Spoilery dla Bleach: The Thousand-Lear Blood War, odcinek 3Gdy Bleach wreszcie powrócił na antenę, anime nie traciło czasu na zbliżanie się do długo oczekiwanej fabuły Tysiącletniej Wojny Krwi, z nowymi złoczyńcami, Quincy Wandenreich, prawie od razu. Nie można się spodziewać, że ci nowi wrogowie tak wcześnie pokażą swoją ostateczną transformację.

Mówi się, że Quincy jako grupa zostali zgładzeni przez Soul Society około 200 lat temu, a Uryu Ishida (i jego ojciec) byli jedynymi, którzy przeżyli ludobójstwo. Moc Quincy do niszczenia Hollowów zakłócała ​​równowagę dusz między światem żywych a Soul Society, więc Żniwiarze Dusz czuli, że nie mają wyboru. Ci Quincy z Wandenreich nie są jednak tacy jak Uryu i rozwinęli swoje techniki Quincy i umiejętności daleko poza to, czego go nauczono.

Pomimo tego, że sami byli ofiarami ludobójstwa, Quincy zdają się być martwymi na punkcie unicestwienia Hollows Hueco Mundo, o czym Ichigo i inni przekonali się po przybyciu tam. Kilku Arrancarów próbuje położyć kres rzezi, zaczynając od byłych asystentów Aizena w Bleach Loly i Menoly, a następnie dołączają do nich porucznicy Halibela, znani wspólnie jako „Tres Bestias”. Chociaż są w stanie poważnie zranić dowodzącego Quincy, Quilge Opie, okazuje się, że Quilge przez cały czas miał w kieszeni kartę atutową. Quilge rozpoczyna transformację w nową formę, którą nazywa „Voll Stern Dich”, Świętą Formą Quincy. Podczas transformacji zyskuje duże skrzydła złożone z energii duchowej, a także świecącą, promienną aureolę wokół głowy. W tej formie Quilge jest w stanie rozbić otaczającą materię dowolnego typu na jej składowe cząstki energii duchowej, a następnie użyć tej energii duchowej do wystrzelenia własnych ataków, czyniąc go niesamowicie niebezpiecznym.

Święta forma Quincy wydaje się nie do powstrzymania

W Bleach często zdarza się, że postacie mają wiele stanów uwalniania broni i umiejętności, takich jak Shikai i Bankai Soul Reaper, jako sposób kontrolowania ilości energii, którą wypuszczają. W przeszłości Uryu używał podobnej techniki, znanej jako Letzt Stil, podczas swojej walki z Mayuri Kurotsuchi w pierwszym wątku Soul Society. Wersja Uryu była jednak nieco słabsza, ponieważ tworzyła tylko pojedynczy, przypominający skrzydło wyrostek i była używana ze zrozumieniem, że później na dobre utraci swoje moce Quincy. Mówi się, że Święta Forma Quilge, używana przez innych wysoko postawionych Quincy, znanych jako Sternritter, jest bezpośrednim ulepszeniem, które zostało opracowane w ciągu 200 lat od eksterminacji Quincy i nie ma takiej wady. Zdolność do wchłaniania energii duchowej jest również absurdalnie potężna, ponieważ wszystko w Hueco Mundo i Soul Society składa się z tej energii duchowej.

Czytaj także  Chainsaw Man's Denji & Power Are Adorable in Hilarious New Fanart

Chociaż transformacja Quilge’a w Bleach może nie trwać długo, to tylko przedsmak tego, do czego zdolny będzie drugi Sternritter, a czas ich inwazji już nadszedł. W obecnej formie wygląda na to, że ich Święta Forma jest czymś więcej niż dopasowaniem do Bankai Żniwiarza Dusz w Bleach, jednak Quincy wydają się szczególnie przerażeni tą mocą. Jeśli ich Święta Forma ma jakąś słabość, wygląda na to, że odnalezienie jej może zależeć od Ichigo.

Dalej: Dlaczego postacie Bleacha wyglądają inaczej podczas tysiącletniej wojny krwi

Bleach: Tysiącletnia Wojna Krwi jest teraz transmitowana na Hulu!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *