Ostrzeżenie! Zawiera GŁÓWNE SPOILERY dotyczące mangi i anime Chainsaw Man! Pierwszy sezon przebojowego anime Chainsaw Man w końcu dobiegł końca i chociaż jego finał był ogólnie świetny, zakończył się drażnieniem postaci, które rujnuje wspaniały nadchodzący moment w mandze. Częścią tego, co sprawia, że ​​Chainsaw Man jest tak wspaniały, jest nieprzewidywalność, którą autor serii Tatsuki Fujimoto wprowadza w każdy aspekt swojej historii. Manga jest w końcu główną subwersją typowej serii Shonen, takiej jak Naruto. Ostatni odcinek pierwszego sezonu Chainsaw Man zakończył się wprowadzeniem jednej z najbardziej nieprzewidywalnych postaci, Reze.

Po omówieniu wydarzeń z mangi do rozdziału 38, Chainsaw Man wprowadza oryginalną wersję anime Reze, postaci, która jest w centrum wątku Bomb Devil w Chainsaw Man. Anime nie zdradza zbyt wiele o niej, początkowo skupiając się tylko na miejscach, które są ważne dla jej postaci, po czym pokazuje jej buty i przebłysk jej włosów, któremu towarzyszy pytanie, czy Denji czuje się bardziej jak wiejska mysz czy Mysz miejska. To wszystko jest bardzo ekscytujące dla fanów mangi, którzy czekali na jej adaptację na ekran i jest niemal pewnym potwierdzeniem, że anime będzie kontynuowane, ale ostatecznie ma to negatywne konsekwencje dla najlepszych momentów Reze w mandze.

Reze jest ulubioną postacią fanów, częściowo ze względu na to, jak organicznie rozwija się jej związek z Denjim. Początkowo spotykają się pozornie przez przypadek, oboje szukając schronienia przed burzą, więc ich związek wydaje się nieoczekiwanym flirtem, który rozwija się naturalnie, gdy lepiej się poznają. To czyni to jeszcze bardziej niszczycielskim, gdy Reze Człowieka Piły Łańcuchowej ujawnia, że ​​cały ich związek był podstępem mającym na celu umożliwienie jej zbliżenia się do Denjiego i kradzieży jego serca. Ten moment rozpoczyna również kulminacyjną walkę w historii Bomb Devil, nie pozostawiając Denjiemu i czytelnikowi czasu na przetworzenie tej oszałamiającej zdrady, zanim zostaną wrzuceni w chaotyczną akcję. Jednak szok związany z tym wspaniałym momentem jest podważany przez złośliwość Reze z anime.

Czytaj także  Dragon Ball potwierdza PRAWDZIWEGO Króla Demonów (i to nie jest Piccolo)

Reze powinien był pozostać niespodzianką

Reze z finału Człowieka piły mechanicznej

Teraz, gdy ludzie, którzy oglądają tylko anime, wiedzą, że Reze jest ważną postacią, jej związek z Denjim będzie mniej zaskakująco organiczny i bardziej z góry ustalony. To podważy ostateczne ujawnienie, że Reze jest wrogą hybrydą diabła, ponieważ anime już wyjaśniło, że nie była zwykłą dziewczyną. Co gorsza, jeśli obserwatorzy anime zdecydują się zinterpretować jej kwestie podczas finału jako znak, że już wie, kim jest Denji, to sprawia, że ​​​​jej pozorna ignorancja w stosunku do niego, kiedy spotykają się po raz pierwszy, jest łatwa do przejrzenia jako oszustwo.

Jeśli pierwszy sezon Chainsaw Man ma się odbyć, Mappa prawdopodobnie wykona świetną robotę, dostosowując łuk Bomb Devil pomimo tego początkowego potknięcia. I całkiem fajne jest teraz dopasowanie głosu do postaci Reze w mandze. Ale dając fanom mangi tę natychmiastową satysfakcję, Chainsaw Man niestety zmniejsza moc jednego z najlepszych momentów serii dla tych, którzy oglądają tylko anime.

Więcej: Anime Chainsaw Mana właśnie naprawiło duży problem z tłumaczeniem

Chainsaw Man jest dostępny do transmisji na Crunchyroll i Hulu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *