Ostrzeżenie: Spojlery dla Chainsaw Man odcinek 7 i rozdział 109 Najnowszy odcinek Chainsaw Man właśnie przypomniał czytelnikom o prawdziwych mocach i możliwościach Denjiego po tym, jak manga niedawno je odrzuciła.

W mandze główną siłą napędową wszystkiego, co robi Denji, jest pragnienie, aby dziewczyny zrozumiały, że jest Człowiekiem Piły Łańcuchowej, a jedna z wielu wyjątkowych mocy jego ostatniego przeciwnika umieściła tę motywację na pierwszym planie w sposób, który również zapewnia świeże spojrzenie na jego możliwości bojowe. Ale to z kolei niestety przyćmiło charakterystyczną cechę walki Denjiego, na której anime szczęśliwie skupiło się ponownie, doskonaląc to, co naprawdę sprawia, że ​​postać Denjiego piły łańcuchowej jest tak onieśmielająca.

W siódmym odcinku anime Denji angażuje się w mocno jednostronną bitwę z Wiecznym Diabłem, ponieważ Denji nie ma możliwości zabicia go, chyba że jego przeciwnik dobrowolnie ofiaruje mu swoje serce i ponieważ Denji może kontynuować walkę tylko tak długo, jak wciąż pożera diabelską krew, aby jego piły łańcuchowe wciąż się obracały. (To jest powód, dla którego ta walka z piłą mechaniczną trwa trzy dni.) Pomimo tych przeciwności, Denji świetnie się bawi i kiedy śmieje się maniakalnie jak szaleniec, doświadczony łowca diabłów o imieniu Himeno zdaje sobie sprawę, że szaleństwo Denjiego uniemożliwia to aby diabły przewidywały jego ruchy, podczas gdy diabły zwykle mają łatwy czas w walce z ludzkimi łowcami diabłów, ponieważ po prostu wykorzystują swoje lęki.

Anime Chainsaw Mana przywraca moce Mangi Denjiego

Himeno patrzy, jak Deni walczy z Wiecznym Diabłem w odcinku 7 Chainsaw Man

Manga ostatnio zapomniała o chaotycznym stylu walki Denjiego. Podczas walki z dziewczyną o imieniu Yuko, która jest telepatyczna od czasu, gdy podpisała kontrakt z Diabłem Sprawiedliwości, ruchy Denjiego są jednak nieczytelne, ponieważ jedyne, o czym może myśleć, to to, jak może naturalnie ujawnić swoją tożsamość Piły Łańcuchowej dziewczynom. Z tego powodu Yuko nie może przewidzieć, co zrobi Denji i przegra. Chociaż pokazuje to, jak obsesję na punkcie zdobycia dziewczyny ma Denji, minimalizuje to potencjał tej sceny.

Czytaj także  Dlaczego pierwszy film Naruto wciąż jest najlepszy

Fakt, że Yuko mogła czytać w myślach Denjiego, jest kluczowy, ponieważ miał potencjał dostarczenia dodatkowych informacji na temat tego, jak Denji walczy. Na przykład, innym sposobem spojrzenia na jednotorowy umysł Denjiego jest to, że jest w stanie walczyć bez myślenia. Co to mówi na przykład o jego intuicji bojowej? Telepatia Yuko dosłownie dowodzi, że nie myśli o bitwie, kiedy i jak zaatakuje lub uniknie. Ale ponieważ obsesja Denjiego była głównym tematem mangi przez tak długi czas, wszystkie inne teorie zostały automatycznie odrzucone. Ale teraz, ten ostatni odcinek anime przypomniał czytelnikom, że Denji jest naprawdę nieobliczalny i nieprzewidywalny nawet dla diabłów, udowadniając, że to, co Yuko była w stanie przeczytać (i nie przeczytać), jest w rzeczywistości znacznie głębsze, niż większość fanów sądziła w tamtym czasie.

Tak, Denji ma obsesję na punkcie dziewczyn i oczekuje się, że ta obsesja rozproszy go nawet podczas bitwy. Ale równie ważne w nim jest to, że ma kilka śrub w głowie. To właśnie sprawia, że ​​Denji Denji Chainsaw Man jest idealnym łowcą diabłów. To zabawne, że wszystko, o czym Denji może myśleć, to to, jak może ujawnić swoją podwójną tożsamość, nawet jeśli jego życie jest w niebezpieczeństwie. Ale wskazuje to również na waleczność, która sprawia, że ​​Denji jest najgorszym koszmarem diabła w Chainsaw Man.

Dalej: Kopia piły łańcuchowej to w rzeczywistości diabeł sprawiedliwości – objaśnienie teorii

Nowe odcinki Chainsaw Man pojawiają się w każdy wtorek na Crunchyroll!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *