Warsztaty sezamowe

To smutny dzień, ponieważ odszedł ukochany wykonawca Ulicy Sezamkowej, Bob McGrath. Wiadomość pochodzi z osobistego konta Facebook aktora i autora wraz z rodziną, ogłaszając niefortunne wieści. Zgodnie z postem, McGrath zmarł spokojnie w swoim domu w niedzielę, 4 grudnia, w otoczeniu rodziny. Miał 90 lat.

McGrath jest najbardziej znany ze spędzenia dziesięcioleci jako wykonawca w serialu edukacyjnym dla dzieci Ulica Sezamkowa. Zagrał ludzką postać Boba Johnsona, który po raz pierwszy pojawił się w programie w 1966 roku. Odszedł jako zwykły członek obsady cztery dekady później, w 2016 roku, chociaż McGrath nadal był obecny w serii, pojawiając się w internetowych filmach z Sesame Workshop. W 2019 roku McGrath brał udział w obchodach 50. rocznicy Ulicy Sezamkowej, aw zeszłym roku pojawił się także w filmie dokumentalnym Street Gang: How We Got to Sesame Street. McGrath pojawił się także w różnych filmach z Ulicy Sezamkowej, takich jak Wigilia na Ulicy Sezamkowej , Elmo ratuje Boże Narodzenie i Przygody Elma w Grouchland .

Aktor miał także rolę w 3:10 do Yumy z 2007 roku jako piosenkarz słyszany w radiu. McGrath był również długoletnim gościem w corocznym telethonie Telemiracle, opuszczając go w 2015 roku po 38 latach; pojawił się specjalnie w 2018 roku. W latach 60. McGrath był także tenorem w Sing Along with Mitch i pojawił się w klasycznych teleturniejach To Tell the Truth i I’ve Got a Secret.

Bob McGrath bawił dzieci przez dziesięciolecia

Oprócz pracy w telewizji McGrath sprawiał radość młodym fanom także w inny kreatywny sposób. Był autorem książek dla dzieci, pisząc takie tytuły jak Uh Oh! Muszę iść! i OOPS! Przepraszam!. Tworzył także muzykę dla dzieci i zdobył nominację do albumu roku dla dzieci na Independent Music Awards. W 2010 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości od University of Michigan Men’s Glee Club i był mistrzem ceremonii podczas obchodów 150. rocznicy powstania.

Czytaj także  That '90s Show Trailer Has Some Fans Asking: 'Where's Hyde?'

Wśród ocalałych McGratha jest jego żona, dzieci i wnuki. W tej chwili składamy kondolencje przyjaciołom i rodzinie McGratha. Niech spoczywa w pokoju, pamięć o nim żyje.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *