Ostrzeżenie: Spoilery do Bleach: The Thousand-Year Blood War, odcinek 8 Soul Society w Bleach jest chronione przez 13 oddziałów Straży Dworskiej, na czele których stoją potężni kapitanowie Soul Reaper i ich dobrze wyszkoleni zwolennicy. Niewielu z tych kapitanów wiedziało jednak, że istnieje tajny Oddział Zero, a ich siła zawstydza każdą inną drużynę.

Struktura Soul Society od dawna jest ważnym elementem Bleach. 13 Drużyn Gwardii Dworskiej (czasami nazywane przez fanów Gotei 13) istnieje za zgodą Central 46, organu zarządzającego Soul Society, które z kolei czerpią swoją moc od Króla Dusz – zasadniczo od Boga. Drużyna Zero nie jest technicznie częścią 13 Drużyn Straży Dworskiej, ale raczej zajmuje specjalną pozycję jako Gwardia Królewska Króla Dusz, a zatem spędza większość czasu w pałacu Króla Dusz.

Wygląd Squad Zero jest początkowo nieco złowieszczy; wyjaśniając Ichigo, jak można naprawić jego Zanpakuto, Mayuri Kurotsuchi otrzymuje telefon z informacją, że kapitanowie muszą się zebrać, aby spotkać się z Oddziałem Zero, kiedy przybędą. Wyłaniają się z podobnej do rakiety wieży, z zaledwie pięcioma członkami – z wyjątkiem tego, że cała piątka dzierży moc na poziomie Kapitana Żniwiarzy Dusz. Niektórzy z nich wydają się mieć jakieś relacje z żyjącymi kapitanami, jak na przykład fioletowowłosy Kirio Hikifune rozpoznający Shinjiego Hirako, podczas gdy inni wydają się być zupełnie nieznani. Stwierdzono również, że tylko członkowie Oddziału Zero mogą wchodzić i wychodzić z królestwa pałacu Króla Dusz, ponieważ ich kości zostały zamienione w Oken – specjalny klucz, który Aizen wcześniej próbował stworzyć.

O co chodzi z Squad Zero?

Bleach-Squad-Zero-Kirio

Jako Gwardia Królewska nie jest ich zadaniem ochrona całego Soul Society, więc Oddział Zero nie pojawił się jeszcze w serii, pomimo niektórych ogromnych zagrożeń, z jakimi się spotkał. Biorąc pod uwagę stwierdzenie, że ich kości to Oken, wydaje się, że proces dołączenia do Squad Zero musi być niezwykle trudny. I chociaż może istnieć inna metoda, prawdą jest, że Aizen potrzebował dusz 100 000 śmiertelników, aby wykuć Oken, co ma bardzo niepokojące implikacje dla Oddziału Zero. Wszystko to składa się na to, że Oddział Zero zdecydowanie działa z zupełnie innej perspektywy na świat niż 13 Oddziałów Straży Dworskiej i niekoniecznie można na nim polegać bez względu na sytuację. Ich zejście po ataku Quincy sugeruje, że stanowią bardzo poważne zagrożenie, prawdopodobnie dla samego Króla Dusz. Chociaż członkowie Oddziału Zero zabrali ze sobą Rukię, Renjiego, Byakuyę i Ichigo, aby wyleczyć ich obrażenia w specjalny sposób, rodzi to tylko więcej pytań, czego dokładnie od niego chcą, zwłaszcza po ujawnieniu dziedzictwa Quincy Ichigo.

Czytaj także  Pokémon's New Male Hero Gets Details Alongside Mysterious Pokéball

Drużyna Zero Bleacha może być potężna i technicznie po tej samej stronie, ale ich nieodgadnione motywy zaangażowania się w tym konkretnym momencie oznaczają, że nadal zasługują na to, by traktować ich z pewną podejrzliwością.

Nowe odcinki Bleach: The Thousand-Year Blood War są obecnie transmitowane w poniedziałki za pośrednictwem Hulu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *