Black Panther: Wakanda Forever ma monumentalne zadanie kontynuowania serii bez tytułowej postaci, granej przez Chadwicka Bosemana. Kiedy aktor zmarł tragicznie w 2020 roku, obsada i ekipa byli w rozsypce bez celu, do którego mogliby dążyć. Szybko pojawiły się pytania, czy kontynuować kontynuację Czarnej Pantery, ponieważ Boseman prowadził film, gdy został wydany w 2018 roku i od tego czasu stał się główną częścią MCU z Avengers: Infinity War i Endgame w 2019 roku.

Podczas wywiadu z Variety, talent Black Panther: Wakanda Forever podzielił się swoimi początkowymi przemyśleniami po stracie Bosemana i tym, jak zdecydowali, że aktor chciałby, aby kontynuowali dziedzictwo tytułowej postaci. Letitia Wright, która gra Shuri i siostrę T’Challa w MCU, mówi, że pierwsze dni po śmierci Bosemana były najtrudniejsze. „Prześladowało mnie to od miesięcy, że nie mogłam się z nim pożegnać ani przebywać w pobliżu mojej rodziny Czarnych Panter, aby dzielić się w tym momencie”. Aktor zmarł podczas szczytu pandemii, więc Wright nie mógł zobaczyć Bosemana podczas jego prywatnego memoriału. „Musiałem to zrobić sam. Na przykład, błogosław Daniel [Kaluuya] — przyszedł do mnie i tak dalej. Ale to nie wystarczyło. Tego dnia chciałem zarezerwować lot”.

Prezes i producent Marvel Studios, Kevin Feige, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pomnika Bosemana, mówiąc: „Byli pierwszymi członkami spoza rodziny, których przytuliłem od marca. Jakie to szokujące, smutne okoliczności. kontynuować na zawsze, połączył nas.” Jednak według raportu Variety Feige, reżyser Ryan Coogler i producent Nate Moore nie byli pewni, jak postępować. W końcu zdali sobie sprawę, że Boseman chciałby, aby kontynuowali. „Był tak bardzo częścią struktury tej postaci w tamtym świecie, ponieważ pomógł nam ją zbudować” – powiedział Moore. „Odmawianie ludziom możliwości ponownego odwiedzenia tego świata nie pasowało do nikogo”.

Czytaj także  Tyler Perry współpracuje z Amazonem i planuje nakręcić 4 filmy

Letitia Wright powtarza, że ​​Czarna Pantera 2 jest dedykowana Chadwickowi Bosemanowi

Studio Marvela

Najwyraźniej Black Panther: Wakanda Forever pozostanie w pamięci Chadwicka Bosemana, a Letitia Wright mówi, że jej zaangażowanie w franczyzę jest całkowicie dla niego. Aktorka nie była pewna, czy będzie chciała wrócić na sequel, ale mówi Variety, że doszła do wniosku po rozmowie z Ryanem Cooglerem.

„[Coogler] znalazł mnie i powiedział: „Musimy o tym porozmawiać” po śmierci Bosemana. „To była delikatna rozmowa. Powiedziałem: „Zadedykuję ten film Czadowi i Bogu i dam z siebie wszystko. Cokolwiek ode mnie potrzebujesz, zrobię to” – wyjaśnia. „Po prostu mu zaufałam. Wierzył we mnie przez całą drogę”.

Ostatnie zwiastuny wskazują, że Wright przejął płaszcz Czarnej Pantery w filmie, stając się nową twarzą serii. Aktorka bez wątpienia odczuwa presję przed premierą, choć oczekuje się, że nadchodzący sequel zrobi furorę w kasie. Fani mogą zobaczyć Wrighta, Angelę Bassett, Tenocha Huertę, Lake Bell, Martina Freemana, Lupitę Nyong’o, Danai Gurirę, Winstona Duke’a i Michaelę Coel, gdy Black Panther: Wakanda Forever pojawi się w kinach w ten piątek, 11 listopada.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *