Większość krytyków Boruto, co zrozumiałe, mówi, że jest znacznie mniej atrakcyjną wersją swojego ojca Naruto, ale w rzeczywistości bardziej przypomina jednego z najbardziej intrygujących bohaterów mangi wszechczasów – Denjiego z Chainsaw Man.

Niestety, zbyt wielu czytelników koncentruje się na negatywach Boruto, nieustannie porównując go do Naruto, aby uświadomić sobie geniusz jego postaci. Słusznie zwracają uwagę, że może mieć podobny, choć inny sen niż Naruto, ale jest coś tak mało inspirującego w tym, że chce tylko wspierać hokage, zamiast zostać prawdziwym hokage, nawet jeśli to z powodu rywala Naruto, Sasuke. Co więcej, Boruto odwrócił najlepszą jakość Naruto, sprawiając, że wszystko przychodziło mu łatwiej, gdy jego ojciec tak ciężko na wszystko pracował.

Związane z: Niebieski egzorcysta: nowa postać Rina sprawia, że ​​jego charakterystyczny atak jest jeszcze silniejszy

Jednak stosunek i opinia Boruto na temat naukowych narzędzi ninja są tak złożone, że czytelnikom nie sposób nie przypomnieć sobie jednej z największych cech Denjiego jako postaci w Człowieku piłą łańcuchową. Boruto początkowo wahał się przed użyciem narzędzi ninja, ale później przyjął je, aby uzyskać aprobatę swojego ojca podczas egzaminów na chunina Boruto, mimo że używanie ich w tym charakterze było niezgodne z zasadami. Po tym, jak został publicznie upomniany przez ojca i prawie stracił szansę zostania ninja, Boruto wkrótce przyjmuje zupełnie inny pogląd. Całkowicie odrzuca narzędzia, których kiedyś szukał, by zwrócić na siebie uwagę ojca. Jak na ironię, większość innych ninja, w tym sam Naruto, ujawnia, że ​​nie przeszkadza im to, o ile są używane właściwie i we właściwym kontekście. Jednak nawet wtedy, gdy zostaje to wyartykułowane Boruto, chłopiec ma trudności z ponownym ich objęciem i wyraża swoją dezaprobatę, gdy inni próbują uświadomić mu ich znaczenie. W końcu dostrzega w nich dobro, a nawet używa niektórych w bitwie. Ale nawet po doświadczeniu tego objawienia Boruto nadal patrzy na nich ostrożnie i często uważa je za bardziej uciążliwe niż atut, zwłaszcza jeśli są to tylko prototypy.

Czytaj także  Dragon Ball Super’s New Arc is Channeling GT For the Worse

Jak opinia Boruto o naukowych narzędziach ninja zmieniła się dzięki Boruto

To zachowanie w tę iz powrotem przypomina obsesję Denjiego na punkcie dziewczyn w Człowieku piłą mechaniczną. Na początku serii Denji został pozbawiony jakiegokolwiek kontaktu z kobietą. Kiedy więc życie łowcy diabłów wprowadza go w ten styl życia, Denji nie może powstrzymać się od zachowywania się jak dewiant. Na przykład początkowo inspiruje go tylko do tego, by dobrze sobie radzić i ukończyć określone misje, gdy nagrodą jest coś seksualnego. Ale kiedy spędza czas z Makimą, staje się bardziej wierny i mniej perwersyjny. Wkrótce pojawiają się inne pokusy, które komplikują jego zdolność do pozostania wiernym, a kiedy zostaje sprowadzony na manowce, doświadcza tak ostrych nieporozumień, że zawsze wpada z powrotem w szpony Makimy.

Chociaż obiekty pożądania Denjiego i Boruto są zupełnie różne, sposób, w jaki poruszają się w swoich światach i sposoby interakcji innych postaci, wpływa na ich postrzeganie i reakcje na urok dziewcząt lub naukowe narzędzia ninja w sposób, który wydaje się sprzeczny, ale nadać sens postaciom. Niestety, tylko fani Chainsaw Man wydają się być świadomi wzrostu Denjiego, podczas gdy krytycy Boruto są bardziej skupieni na porównywaniu go do Naruto. Miejmy nadzieję, że to się zmieni, aby wszyscy mogli zdać sobie sprawę, że postać Boruto jest czymś więcej niż tylko zdzierstwem Naruto i faktycznie ma ten sam niuans, co Denji Człowieka Piły Łańcuchowej.

Dalej: Boruto udowodnił miłość Sarady do niego za pomocą jednej OP Ninja Power – Teoria

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *