Ostrzeżenie: Spoilery do Bleach: Tysiącletnia wojna krwi, odcinek 8 Soul Society w Bleach istnieje od ponad tysiąca lat, ale przez cały ten czas nigdy nie poniosło tak wielkiej straty, jak ta ostatnia bitwa z Quincy. Teraz, po tej stracie, ci, którzy przeżyli, będą musieli opłakiwać poległych, jednocześnie planując, co będzie dalej.

Quincy Wandenreich pojawił się w murach Soul Society bez ostrzeżenia i natychmiast spustoszył ten obszar, zabijając tysiące Żniwiarzy Dusz niskiego poziomu, oprócz samego Głównego Kapitana Bleacha. W tym samym czasie ukradli umiejętności Bankai kilku kapitanom i pokonali Byakuyę i Kenpachiego Zarakiego tak bardzo, że w odcinku jest powiedziane, że mogą się już nigdy nie obudzić. Nie trzeba dodawać, że kapitanowie, którzy przeżyli, byli wściekli i zdezorientowani tym nagłym i brutalnym atakiem.

Drużyna Czwarta, specjaliści od leczenia, biegają jak szaleni, desperacko próbując pomóc tym, których wciąż można uratować. Rukia, Renji i Byakuya są zabandażowani i nie mogą się ruszyć. Sam Ichigo jest teraz bez swojego Zanpakuto, biorąc pod uwagę, że roztrzaskał się w obliczu mocy Yhwacha, a według głównego badacza Soul Society, Mayuriego, próba odtworzenia jednego jest długim i powolnym procesem. Inne postacie, takie jak Ikkaku, po prostu nie chcą uwierzyć, że mogą tak bardzo przegrać, walcząc z załogą uzdrawiającą, aby wrócić do walki, mimo że Quincy już dawno odeszli. A bez przywództwa pozostali kapitanowie muszą się kłócić między sobą, a kapitan Kyoraku przejmuje inicjatywę, by ich uspokoić. Wszystko to potęguje wizyta Gwardii Królewskiej, AKA Squad Zero, która wywołuje jeszcze większy gniew z powodu ich widocznego braku troski o zniszczenia, które nastąpiły bez ich udziału.

Soul Society Bleacha musi odbudować siły, by stawić czoła Quincy

Bleach-Soul-Society-Dewastacja

Chociaż zrozumiałe jest, że Bleach’s Soul Reapers są wściekli i zdenerwowani, ten atak był otwartym wypowiedzeniem wojny. Muszą wykorzystać tę okazję do jak najszybszej odbudowy i reorganizacji, aby móc szybciej i skuteczniej reagować na przyszłe ataki. Zdolność Quincy do pojawiania się w murach Seireitei bez ostrzeżenia jest niezwykle niebezpieczną mocą, więc dopóki nie znajdą sposobu na ich zablokowanie, Żniwiarze Dusz będą musieli pozostać w stanie ciągłej czujności, co samo w sobie jest dość wyczerpujące . Żniwiarze Dusz są niewątpliwie osłabieni po tak wielu stratach, co oznacza, że ​​o wiele więcej pracy dla tych, którzy przeżyli. Wszystkie te problemy tylko pogarsza brak przywództwa w tej chwili, więc może się okazać, że najważniejszą rzeczą, jaką Bleach’s Soul Society może zrobić, jest wyznaczenie nowego głównego kapitana lub przynajmniej tymczasowego głównego kapitana, który przejmie dowodzenie podczas tego kryzysu .

Czytaj także  Piccolo Made Dragon Ball’s Deadliest Villains Even Stronger

Po tak ciężkich stratach Soul Reapers of Bleach mogą opłakiwać, ale nie mogą sobie pozwolić na zagubienie się w swoim smutku i złości, bo całe Soul Society może być następne.

Więcej: Bleach ujawnia oszałamiający sekret przeszłości Ichigo

Nowe odcinki Bleach: The Thousand-Year Blood War są obecnie transmitowane w poniedziałki za pośrednictwem Hulu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *