Funkcje ostrości

Eklektyczna grupa długoletnich przyjaciół spotyka się, by przeżywać kolejne nieszczęścia na morzach w nadchodzącym filmie Book Club 2: The Next Chapter. Pierwsze spojrzenie na kontynuację Book Club miało swoją premierę w poniedziałek wraz z wypuszczeniem przez Focus Pictures pierwszego oficjalnego zwiastuna filmu.

Zwiastun rozpoczyna się stwierdzeniem otwierającym: „Życie jest jak powieść. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie następny rozdział”, gdy nasi ukochani członkowie klubu książki spotykają się ponownie, by ogłosić niespodziewane zaręczyny. Dobra wiadomość o zaręczynach Vivian (Jane Fonda) rodzi genialny pomysł, aby kobiety wyruszyły w dziewczęcą podróż do Włoch w celu zabawy, jakiej nigdy nie miały. „Możemy już nigdy nie mieć szansy na zrobienie czegoś takiego” — błaga Carol (Mary Steenburgen) kobiety w przyczepie przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Włoch. Jednak ich europejska wyprawa szybko wymyka się spod kontroli, a tajemnice zostają ujawnione, zmieniając ich uroczyste wakacje w jedyną w swoim rodzaju przygodę w terenie.

W tej komedii romantycznej po raz kolejny pojawiają się główne gwiazdy, a Fonda, Steenburgen, Diane Keaton i Candice Bergen ponownie wcielają się w role odpowiednio Vivian, Diane, Sharon i Carol. Andy Gracia, Craig T. Nelson i Don Johnson również powracają do swoich ról z filmu z 2018 roku, a do obsady dołączają nowe twarze, w tym Vincent Riotta, Giancarlo Giannini i Hugh Quarshie.

Bill Holderman powraca jako reżyser, współscenarzysta i współproducent filmu wraz ze swoim współautorem i współproducentem z prequelu, Erin Simms. Producentami wykonawczymi są Brad Weston, Trish Hofmann, Enzo Sisti i Andrew Duncan, a Focus Pictures przejmuje dystrybucję w USA, a Universal Pictures International zajmuje się dystrybucją filmu za granicą.

Kobiety z Klubu Książki mają prawdziwą więź jako przyjaciółki

Klub Książki Najważniejsze zdjęcia

Bill Holderman zadebiutował jako reżyser przebojową komedią romantyczną Klub książki. Prequel podążał za długoletnimi członkami klubu książki, którzy zostali przyjaciółmi – Vivian, Carol, Sharon i Diane – po tym, jak doświadczyli przebudzenia podczas czytania serii książek Fifty Shades of Grey. Budzik skłania kobiety do ponownego przeanalizowania swojego życia, prowadząc cztery kobiety do poszukiwania nowego znaczenia i oddania się przyjemnościom, których wcześniej powstrzymywały.

Czytaj także  Report Claims 'The Whole Town' Turned Down DC Studios Job Before James Gunn and Peter Safran Were Hired

Kiedy Book Club miał swoją premierę w 2018 roku, film odniósł bezprecedensowy sukces kasowy i otrzymał pochwały za występy weteranów obsady. Kobiety łączyła niezaprzeczalna więź jako przyjaciółki na ekranie, która, jak się okazało, zapoczątkowała prawdziwe przyjaźnie między członkami obsady. Przed premierą swojego filmu w 2018 roku Mary Steenburgen powiedziała LUDZIOM o rozwijającym się związku z jej kostiumami. „Coś właśnie się połączyło między naszą czwórką. Naprawdę fajnie było znaleźć się w sytuacji, w której mieliśmy tak wiele wspólnego, tak wiele rzeczy do omówienia” — wspomina Steenburgen, omawiając swoich kolegów z obsady. „Uwielbiam każdego z nich” – dodaje. „Zostaliśmy prawdziwymi przyjaciółmi”.

Kontynuacja powstawała latami od 2019 roku, kiedy Steenburgen po raz pierwszy ogłosił prawdopodobieństwo powrotu kwartetu do Andy’ego Cohena w swoim programie radiowym Sirius XM, Radio Andy. Wiadomość rozeszła się po tym, jak wspomniała, jak „obsesyjnie” kobiety mają na sobie nawzajem, dodatkowo dzieląc się relacją z ich ponownego spotkania w domu Diane Keaton. Rozkwitająca więź między czterema hollywoodzkimi molochami z pewnością pojawi się ponownie w nadchodzącej kontynuacji i powinna przełożyć się na kolejny fantastyczny występ kwartetu na ekranie. Premiera Book Club 2: The Next Chapter odbędzie się w kinach w Dzień Matki, 12 maja 2023 r. Poniżej znajdziecie zwiastun nadchodzącego filmu!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *