Ostrzeżenie: SPOILERY dla Chainsaw Man rozdział 108Nowa bohaterka Chainsaw Man, Asa Mitaka, właśnie odkryła ogromny potencjał swojej już pokręconej i niesamowicie obezwładnionej umiejętności. Nie chodzi o to, że ta technika nie była już potężna, po prostu Mitaka, a nawet sama Diabeł Wojenny, która dała Mitace tę moc, nie wiedziała, do czego jest zdolna.

Czytelnicy po raz pierwszy zobaczyli, co może zrobić Chainsaw Man’s War Devil w pierwszym rozdziale drugiej części serii. Podobno potrafiła uzbroić ludzi, co stało się oczywiste, gdy przekształciła kręgosłup nauczyciela Mitaki w miecz, co wymagało od niej wyciągnięcia z pochwy niedawno uzbrojonego ostrza. Chainsaw Man następnie ujawnił, że Wojenny Diabeł może to osiągnąć tylko z tymi, którzy do niej należeli, co zmusiło Wojennego Diabła do zmuszenia Mitaki do posiadania pewnych postaci.

Teraz, rozdział 108 Chainsaw Man autorstwa Tatsuki Fujimoto porzucił inny aspekt tej niepokojącej mocy i przekształcił tę umiejętność w jeszcze bardziej potężną technikę. Aby powstrzymać Yuko, opętaną przez Diabła Sprawiedliwości przyjaciółkę, przed zabiciem ich kolegów z klasy, Mitaka próbuje uzbroić własne ubrania, ponieważ należą do niej. To pozdrowienie Mary z próby nie tylko zadziałało, gdy jej strój przekształcił się w masywne ostrze, ale był w stanie całkowicie wypatroszyć Diabła Sprawiedliwości w oszałamiającym wykonaniu, którego nikt się nie spodziewał, nawet Diabeł Wojenny.

Jak działają nowe moce Asy w grze Chainsaw Man?

Asa Mitaka wyjaśnia, skąd wzięła się jej odzież dla diabła wojennego, gdy diabeł wojenny mówi, jak nieskuteczni byli jej uzbrojeni ludzie w rozdziale 108 Chainsaw Man

Jak później mówi War Devil, miecze, które zrobiła z ludzi, były po prostu przeciętne. Tymczasem matka Mitaki kupiła Mitace te ubrania przed śmiercią. To ujawnia trzy możliwości. Albo czas, przez jaki przedmiot należał do użytkownika, albo stopień sentymentu, jaki użytkownik ma do obiektu, wpływa na jego moc jako broni, a nawet jedno i drugie. To by wyjaśniało, dlaczego miecz, który diabeł wojenny zrobił z kręgosłupa nauczyciela Mitaki, nie spowodował tak dużych obrażeń, jak ubranie Mitaki. Nauczyciel Mitaki nie „należał” do niej przez długi czas, ponieważ dopiero niedawno zmusił przewodniczącego klasy Mitaki do życia Mitaki. Mitaka najwyraźniej również nie miała specjalnej relacji ze swoim nauczycielem, ponieważ nie miał ochoty na bezpośredni kontakt z Mitaką. Tylko na podstawie tych potencjalnych warunków zrozumiałe jest, dlaczego diabeł wojenny nie mógł uczynić nauczyciela Mitaki potężniejszą bronią niż ubrania Mitaki. Ale fakt, że Diabeł Wojenny był w stanie zrobić dość wybuchowy granat ręczny z ręki Diabła Sprawiedliwości podczas ich pierwszej wyraźnej walki w Człowieku Piły Mechanicznej, dodaje również innej dynamiki jej warunkom, gdzie poziom dotkliwości tego, jak brutalny jest Wojenny Diabeł Ofiara wchodzi w posiadanie War Devila, zwiększa skuteczność przerobionej broni.

Czytaj także  One Piece zmienia diabelskie owoce na zawsze dzięki jednemu wielkiemu ujawnieniu

Niezależnie od tego, jest to dość przerażający aspekt i tak już strasznie potężnej umiejętności. Co by się stało, gdyby Asa Mitaka lub diabeł bojowy Chainsaw Man’s War Devil użyli broni do swoich części ciała? Te wyrostki należały do ​​nich odkąd się urodziły lub stworzyły, co oznacza, że ​​siła, która za nimi stoi, byłaby absolutnie astronomiczna – nawet jak na standardy Chainsaw Man.

Dalej: To Your Eternity Sezon 2 jest najciekawszym aspektem pierwszego sezonu

Nowy rozdział Chainsaw Man jest już dostępny do przeczytania w aplikacji Shonen Jump firmy Viz Media!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *