Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału # 78 Boruto Boruto w końcu wyjaśnia, w jaki sposób główny bohater otrzymuje bliznę na jednym ze swoich oczu, co widać w przebłysku pokazanym w pierwszym rozdziale serii. Okazuje się, że Boruto dostał bliznę od Kawakiego, ale zrobił to, próbując uratować bardzo bliską mu osobę.

W rozdziale # 78 Boruto, Kawaki atakuje swojego byłego „brata” Boruto, zgodnie z jego deklarowanym zamiarem zabicia go, aby uratować Naruto i Konoha przed Momoshiki Otsutsuki, który próbuje przejąć ciało Boruto. Sarada, który dopiero co dowiedział się, że Boruto został zabity (a następnie wskrzeszony) przez Kawakiego podczas ich walki z Code, interweniuje, by uratować swojego przyjaciela. Jednak Kawaki obezwładnia ją i ma zamiar ją ściąć, kiedy Boruto wskakuje i odpycha Saradę z drogi, otrzymując przy tym paskudną bliznę na prawym oku i policzku.

Boruto ma bliznę, ratując życie Sarady

boruto ratuje Saradę i dostaje bliznę na oku

Blizna na oku bohatera została po raz pierwszy zauważona w przebłysku, który drażnił przyszłą walkę Boruto z Kawakim, pokazaną w pierwszym rozdziale mangi. Fani zastanawiają się od tego czasu, jak to się stało, zwłaszcza biorąc pod uwagę tajemnicę otaczającą prawe oko Boruto, które przekształca się w Byakugana, gdy Momoshiki przejmuje jego ciało, i w Jogana w przebłysku. Teraz jest jasne, że blizna jest pierwszym strzałem oddanym w długo oczekiwanej bitwie pomiędzy Boruto i Kawakim, która będzie głównym tematem mangi w przyszłości.

Działania Boruto i Sarady w tym rozdziale wzmacniają więź między nimi, która niestety została przyćmiona przez inne wątki fabularne w mandze. Było wiele spekulacji na temat możliwego romansu między Boruto i Saradą, ale do tej pory niewiele na to wskazywało. Determinacja Sarady w próbie uratowania Boruto i poświęcenie oka przez tego ostatniego, aby ją uratować, tworzą jednak idealne tło dla ich związku, aby rozkwitł w coś innego.

Czytaj także  Chainsaw Man's Power Reveals Her True Form in Stunning New Fanart

Boruto stracił oko, ale mógł zyskać potężną technikę

Nie jest jeszcze jasne, jakie konsekwencje będzie miała rana Boruto. Według Momoshiki, chłopiec stracił prawe oko, co jest spójne z tym, co było widoczne w przebłysku, gdzie Boruto trzymał oko zamknięte, dopóki nie aktywował mocy Karmy, która następnie przekształciła go w działającego Jogana ( technika oka, która została opisana tylko w anime i nie została jeszcze wspomniana w mandze). Mimo to otrzymanie blizny przez Boruto jest dowodem na to, że historia zbliża się do punktu kulminacyjnego.

Więcej: Boruto właśnie zagwarantował, że Sasuke odzyska swojego Rinnegana

Najnowszy rozdział Boruto jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *