Zdjęcia pierwotniaków

Oczywiste jest, że w powrocie Brendana Frasera bardzo pomogła jego główna rola w Wielorybie. Jednak według aktora był moment, w którym wierzył, że straci tę rolę po zakontraktowaniu Covida tuż przed rozpoczęciem zdjęć do filmu Darrena Aronofsky’ego. Podczas gdy Wieloryb zbiera mieszane recenzje od krytyków, wszyscy zgodzili się, że występ Frasera jest nie tylko najlepszą rzeczą w filmie, ale może być silnym pretendentem do Oscara.

Omawiając szereg tematów z GQ, Fraser opowiedział o tym, jak zakontraktowanie Covida tuż przed rozpoczęciem pracy nad Wielorybem naraziło go nie tylko na utratę roli w filmie, ale także na utratę życia. Powiedział:

„Myślałem, że stracę pracę. Myślałem, że ja też, kurwa, umrę, ale pomyślałem, że wiem, jak to się dzieje. Firma wiążąca zrobi och i wycofa się. kontrola ubezpieczeniowa”.

Okazało się jednak, że Fraser miał szczęście w obu przypadkach, a obawy wywołane jego diagnozą okazały się nieuzasadnione. Gdyby Fraser poniósł porażkę, tracąc swoją rolę w Wielorybie, a następnie zobaczył, jak anulowanie Batgirl zabiera kolejny z jego występów powrotnych, mogłoby to być druzgocące dla gwiazdy. Wygląda jednak na to, że ostatecznie wszystko się udało, a Aronofsky wysłał nawet Fraserowi pakiet opieki i opóźnił zdjęcia, aby dostosować się do powrotu aktora do zdrowia.

Wieloryb spotkał się z krytyką za obsadę Frasera.

fraser-wieloryb A24

Chociaż nie można zaprzeczyć, że Brendan Fraser zagrał emocjonalnie i wybitnie w roli głównej Wieloryba. Jednak niektórzy ludzie szybko skrytykowali film za to, że pozwolił prostemu aktorowi w grubym garniturze zagrać rolę 600-funtowego geja. W odpowiedzi reżyser Aronofsky wyjaśnił powód, dla którego znalezienie aktora, który dokładnie pasowałby do prawdziwego tematu Wieloryba, było zadaniem niemożliwym. Wcześniej powiedział:

„W trakcie kręcenia tego filmu był taki rozdział, w którym próbowaliśmy zbadać aktorów cierpiących na otyłość. Poza tym, że nie byliśmy w stanie znaleźć aktora, który byłby w stanie oddać emocje związane z rolą, po prostu staje się to szaloną pogonią. ” nie mogę znaleźć 600-funtowego aktora, czy 300-funtowy czy 400-funtowy aktor wystarczy? … Z punktu widzenia zdrowia jest to zaporowe. Rola niemożliwa do wypełnienia z prawdziwą osobą zajmującą się tymi problemami.

Czytaj także  Najlepsze występy komików grających klasycznych złoczyńców

Ogólnie rzecz biorąc, panuje zgoda co do tego, że Fraser może nie mieć odpowiedniej orientacji seksualnej lub wagi do tej roli, ale jego występ mówi wiele. Ponieważ aktor jest w kolejce po liczne nagrody, jego rola w The Whale może zapewnić mu jeden z najbardziej udanych powrotów w historii Hollywood. Przy wielu innych ważnych rolach w produkcji dobrze jest widzieć, jak Fraser w końcu zyskuje uznanie, na jakie zasługuje, po wielu latach z dala od opinii publicznej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *