Ostrzeżenie: Spoilery do Boruto: Naruto Next Generations rozdział 75 Nadmiernie krytyczni fani mogli się cieszyć, gdy Boruto okiełznał potężne zdolności najbardziej OP postaci z serii, Daemona. Jednak ostatnie wydarzenia dowodzą, że jego moc mogła nie zostać zmniejszona tak bardzo, jak myśleli niektórzy fani.

Kiedy Daemon został pierwotnie przedstawiony w 59 rozdziale Boruto, pojawił się w blasku chwały, walcząc z wieloma pracownikami ochrony, którym powierzono zadanie wyeliminowania go. Ale pomimo szans, które wydawały się przeciw niemu, Daemon tak naprawdę nie musiał się tak bardzo starać, bez wysiłku odbijając każdy atak skierowany przeciwko niemu bez konieczności wchodzenia w fizyczny kontakt z napastnikami. Tak więc fani byli słusznie zszokowani, gdy członek Kary niższego poziomu o imieniu Bug powtórzył wcześniejsze zwycięstwo Daemona, twierdząc kilka rozdziałów później, że Demon Boruto może odblokować swoje zdolności odbicia tylko wtedy, gdy jego ręce dotykają osoby, której atak chce odbić.

Ale twórca Daemona, Amado, obala teorię, że Boruto losowo zmniejszył moc Daemona, kiedy podaje prawdziwy przegląd umiejętności Daemona w rozdziale 75 Boruto: Naruto Next Generations przez twórcę i przełożonego Masashiego Kishimoto, artystę Mikio Ikemoto i scenarzystę Ukyo Kodachi. Oprócz ujawnienia, że ​​​​umiejętność refleksji Daemona może zostać przeniesiona na osobę, która go dotyka, Amado dodaje, że każdy morderczy zamiar skierowany przeciwko niemu może zostać przekierowany z powrotem, twierdzenie, którego Kawaki sam się uczy, kiedy to testuje.

Wyjaśnienie Amado dotyczące mocy demona dowodzi, że Boruto go nie osłabił

Amado opowiada pełne zestawienie prawdziwych mocy Daemona w 75 rozdziale Boruto

Ironia polega na tym, że czytelnicy uwierzyli Bugowi na słowo, mimo że jest on oczywiście członkiem Kary niskiego poziomu, którego jedynym celem było sprawienie, by czytelnicy mu współczuli. Ironiczne jest również to, że czytelnicy już dowiedzieli się o „zabójczej intencji” części mocy Daemona. Zdolność „zabójczego zamiaru” Daemona jest nowością tylko dla ninja, którzy obecnie słuchają Amado. W rozdziale 59 Boruto, siostra Daemona, Eida, potwierdziła, że ​​​​wróg, który wyobraża sobie, że zabija Daemona, spowoduje, że rzeczywista scena w ich głowie wydarzy się przeciwko nim. Dlatego Daemon nie musiał dotykać swoich przeciwników, wyobrażali sobie, że zabijają Daemona. Wyjaśnienie Amado w rozdziale 75 dodatkowo pokazuje ograniczoną wiedzę Buga na temat Daemona, ponieważ Bug wspomniał tylko o warunku, który musi spełnić Daemon, aby odeprzeć rzeczywisty atak. Nie uwzględnił jednej krytycznej słabości, którą moce Daemona przeniosą na osobę, która go dotknie. Fakt, że Bug wspomniał Code’owi o stanie Daemona, gdy Code walczył z Daemonem, oznacza, że ​​Bug niewątpliwie miał nadzieję, że Code pokona lub przeżyje walkę z Daemonem, a gdyby Bug wiedział o tej słabości, natychmiast ujawniłby te krytyczne szczegóły, ponieważ miałoby to doprowadził do pożądanego efektu końcowego.

Czytaj także  Dragon Ball Theory Suggests Yajirobe Could've Been The Strongest Human

Niezależnie od tego, to ostatnie odkrycie nie tylko dowodzi, że twórcy Boruto nie tylko próbowali po cichu powtórzyć poprzedni atak i mieć nadzieję, że nikt tego nie zauważy, ale że w rzeczywistości są dość dopracowanymi pisarzami, zdając sobie sprawę, że nie wszystko, co mówi postać, musi być prawdą ponieważ wiele osób kłamie lub po prostu nie zna całej prawdy. Mimo że Boruto ma swoje wady, miejmy nadzieję, że czytelnicy zaufają jego twórcom i zdadzą sobie sprawę, że może, tylko może, wiedzą, co robią.

Więcej: Sequel Naruto ujawnia, jak Sasuke może w końcu udowodnić, że zasługuje na Sakurę

Boruto: Naruto Next Generations jest już dostępne na Viz.com!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *