Najbardziej rewolucyjna manga shonen nowej generacji, Chainsaw Man, oficjalnie przekroczyła kamień węgielny gatunku, One Piece. Krwawa i prowokująca opowieść Tatsuki Fujimoto zajmuje pierwsze miejsce w czytniku Manga Plus, z ponad 866 000 odsłon (stan na 31 października 2022 r.), pozostawiając za sobą najlepiej sprzedającą się mangę Eiichiro Ody w historii, z „zaledwie” 788 000.

Manga Plus to oficjalna internetowa aplikacja do czytania mangi, stworzona i dystrybuowana przez Shueishę, wydawcę najpopularniejszych mang na świecie, takich jak Dragon Ball, Naruto i oczywiście One Piece i Chainsaw Man. Manga Plus jest dostępna na całym świecie z wyjątkiem Japonii, Chin i Korei Południowej, które mają już własne usługi, w tym Shonen Jump+, oryginalną japońską usługę. W związku z tym poglądy Manga Plus są dobrym wskaźnikiem, aby zrozumieć popularność serialu w świecie zachodnim, a Chainsaw Man Tatsuki Fujimoto obecnie stoi dumnie na szczycie.

Niespotykana popularność Chainsaw Man wynika z dwóch głównych czynników. Po pierwsze, manga niedawno rozpoczęła swoją część 2, zupełnie nową historię, która wzięła się z miejsca, w którym seria wyszła w 2020 roku. Po prawie dwóch latach przerwy, którą autor skupiał się na innych projektach, takich jak piękny one-shot Żegnaj, Eri, Człowiek z Piłą Mechaniczną powrócił w idealnym momencie. Długo oczekiwana seria anime oparta na mandze zadebiutowała w październiku 2022 roku, wzbudzając dalsze zainteresowanie serią. Anime zostało wyprodukowane przez szanowane studio MAPPA i zdobyło przytłaczająco pozytywne recenzje, co oznacza, że ​​coraz więcej osób będzie chciało sprawdzić materiał źródłowy, czego dowodem jest „najgorętsze” zestawienie Manga Plus.

Chainsaw Man detronizuje jeden kawałek jako najczęściej oglądana manga Manga Plus

Trudno jednak uznać to za porażkę One Piece. Arcydzieło Eiichiro Ody pozostaje najlepiej sprzedającą się mangą w historii, z ponad 500 milionami tomów w obiegu i 25 latami nieprzerwanej publikacji, dwoma celami, o których osiągnięciu Chainsaw Man może tylko pomarzyć. Te dwie beletrystyki wydają się naprawdę różne, ale w rzeczywistości mają ze sobą wiele wspólnego. Podczas gdy One Piece jest zdecydowanie mniej krwawy i mroczny niż Chainsaw Man, jego lekkie tony często pozostawiają miejsce na głębsze tematy, takie jak wolność i ucisk, podobnie jak Chainsaw Man przeplata niepokojące momenty z naprawdę zabawnym i niepowtarzalnym rodzajem humoru. Warto również zauważyć, że Sasuke’s Story, nowy sequel/spinoff Naruto, wskoczył od razu na piąte miejsce po zaledwie tygodniu od debiutu.

Czytaj także  Mob Psycho 100 właśnie przezabawnie upieczony jeden klasyczny motyw anime

Świat shonen manga jest pełen tropów i stereotypów, ale prawdą jest też, że zawsze są produkty, które pokazują prawdziwą ewolucję gatunku. Tak jak One Piece wyróżniał się na tle konkurencji i stał się kamieniem milowym, Chainsaw Man raz po raz udowadniał, że jest najbardziej innowacyjną mangą swojej generacji, a sukces i uznanie, jakie teraz otrzymuje, są absolutnie zasłużone.

Następny: One Piece Red Writer ujawnia, że ​​pierwotnie dotyczył innego bohatera

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *