przerażeniem zarówno nieskończonego, jak i nieskończenie małego, przedstawiająca obie postacie wędrujące niekończącymi się ścieżkami i migające klatki przedstawiające „demoniczny piekielny krajobraz szybciej niż umysł może to pojąć”. Służy również jako hołd dla początków animacji, przedstawiając motyw koni biegnących w miejscu, który nawiązuje do przełomowych grafik Eadwearda Muybridge’a The Horse in Motion, który był wybitnym prekursorem filmu i animacji. Konie te reprezentują również inne znaczenia charakterystyczne dla Człowieka Piły Łańcuchowej, takie jak czterej jeźdźcy apokalipsy, którzy odgrywają główną rolę w jej historii. Jednak konie reprezentują głównie wprowadzonych do tej pory Łowców Diabłów.

Piąte zakończenie Chainsaw Man zapowiada tragiczny los Aki

Wiele z tych koni może faktycznie reprezentować wiele postaci. Pierwszy czarny koń może reprezentować zarówno Aki, jak i Arai, z których każdy ceni porządek i każdy z nich ma mroczny los, co pasuje do splamionej krwią karty tarota, która na krótko zakrywa konia. Podobnie, pluszowy koń może reprezentować zarówno Powera, jak i Kobeniego, pierwszego, który ma rogi jak lalka i którego figlarny charakter pasuje do jego kapryśnego wyglądu, a drugiego, ponieważ często są przedstawiani jako bezradni jak szmaciana lalka i którego nóż pojawia się jako klakson. Jest też centaur z Himeno jako górną połową i bezgłowy koń na gąsienicy piły łańcuchowej, który wyraźnie reprezentuje Denjiego. Ale najbardziej złowieszczy ze wszystkiego jest koń z pistoletem zamiast głowy z oczami i palcami spustowymi.

Czytaj także  What's Pikachu's Pokémon Fate Now That Ash is Officially Retiring?

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób każdy koń służył do reprezentowania postaci lub wielu postaci, ten koń wydaje się reprezentować Aki po tym, jak połączył się z Gun Devil. Jest to dodatkowo wspierane przez następujące ujęcie Aki schodzącego po nieskończonych schodach w kierunku gruzu, prawdopodobnie spowodowanego atakiem Gun Devil. Jego tragiczny los jest oczywiście zasugerowany czytelnikom mangi, ale dla obserwatorów tylko anime, psychodeliczne obrazy nieco zaciemniają.

Podobnie jak gwiezdne otwarcie serialu wydaje się wyraźnie wskazywać na to, że Makima jest zła dla fanów Chainsaw Man, którzy czytali mangę, to zakończenie wydaje się oczywistą gratką, że Aki również staje się Gun Fiend. Ale jego tajemnicze obrazy sprawiają, że jest mało prawdopodobne, aby fani, którzy nie czytali mangi, złapali ją. Podwójne znaczenie w piątym zakończeniu Chainsaw Man służy zarówno jako zabawna zapowiedź dla czytelników mangi, jak i jako interesujące i tajemnicze obrazy dla fanów tylko anime, co sprawia, że ​​zakończenie jest jednym z najlepszych w anime.

Więcej: Chainsaw Man: Hołd każdego filmu, do którego odwołuje się motyw otwierający

Chainsaw Man jest dostępny do transmisji na Hulu i Crunchyroll.

By Jan

One thought on “Chainsaw Man’s Most Mind-Bending ED Foreshadows its Greatest Tragedy”
 1. Definitely Ƅеlieve that which yоu saiԀ.

  Your favorite justification aρⲣearеd to be on the
  net the easiest thing to be aware of. I say tо you, I dеfinitely get irked while people think aboսt woгries that they just don’t know about.
  You managed to hit thе naiⅼ upon the top and also defined
  ᧐ut the whole thing without having side effect , peoρle could take a signal.
  Will ρгobably be ƅack to get more. Thanks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *