To może być szokiem dla każdego długoletniego czytelnika, że ​​Boruto rzeczywiście spełniłby marzenie swojego ojca Naruto, ale to już się zaczęło i zaczęło się w najgorszym możliwym momencie.

Boruto po raz pierwszy zaskoczył fanów tego podczas trwającej bitwy z jednym z Wewnętrznych Kary o imieniu Boro w Boruto: Naruto Next Generations rozdział 41 przez twórcę i nadzorcę Masashiego Kishimoto, artystę Mikio Ikemoto i scenarzystę Ukyo Kodachi. Ukrywając się przed szalejącym Boro, Boruto, Mitsuki, Sarada i Kawaki próbują wykorzystać kilka minut, które mają na omówienie strategii pokonania obecnego przeciwnika. W końcu pojawia się temat, kto powinien być kapitanem ich drużyny, aby pomóc im zachować koncentrację. Mitsuki poleca Saradę, a Kawaki się zgadza. Ale co ciekawe, Boruto wyraża dezaprobatę i ostatecznie zgadza się niechętnie, ponieważ słusznie zwraca uwagę, że nie mają czasu na debatę.

Chociaż Boruto nigdy nie twierdzi, że powinien być liderem, można łatwo założyć, że tak właśnie się czuje. W rzeczywistości Kawaki sam przyjmuje założenie i natychmiast odrzuca je jako możliwość (ku irytacji Boruto). Niezadowolenie Boruto z wyznaczenia Saradzie roli dowódcy ich drużyny jest bezpośrednio sprzeczne z jego wcześniejszym celem, jakim była chęć służenia jako prawa ręka Hokage, a nie bycie samym Hokage. Rolą Hokage jest przewodzenie całej wiosce Konoha, podczas gdy prawa ręka wspiera wszystko, co robi Hokage. W rzeczywistości, ponieważ Sarada zawsze starała się być kolejnym Hokage Konohy po Naruto, Boruto powiedział jej kiedyś, że jego celem jest zostanie jej numerem dwa, gdy jej marzenie się spełni. Fakt, że Boruto jest teraz zirytowany pomysłem pozwolenia Saradzie na przewodnictwo, jest zaskakujący, zwłaszcza że rola dowódcy drużyny jest oczywiście mniej ważna niż rola Hokage. Jak może być w porządku z Saradą jako jego Hokage, jeśli ma problem z tym, że prowadzi ona drużynę czterech shinobi?

Czytaj także  Nowa kontynuacja Naruto ujawnia sekret siły Rocka Lee

Zmiana Boruto jest bardziej porywająca, niż fani sądzą

Boruto sprzeciwia się pomysłowi, by Sarada był kapitanem drużyny w 41 rozdziale Boruto Naruto Next Generations

Oczywiście jednym z głównych powodów, dla których Boruto zdecydował, że nie chce przyjąć roli Hokage, było to, że nie chciał podążać tą samą ścieżką, co jego ojciec Naruto. W rzeczywistości Boruto ostatecznie przyjął pomysł bycia prawą ręką Hokage zamiast rzeczywistego Hokage, ponieważ już wtedy nawiązał związek z rywalem Naruto, Sasuke i taka była jego rola w Konoha. Więc chociaż Boruto nie odrzucił pomysłu zostania Hokage, ponieważ nie chciał przewodzić, fakt, że teraz chce przewodzić, czyni go naturalnym pretendentem do bycia kolejnym Hokage, a z kolei z natury podąża za ślady jego ojca.

Chociaż dla Boruto jest to fascynujący moment rozwoju postaci, bardziej pokrzepiająca interpretacja zmiany zdania Boruto może polegać na tym, że służy ona jako kolejna reprezentacja jego lepszych relacji z ojcem. W czasie, gdy Boruto postanowił nie być Hokage, wciąż był w konflikcie z Naruto, co wyjaśnia, dlaczego przyjął wybór kariery Sasuke, kiedy to zrobił. Fakt, że Boruto teraz prawie podświadomie chce mieć tę samą rolę numer jeden co Hokage, można odczytać jako potwierdzenie, że przyjął tę stronę Naruto.

Więcej: Potężna umiejętność Boruto została jeszcze bardziej przekręcona przez twórcę Tokyo Ghoul

Boruto: Naruto Next Generations jest dostępne na Viz.com.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *