studia Marvela

Jeśli chodzi o filmy o superbohaterach, Czarny Adam dominuje w kasie już od trzech tygodni, ale w tym tygodniu ma się to zakończyć spektakularnie, ponieważ Black Panther: Wakanda Forever pokazuje swoje pazury dzięki ogromnemu przewidywanemu weekendowi otwarcia 365 milionów dolarów na całym świecie. Umieść to w kontekście, jeśli przewidywania się potwierdzą, da to nie tylko Czarną Panterę; Wakanda Forever to trzeci co do wielkości debiut ostatnich dwóch lat, ale będzie też praktycznie równy kwocie, jaką zdobył Czarny Adam w całym swoim dotychczasowym biegu.

Dominacja Marvela w kasie nigdy nie wykazywała żadnych oznak spowolnienia, nawet we wczesnej fazie pandemii Covid, a niektóre z jego filmów fazy czwartej nie otrzymały najlepszych recenzji. Black Panther: Wakanda Forever będzie ostatnim filmem, zanim fabuła Marvel’s Multiverse rozpocznie się w fazie piątej i wydaje się, że wszystko jest na miejscu, aby zakończyć okres żałoby Marvela.

Kevin Feige wcześniej wyjaśnił, że motywem przewodnim fazy czwartej MCU było zobaczenie, jak postacie odzwierciedlają i godzą się ze stratami poniesionymi podczas Avengers: Endgame, i nigdzie nie odczuwa się straty bardziej niż w Wakandzie z powodów, których nikt się nie spodziewał kiedy Black Panther: Wakanda Forever wszedł do produkcji. Podczas gdy film miał pierwotnie zająć się T’Challą Chadwicka Bosemana, który pogodził się z jego „utraconymi” pięcioma latami podczas Blip, szokująca śmierć Bosemana w 2020 roku zmieniła cały cel filmu.

Black Panther: Wakanda Forever to Marvel Legacy Chadwicka Bosemana

Lupita Nyong'o Chadwick Boseman Czarna Pantera studia Marvela

Historia T’Challa dopiero się zaczęła w MCU, ale odejście Chadwicka Bosemana w prawdziwym życiu zakończyło ją przedwcześnie. Teraz Black Panther: Wakanda Forever będzie kontynuował jego dziedzictwo, a jak wielu członków obsady i zespołu produkcyjnego stwierdziło, film będzie „listem miłosnym” do zmarłej gwiazdy. Jedną z osób, która dyskutowała o wpływie Bosemana na kontynuację, jest reżyser Ryan Coogler, który niedawno powiedział:

Czytaj także  John Carpenter Says Original Halloween Was His 'Best Experience' as a Director

„To skomplikowane, to skomplikowane, wiesz? Powiem, że chodziło o Chadwicka – chodziło mu o popychanie rzeczy do przodu, będąc świadomym tego, co działo się za nim. Dlatego właśnie próbowałem go ukierunkować, wiesz co Mam na myśli? Jeśli chodzi o przejście przez ten proces. Rozumiejąc, że musimy iść naprzód, wiesz, nawet jeśli straciliśmy go w sensie fizycznym, wiesz, co mówię? Był gigantycznym człowiekiem. Gigantem człowiek, wiesz, jakby ekran nie mógł go pomieścić. Oglądanie jego filmów to poznawanie tylko jego części, rozumiesz, co mam na myśli? Czuliśmy się tak szczęśliwi, że poznaliśmy całego faceta i staramy się uhonoruj ​​go tym”.

Black Panther: Wakanda Forever pojawi się w kinach 11 listopada, zamykając fazę czwartą MCU.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *