studia Marvela

Black Panther: Wakanda Forever zapewnił Marvel Studios kolejny wielki hit kasowy do końca 2022 roku. Chociaż wiele filmów z zeszłego roku zadebiutowało w streamingu 45 dni po otwarciu w kinach, filmy Marvela nie trzymają się tego samego przewodnika. Jednak pojawienie się kontynuacji Czarnej Pantery na Disney + zostało ustawione na 70 dni po tym, jak film trafił do kin 11 listopada.

Jak ujawnił The Hollywood Handle, Black Panther: Wakanda Forever dołączy do katalogu MCU Disney+ 20 stycznia 2023 r. Chociaż to wciąż daje filmowi czas na zebranie trochę więcej pieniędzy w kasie, jest mało prawdopodobne, że film będzie ostatecznie pokonując Doktora Strange’a w Multiverse of Madness, który obecnie ma przewagę ponad 135 milionów dolarów w filmie prowadzonym przez Letitię Wright. Jednak na froncie krajowym film stał się już drugim najbardziej dochodowym filmem Marvela w ciągu ostatnich trzech lat, zaraz za Spider-Manem: No Way Home.

Debiut strumieniowy Black Panther: Wakanda Forever będzie miał taką samą długość przerwy, jak Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni, ale ma znacznie dłuższą przerwę niż oba inne tegoroczne wydania Marvela. Doctor Strange in the Multiverse of Madness trafił na Disney+ po zaledwie 47 dniach, a Thor: Love and Thunder po 62 dniach. W 2023 roku prawdopodobne jest, że wydłużone okno dystrybucji strumieniowej stanie się normą, ponieważ widownia kinowa będzie nadal rosła.

Black Panther: Wakanda Forever Niedawno pobił kolejny rekord

czarna pantera-wakanda-na zawsze-2-1 Filmowe studia Walta Disneya

Ze względu na śmierć Chadwicka Bosemana w 2020 roku, Black Panther: Wakanda Forever stała się kontynuacją prowadzoną przez kobiety, która w innych okolicznościach nie miałaby miejsca. Jednak z Letitią Wright na czele kobiecej obsady, w skład której wchodzą Angela Bassett, Danai Gurira i Lupita Nyong’o, Black Panther: Wakanda Forever wyprzedził Captain Marvel jako najbardziej dochodowy film o superbohaterach prowadzony przez kobiety wszech czasów w warunkach krajowych.

Czytaj także  Lauren Graham powiedziała partnerce Gilmore Girls „Możemy łatwo wrócić”

Pomimo tego i wielu innych wyróżnień, które prawdopodobnie nadejdą, Black Panther: Wakanda Forever kontynuuje trend nie do końca dorównujący potencjałowi swojego poprzednika, jeśli chodzi o liczby kasowe. Czarna Pantera przyciągnęła ponad 700 milionów dolarów w kasie krajowej w 2018 roku, przy całkowitym dochodzie brutto przekraczającym 1,3 miliarda dolarów.

Mimo że filmy Marvela wciąż dominują w kasie za każdym razem, gdy pojawia się nowy film, są tacy, którzy uważają, że jedną rzeczą, która obecnie powstrzymuje potencjał kasowy wielu filmów, jest praktycznie natychmiastowa premiera strumieniowa. Ponieważ wiele osób boryka się z kosztami utrzymania, wycieczki do kina są znacznie droższe niż czekanie kilka miesięcy na premierę filmu na platformie streamingowej, za którą już płacą. Wiele osób czeka, aby dowiedzieć się, jak liczby kasowe zmienią się w 2023 r., z wieloma głośnymi premierami, które mają nadzieję na przyciągnięcie jednego z największych kas kasowych od początku pandemii.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *