AMC

Hitowy program telewizyjny Breaking Bad zyskał wiele miłości wśród fanów online z okazji 15. Stworzony przez Vince’a Gilligana, Breaking Bad miał swoją premierę na antenie AMC 20 stycznia 2008 roku. Serial, w którym wystąpili Bryan Cranston i Aaron Paul jako nieprawdopodobny zespół kucharzy metamfetaminy, na zawsze odmienił telewizję, wciąż stojąc wysoko jako jeden z najbardziej cenionych i uwielbianych przez krytyków programów telewizyjnych wszechczasów.

Na oficjalnym koncie programu na Twitterze udostępniono wideo, na którym Gilligan zwraca się do fanów. Twórczy geniusz mówi, że chciał nakręcić film na cześć rocznicy, aby dać fanom znać, żartując, że rząd federalny „uczynił z tej okazji święto narodowe”. Następnie Gilligan rozpakowuje dla fanów element Breaking Bad, odsłaniając jeden z najbardziej kultowych rekwizytów serialu, który otrzymał w ostatnim dniu zdjęć od projektantki kostiumów Jennifer Bryan. Kładzie go na półce wraz z kilkoma innymi pamiątkami po Breaking Bad, które stanowią część jego kolekcji.

„Chcę tylko podziękować wszystkim, którzy nas tu sprowadzili, którzy byli fanami serialu przez te wszystkie lata” – mówi Gilligan w filmie. „Wielkie okrzyki dla Bryana Cranstona, tego prawdziwego. Bryana i Aarona oraz reszty naszej wspaniałej obsady. Nie bylibyśmy nigdzie bez nich i nie bylibyśmy nigdzie bez was, fanów. Dziękuję wam bardzo dziękuję za obejrzenie.”

Giancarlo Esposito idzie w jego ślady

Gus Firing - Breaking Bad AMC

W kolejnym udostępnionym filmie dwie gwiazdy serialu w podobny sposób dziękują fanom. Giancarlo Esposito, który grał antagonistę Gusa Fringa, opowiedział o tym, co ta rola oznacza dla niego w swoim filmie z podziękowaniami. Inny gwiazdor serialu, RJ Mitte, który grał syna Waltera White’a, Waltera Jr., również wyraził swoje podziękowania.

„Ten program zmienił moje życie” — mówi Esposito — „Vince Gilligan, prawdziwy geniusz, który stworzył scenariusz i stworzył tak wspaniały pokój scenarzystów na potrzeby tego programu, stworzył coś, z czym wszyscy możemy się utożsamić i co będzie żyło wiecznie. Uwielbiam Gustavo Fringa”.

Czytaj także  Why Does The Last of Us Have a Piano-Playing Frog? Because the Seagull Wouldn't Do Its Job

Mitte dodaje: „Uwielbialiśmy to, co zrobiliśmy i odbija się to echem po dziś dzień. To naprawdę wiele dla mnie znaczy, że mogę zagrać Waltera White’a Jr. i wywrzeć taki wpływ”.

Scenarzysta-producent Peter Gould, który wraz z Gilliganem współtworzył spin-off serii Better Call Saul, również podziękował fanom wraz z obsadą i ekipą serialu.

„Ten program zmienił moje życie” — zauważa Gould, nazywając to doświadczenie „przejażdżką życia” w refleksji. „Wszystkiego najlepszego z okazji 15. urodzin Breaking Bad”.

Możesz obejrzeć ten film poniżej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *