Marvel Studios/Disney

Ryan Coogler, reżyser przebojowego filmu Czarna Pantera: Wakanda Forever, ostatnio wychwalał swoją główną bohaterkę, Angelę Bassett, na festiwalu filmowym w Sundance. Coogler, który na festiwalu otrzymał inauguracyjną nagrodę Variety Visionary Award, podziwiał etykę pracy i talent Bassetta. Coogler powiedział Variety,

„Jej etyka pracy jest szalona. Przyszedłem uprawiając sport, więc zauważysz to pracując z nią; to tak, jakbyś miał dodatkowego trenera na boisku. Uważam, że w dni, kiedy ona pracuje, mogę zrobić więcej. To po prostu prawda.

Coogler dodała, że ​​jej obecność na planie była tak inspirująca, że ​​zmotywowała całą ekipę do cięższej pracy.

„Zrobiłaby to w pierwszym filmie, w którym tak naprawdę nie opuszcza planu. Trzyma się szalenie blisko, co jest szalone dla takiego aktora jak ona. Daje taki niesamowity przykład. Nikt nie chce wracać do przyczepy w międzyczasie, kiedy Angela siedzi tuż obok kamery”.

Bassett była wcześniej nominowana do Oscara w 1993 roku za rolę legendarnej piosenkarki Tiny Turner w filmie biograficznym What’s Love Got to Do With It. Została uhonorowana kilkoma nagrodami i nominacjami, w tym nominacjami do Złotego Globu i Emmy, a także gwiazdą w Hollywood Walk of Fame.

Współgwiazdy Echo chwali gwiazdę Wakanda Forever, Angelę Bassett

mistrz-żadnego-denise-wychodzącego-out Netflixa

Uczucia Ryana Cooglera zostały powtórzone przez Lenę Waithe, współpracownicę Master of None , która ma bliskie relacje z Bassettem i nazywa ją drugą matką. Zarówno Coogler, jak i Waithe wyrazili nadzieję, że Bassett otrzyma uznanie, na jakie zasługuje, w postaci Oscara za rolę w Black Panther: Wakanda Forever. Waithe powiedział,

„Jeszcze bardziej rozgrzewa mnie serce, gdy widzę, jak dostaje kwiaty, na które wszyscy wiedzą, że zasługuje. Wszyscy trzymamy kciuki. Wysyłaliśmy SMS-y: „Mamo Angela, musisz zabrać swoje rzeczy! Musisz zabrać swoje rzeczy. Mam nadzieję, że bardzo szybko dostanie coś złotego”.

Czytaj także  Black Panther: Wakanda Forever Deleted Scene Recreates Iron Man's Key Moment

Rola Bassetta w filmie już zdobyła uznanie krytyków, wygrywając Złote Globy, nagrody Critics Choice Awards oraz nominacje do nagród Screen Actors Guild Awards i BAFTA Film Awards. Jeśli zdobędzie Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, zostanie pierwszą aktorką, która zdobędzie Oscara za rolę w Marvel Cinematic Universe.

Black Panther: Wakanda Forever będzie transmitowany na Disney+ 1 lutego, a nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *