Ostrzeżenie: Spoilery do Bleach: Tysiącletnia wojna krwi, odcinki 12 i 13

Ostatnią misją Ichigo w Bleach było zastąpienie jego zepsutego Zanpakuto, a udowodnienie, że jest godny wymiany, nie było łatwym zadaniem. Jednak zdobycie nowego ostrza oznaczało, że wydarzy się coś innego, czego Ichigo nie wziął pod uwagę: pożegnanie z duchem swojego oryginalnego ostrza, Zangetsu.

Ichigo po raz pierwszy spotkał ducha, który przedstawił się jako Zangetsu, kiedy rozpoczął trening Soul Reaper z Uraharą. Zangetsu pomógł Ichigo stać się prawdziwym Żniwiarzem Dusz i pracował z jego „wewnętrznym Hollowem” dla dobra Ichigo. Zangetsu często był spokojnym, ale surowym partnerem treningowym, zachowującym zimną krew bez względu na okoliczności. Mimo to zawsze było w tym coś dziwnego w porównaniu z duchami Zanpakuto innych Żniwiarzy Dusz.

Finał Bleach w połowie sezonu ostatecznie ujawnia, że ​​„Zangetsu” nie jest w rzeczywistości duchem Zanpakuto Ichigo. Zamiast tego Zangetsu jest manifestacją jego mocy Quincy, którą odziedziczył po matce. To wyjaśniało, dlaczego Zangetsu tak bardzo przypominał Yhwacha; duch jest oparty na pojawieniu się Króla Quincy podczas wojny tysiąc lat wcześniej. Zangetsu przyznaje, że początkowo nie chciał, aby Ichigo stał się Żniwiarzem Dusz i przez cały ten czas tłumił większość mocy Ichigo, wypuszczając ją tylko w najbardziej tragicznych okolicznościach. Jednakże, gdy pracowali razem, Zangetsu zaczął się zmieniać i życzył Ichigo jak najlepiej. Zangetsu ujawnia, że ​​prawdziwym duchem jego ostrza jest wewnętrzny Hollow, który był z nim od urodzenia ze względu na stan matki Ichigo. Kiedy pierwotny duch Zangetsu zanika, stwierdza, że ​​jest dumny ze wszystkiego, co osiągnął Ichigo i że teraz ma do dyspozycji pełną moc Ichigo.

Zangetsu odszedł, ale nie został zapomniany

Bleach: Zangetsu żegna się z Ichigo, gdy ten znika.

Pierwotny duch, który nazywał się „Zangetsu”, zniknął, ale prawdziwy Zangetsu, Hollow, współpracował z nim przez długi czas. Kiedy Nimaiya wykuwa nowy Zanpakuto Ichigo, okazuje się, że jest to para mieczy, a nie tylko jeden. Mówi się, że dłuższy miecz reprezentuje Hollow Zangetsu, podczas gdy krótszy miecz reprezentuje „starego człowieka”. Zanpakuto z dwoma ostrzami są niezwykle rzadkie, a znane są tylko dwie inne postacie, które ich używają: nowy główny kapitan Bleacha Kyoraku i jego doświadczony kapitan Ukitake. Ze swoimi nowymi mieczami i nową, niepohamowaną mocą, Ichigo jest w dużo lepszym miejscu do walki z Yhwachem i Quincy niż wcześniej.

Czytaj także  A One Piece Villain Just Put a Dark Spin on Luffy's Most Iconic Attack

Choć trochę potrwa, zanim fani zobaczą te ostrza w akcji, Bleach wykonał świetną robotę, żegnając się z duchem, który prowadził Ichigo w jego podróży, a nawet odwrócił się od bycia potencjalnym zagrożeniem.

Więcej: Ogromny zwrot akcji w Bleach potwierdza rolę Aizena w przeszłości Ichigo

Pierwsze 13 odcinków Bleach: The Thousand-Year Blood War jest teraz transmitowanych na Hulu, a seria powróci po więcej w lipcu 2023 r.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *