A24

Powrót aktora Brendana Frasera stał się gorącym tematem, ponieważ nadal otrzymuje nagrody, nominacje i uznanie za rolę w Wielorybie. Zgodnie z The Hollywood Reporter ma otrzymać kolejne wyróżnienie, nagrodę Spotlight Award, podczas Międzynarodowych Nagród Filmowych w Palm Springs. Przewodniczący festiwalu, Harold Matzner, wyjaśnia, dlaczego wybrali Frasera:

„Brendan Fraser demonstruje swój imponujący talent w potężnej adaptacji Wieloryba w reżyserii Darrena Aronofsky’ego. Fraser daje niezwykły i zapadający w pamięć występ, który maluje żywy portret naszej niezdolności do ucieczki przed własnym smutkiem… Za kreację tego kalibru mamy zaszczyt wręczyć nagrodę Spotlight Award, aktorowi, Brendanowi Fraserowi.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 5 stycznia przyszłego roku w Palm Springs Convention Center. Inni aktorzy, którzy otrzymali tę nagrodę w przeszłości, to Bryan Cranston, Andrew Garfield, Sam Rockwell i JK Simmons. Wśród aktorów i aktorek, które zostaną uhonorowane na tegorocznej gali Palm Springs International Film Awards za swoje kreacje, znajdują się Cate Blanchett, Austin Butler, Danielle Deadwyler, Colin Farrell, Bill Nighy, Sarah Polley i Michelle Yeoh.

Brendan Fraser był także nominowany do nagrody Gotham, Oscara i Złotego Globu, chociaż zbojkotuje tę drugą ceremonię, będąc wiele lat wcześniej wykorzystany seksualnie przez jednego z organizatorów imprezy. To był jeden z powodów, dla których Brendan Fraser popadł w niełaskę w Hollywood, wraz z fizycznymi obrażeniami odniesionymi podczas akrobacji w swoich filmach akcji i niechlujnym rozwodem, który kosztował go kolosalne alimenty.

Jakie są nadchodzące projekty Brendana Frasera?

Brendan Fraser w Lini pochodzenia Gravitas Ventures

Teraz, gdy Brendan Fraser zyskał szersze uznanie, pojawia się w wielu rolach (takich jak Charlie Jolpin w Line of Descent z 2019 roku, na zdjęciu powyżej) po tym, jak był stosunkowo nieobecny na scenie aktorskiej. Został obsadzony jako WS Hamilton w filmie Killers of the Flower Moon, opartym na morderstwach Indian Osagów popełnionych w latach dwudziestych XX wieku. Film wyreżyseruje Martin Scorsese, a inne gwiazdy to Robert De Niro, Jesse Plemmons i Leonardo DiCaprio. Ma ukazać się w 2023 roku.

Czytaj także  Brendan Fraser Says 'Sign Me Up' for Another The Mummy Sequel

Kolejnym nadchodzącym filmem Brendana Frasera jest komedia Bracia, chociaż będzie miał mniejszą rolę. Josh Brolin i Peter Dinklage grają tytułowych braci, a scenariusz napiszą Etan Cohen i Macon Blair. Film nie otrzymał jeszcze konkretnej daty premiery.

Wieloryb to reżyserowana przez Darrena Aronofsky’ego adaptacja sztuki napisanej przez Samuela D. Huntera. Brendan Fraser gra główną rolę, a jego współpracownikami są Sadie Sink, Hong Chau i Ty Simpkins. A24 zajmuje się dystrybucją filmu, którego premiera odbyła się na festiwalach filmowych i w wybranych kinach na początku tego roku, ale jego szersza premiera kinowa nastąpi 21 grudnia 2022 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *