Ostrzeżenie: zawiera SPOILERY dla Baruto #75 Odkąd Momoshiki Ōtsutsuki poświęcił własne zmartwychwstanie, aby uratować Boruto przed obrażeniami, które odniósł z rąk Kawakiego, złoczyńcy wydawali się znacznie milsi i delikatniejsi. To zmiana podobna do tej, która nastąpiła w przypadku Kuramy, Dziewięcioogoniastej Bestii, która żyje w Naruto. Jednak Boruto powinien uważać, aby zbytnio nie ufać Momoshiki, ponieważ nie skończyłoby się to dobrze.

W Naruto nie było wzmianki o Momoshiki, ale fani z pewnością dobrze znali jego klan, Ōtsutsuki. Kaguya Otsutsuki jest nie tylko powodem, dla którego czakra istnieje w ludzkości, ale jest także jednym z głównych powodów, dla których na świecie jest tyle zamieszania. Kaguya również nie była miła dla członków własnego klanu. Zaatakowała swojego partnera Isshiki Otsutsuki i zostawiła go na śmierć po tym, jak zakochała się w mocy, której doświadczyła na Ziemi i nie chciała się nią z nikim dzielić. Isshiki został wprowadzony w Naruto, ale naprawdę dał się odczuć w Boruto, głównie poprzez jego statek Jigen. Udowodnił również, że jest tak przebiegły jak Kaguya poprzez swoje machinacje, aby nie tylko stworzyć lepsze naczynie, które będzie mu służyć, ale także przygotować się do uprawy innego Boskiego Drzewa. Wreszcie, w rozdziale 75 Boruto, fani dowiadują się o Shibai Ōtsutsuki, podobnej do Boga istocie, która poświęciła niezliczone światy w swoim dążeniu do nieśmiertelności.

To wszystko oznacza, że ​​Boruto powinien być zmęczony zaufaniem Momoshiki jako sojusznikowi. Nie powinien wierzyć w nic, co mówi mu Ōtsutsuki, chyba że zostało to zweryfikowane przez inne źródło. Co najważniejsze, Boruto musi zrozumieć, że jakakolwiek pomoc zapewniana przez Momoshiki nie wynika z dobroci jego serca. Brak zachowania szczególnej ostrożności najprawdopodobniej zakończy się śmiercią Naruto i przemianą Boruto w coś znacznie bardziej złowrogiego. Ostatecznie może to zakończyć linię Uzumaki. Każda decyzja, którą podjął Momoshiki, była przemyślanym wyborem, który ostatecznie ma na celu zachowanie jego przetrwania. Choć indywidualnie zróżnicowany, klan Ōtsutsuki konsekwentnie pokazuje, że jest przebiegły, niegodny zaufania i niezwykle zabójczy. Wszyscy wydają się skoncentrowani na dbaniu najpierw o siebie, a nie o kogokolwiek innego. Łącznie klan Ōtsutsuki nie wykazał się zaufaniem i udowodnił, że ilekroć pojawi się szansa, by sobie pomóc, skorzystają z niej bez żalu, nawet jeśli oznacza to usunięcie innego członka klanu lub zrobienie wszystkiego, co jest konieczne dla ich celów.

Czytaj także  Pokémon's First Movie is Seriously Underrated, & Its Bad Remake Proves It

Ōtsutsuki są uosobieniem zła Naruto

Boruto 10-Momoshiki i Boruto

Jeśli Boruto potrzebuje dowodów na to, że Momoshiki jest niewiarygodny, jest mnóstwo przykładów, które może przejrzeć. Faktem jest, że Momoshiki nienawidzi ojca Boruto, Naruto. Gdyby nie interwencja Rasengana Boruto w rozdziale 9, Momoshiki by go zabił. Jak dotąd nie ma wzmianki o tym, że Momoshiki kiedykolwiek porzucił swój cel pokonania Naruto. To zdecydowanie sugeruje, że Momoshiki może nadal mieć to dla Naruto. Podczas gdy Boruto wielokrotnie kłócił się z tym ojcem, z pewnością walczyłby o uratowanie życia. Jednak bycie zbyt ufnym wobec Momoshikiego jest graniem w jego ręce poprzez eliminację Naruto jako zagrożenia.

Momoshiki nie jest przyjacielem Boruto, jest Otsutsuki – klanem międzywymiarowych psychopatów. Momoshiki z pewnością ma ukryty motyw, a Boruto wydaje się tego nie rozumieć. Jego brak oporu może oznaczać, że Momoshiki ostatecznie przejmuje całkowitą kontrolę nad jego świadomością i kończy Boruto, jakiego znamy.

Dalej: Brat Boruto jest najsilniejszym ninja w serii (i nie jest blisko)

Boruto jest teraz dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *