Ostrzeżenie: Zawiera spoilery dla Chainsaw Man.Chainsaw Man udało się rezonować z ludźmi na całym świecie, i to doprowadziło do fragmentu fanartu w stylu Adventure Time autorstwa jednego z twórców scenariuszy tego ostatniego serialu. Od czasu swojego debiutu w 2018 roku, Chainsaw Man jest chwalony za stylistyczną akcję i narrację z wyraźnym wpływem zachodnich mediów. Anime posunęło się dalej, rozszerzając je na jeszcze szerszą publiczność, a dzięki kierownictwu Studio MAPPA kinowe cechy serii mogły pójść jeszcze dalej.

Wśród wielu fanów Chainsaw Man jest Ian Jones-Quartey, najbardziej znany z tworzenia OK KO! Let’s Be Heroes i za jego pracę nad Adventure Time i Steven Universe z Cartoon Network, a ostatnio uczcił to, rysując niesamowitą grafikę łączącą Chainsaw Man i Adventure Time, którą opublikował na Twitterze. Grafika jest nie tylko świetna, ale doskonale pasuje zarówno do wpływów Tatsuki Fujimoto, jak i postaci przedstawionych w sztuce. Z pozoru jest to prosty rysunek, ale w rzeczywistości wydaje się, że każdy szczegół został przemyślany.

Chainsaw Man i Adventure Time mieli już duże połączenie

Najlepszą częścią fanartu Chainsaw Man Iana Jonesa-Quarteya jest to, że istniało już ustalone powiązanie między nim a Adventure Time. W wywiadzie dla francuskiego magazynu ATOM z 2020 roku Tatsuki Fujimoto omówił niektóre ze swoich inspiracji dla Chainsaw Man i powiedział, że związek Denjiego i Pochity był oparty na związku Finna i Jake’a w Adventure Time Cartoon Network (przez Reddit). Jones-Quartey, oczywiście, bezpośrednio odniósł się do tego, kiedy opublikował grafikę, i pokazuje to, że istniało już ustalone połączenie, które dodatkowo poprawia jakość grafiki.

Pomysł, aby Denji i Pochita byli wzorowani na Finnie i Jake’u, może wydawać się dziwny, ale ma więcej sensu, niż sugerują początkowe pozory. Oprócz tego, że Denji i Pochita mają podobne palety kolorów do Finna i Jake’a, mają także dynamikę bycia chłopcem i magicznym psem, którzy służą sobie jako główny system wsparcia w świecie pełnym niebezpieczeństw, chociaż Adventure Time jest znacznie lżejszy niż człowiek z piłą łańcuchową. Podobieństwa między postaciami są jasne jak słońce, a to pomaga jeszcze bardziej sprzedawać sztukę Jonesa-Quarteya.

Czytaj także  Trigun Stampede's Vash & Wolfwood Difference is the Series' True Theme

Złoczyńca Chainsaw Man’s Parallels 1 of Adventure Time’s Heroes

Makima i księżniczka Bubblegum

Inną interesującą rzeczą związaną z grafiką Iana Jonesa-Quarteya jest to, że nietrudno jest narysować podobieństwa między Makimą Człowieka piły łańcuchowej a Księżniczką Balonową. Podczas gdy Bubblegum była jedną z głównych bohaterek Pora na przygodę, duża część jej postaci obracała się wokół tego, że była kimś w rodzaju manipulującego tyrana, który nie bał się krzywdzić ludzi, aby utrzymać porządek. Bubblegum stał się milszą osobą w późniejszych sezonach, ale ta charakterystyka nadal wyraźnie nawiązuje do Makimy, która spędziła cały Chainsaw Man manipulując obsadą, próbując stworzyć swój idealny świat, więc Bubblegum zajęła miejsce Makimy w sztuce Jonesa-Quarteya ma wiele sensu.

Innym godnym uwagi podobieństwem między Makimą i Księżniczką Bubblegum jest to, jak obie postacie miały momenty w swoich historiach, w których zostały zamienione w dzieci. Bubblegum tymczasowo stała się nastolatką po tym, jak jej ciało zostało zniszczone przez Lisza, a po śmierci Makimy pod koniec pierwszej części mangi Chainsaw Man, ostatecznie odrodziła się jako Nayuta i została adoptowana przez Denjiego. To prawda, że ​​Bubblegum, która stała się nastolatką, nie była początkiem jej stania się dobrą osobą w Porze przygody, ale podobieństwo z Człowiekiem piłą mechaniczną wciąż ma wiele do podniesienia sztuki Iana Jonesa-Quarteya jeszcze bardziej.

Więcej: Pora na przygodę: dlaczego Lodowy Król jest najbardziej tragiczną postacią

Źródło: Ian Jones-Quartey, ATOM

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *