Ostrzeżenie! Spoilery do Chainsaw Man Rozdział 116! Denji miał wiele potencjalnych zainteresowań miłosnych w Chainsaw Man, ale jego najnowszy łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy poprzednich postaci, takich jak Power i Makima. To dobry znak dla Denjiego, ponieważ jego życie miłosne do tej pory było pełne manipulacji i tragedii. I chociaż jego nowa miłość, Asa Mitaka, również ma ukryte motywy, by się z nim umawiać, wydaje się, że w swoich manipulacjach ma mniej zimne serce niż jego poprzedni potencjalni partnerzy romantyczni.

W rozdziale 112 Chainsaw Man, Asa podchodzi do Denjiego, prosząc o randkę, aby mogła potencjalnie zmienić go w broń do użycia przeciwko Chainsaw Man, ale dopiero w rozdziale 116 oboje zaczynają dostrzegać swoje dobre cechy. Po tym, jak ta dwójka zostaje uwięziona przez tajemniczo wskrzeszonego Diabła Wieczności Człowieka Piły Łańcuchowej, zaczynają się nieco bardziej otwierać wokół siebie. Denji wyjawia Asie, dlaczego tak bardzo potrzebuje pieniędzy, a Asa pokazuje, że przebywanie w pobliżu może być zabawne, kiedy nie wykłada. W rzeczywistości Denji mówi nawet, że przypomina mu starego przyjaciela po tym, jak dramatycznie okrzyknęła, jaka potrafi być zabawna. Ten przyjaciel to ewidentnie Power, który kiedyś zachowywał się podobnie. Ale podobieństwo Asy do innych kobiet w życiu Denjiego nie ogranicza się tylko do krwawego diabła.

Głównymi zainteresowaniami miłosnymi Denjiego w części 1 Chainsaw Man były Makima, Power i Reze. Chociaż pieścił piersi Powera, był to w dużej mierze zakres ich romantycznego uwikłania i od tego momentu Power stał się dla niego bardziej rodzeństwem. Reze był pierwszą miłością Denjiego do Człowieka Piły Łańcuchowej, który był człowiekiem mniej więcej w jego wieku i obaj mieli dość autentyczny związek, dopóki nie okazało się, że Reze był w rzeczywistości hybrydą Bombowego Diabła i początkowo zbliżył się do Denjiego tylko po to, by dosłownie ukraść jego serce. Jednak po ujawnieniu tego oszustwa Reze przyznała, że ​​żywiła prawdziwe uczucia do Denjiego i oboje prawie uciekli razem, zanim Makima ją zabił. Makima była pierwszą i ostatnią miłością Denjiego, manipulującym diabłem kontrolującym, który troszczył się o Denjiego tylko dla Człowieka Piły Łańcuchowej.

Czytaj także  10 Best Manga Inspired By Fairytales

Asa łączy w sobie moc, Makimę i najlepsze cechy Reze

Asa zachowuje się jak Power w Chainsaw Man

Chociaż Asa podziela niektóre negatywne cechy tych zainteresowań miłosnych, jest w dużej mierze mieszanką bardziej pozytywnych aspektów każdego z nich. Jest zabawna i dramatyczna jak Power, mniej więcej w wieku Denjiego i organicznie rozwija uczucia do niego jak Reze i asertywna jak Makima. Chociaż ta ostatnia cecha może być zła, pozwala jej również przekonać Denjiego do współpracy przy jej planie ucieczki z akwarium. A Denji pokazał już, że dorósł na tyle, by mówić otwarcie, kiedy ona za bardzo próbuje go kontrolować, na przykład kiedy przeciwstawił się jej planowi randki, by zobaczyć pingwiny.

Asa nadal ma ukryty motyw przekształcenia Denjiego w broń, ale ich czas w akwarium wydaje się osłabiać jej determinację, by to zrobić, gdy bardziej zależy jej na Denjim. To oczywiście kładzie podwaliny pod jeszcze bardziej tragiczną zdradę później, z czego znany jest autor Chainsaw Man, Tatsuki Fujimoto. Ale miejmy nadzieję, że wszystko polega na tym, że Asa będzie idealną miłością Denjiego i położy podwaliny pod szczęśliwe zakończenie tej dwójki, gdy skończy się Człowiek Piły Łańcuchowej.

Więcej: Chainsaw Man w końcu udowadnia, że ​​Denji ewoluował jako postać

Chainsaw Man Rozdział 116 jest dostępny do przeczytania w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *