Ostrzeżenie: Spoilery dla Chainsaw Man rozdział 112 Pogoń Denjiego za pieniędzmi w Chainsaw Man była kiedyś przedstawiana jako w większości niewinna, ale ostatnie rozdziały przebojowej mangi najwyraźniej zmieniają tę potrzebę w coś znacznie bardziej złowrogiego.

Jak na ironię, pragnienie Denjiego, by mieć dziewczynę, doprowadziło już bohatera Chainsaw Man do pewnych moralnie wątpliwych zachowań. Denji przedtem ratował tylko gorące dziewczyny i całkowicie ignorował wszystkich innych, nawet gdy ich życie było w niebezpieczeństwie. W rzeczywistości niedawno zdecydował się uratować kota zamiast dwóch opcji, które mu dano: studenta ze świetlaną przyszłością lub samochodu pełnego babć.

Ale rozdział 112 Chainsaw Man autorstwa Tatsuki Fujimoto pokazuje, że Denji ucieka się do dość godnych ubolewania rozrywek, nawet w porównaniu z niektórymi z wyżej wymienionych przykładów. Ponieważ praca w niepełnym wymiarze godzin jest najwyraźniej sprzeczna z pewnymi zasadami, którym podlega, Denji oszukuje bezdomnych, każąc im kupować od niego papierosy, które reklamuje jako nowe, podczas gdy w rzeczywistości zbiera stare niedopałki z ziemi i skręca je, by wyglądały jak gdyby po prostu kupił je w sklepie.

Jak to się ma do tego, co Denji zrobił wcześniej w Chainsaw Man

Chainsaw Man 112 pokazuje Denjiego zdzierającego z bezdomnych

Ta niesmaczna rozrywka jest oczywiście pogonią za innym aspektem ogólnych celów Denjiego w Chainsaw Man, który obejmuje dobre jedzenie i spanie w prawdziwym łóżku. Oczywiste jest, że odkąd zaplątał się z Makimą, Denji nie zarabia już tak dużych pieniędzy, jak kiedyś, o czym świadczy ujawnienie przez Yoshidę, że Denji nie otrzymuje już pieniędzy za polowanie na diabły. Denji stwierdził również, że jest całkowicie spłukany i poszedł do miasta na jedzenie, które Yoshida zamówił dla niego w rozdziale 103, co sugeruje, że od jakiegoś czasu nie jadł dobrze. Warto również zauważyć, że jego warunki mieszkaniowe nie zostały jeszcze w pełni ujawnione, ponieważ wszystko, co widziano z jego życia domowego, to mały panel, który pokazywał tylko jego, psy Makimy, a także to, co uważa się za śpiącego Nayutę. Jest bardzo prawdopodobne, że mieszka w jakiejś zniszczonej chacie, tak jak wcześniej na początku serii. Jedynym powodem, dla którego jego decyzja o oszukiwaniu bezdomnych byłaby w pewnym stopniu akceptowalna, byłoby to, że Nayuta głoduje lub jeśli są bezdomni. To ostatnie jest co najmniej mało prawdopodobne, a on najwyraźniej radzi sobie znacznie lepiej niż bezdomny, którego popycha w rozdziale 112.

Czytaj także  A Fan-Favorite My Hero Academia Team Turns the Tide of a Major Battle

Tak, Denji tylko ratował dziewczyny (i ignorował wszystkich innych) w pogoni za swoim marzeniem, nie jest najszlachetniejszą z decyzji, ale zawsze było coś niewinnego w tych wątpliwych działaniach, a nawet uroczych, zwłaszcza kiedy uratował tego kota. Ale nie ma nic ciepłego i niejasnego w oszukiwaniu bezdomnych. To jest po prostu zło. W rzeczywistości, Chainsaw Man pokazuje nikczemne zachowanie Denjiego z punktu widzenia nowego bohatera części drugiej, Asy Mitaki i Diabła Wojennego, zawstydzając go za swoje czyny. Mimo że Mitaka dochodzi do wniosku, że to, co robi Denji, nie usprawiedliwia zabicia go, postanawia zrobić pierwszy krok w kierunku zakończenia jego życia. I naprawdę, czy to taka zła rzecz? Denji był kiedyś zasadniczo bezdomny w Chainsaw Man, a mimo to wciąż jest w stanie traktować tych, którzy są teraz jak śmieci.

Dalej: Kopia piły łańcuchowej to w rzeczywistości diabeł sprawiedliwości – objaśnienie teorii

Chainsaw Man jest już dostępny na Viz.com i jest teraz przesyłany strumieniowo na Crunchyroll i Hulu!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *