Ostrzeżenie: Spoilery do rozdziału 344 Czarnej Koniczyny Złoczyńca Lucjusz Zogratis prawdopodobnie przywraca i wskrzesza trójkę swojego rodzeństwa, którego powrót w Czarnej Koniczynie wymagałby wznowienia wcześniejszych bitew z wybitnymi bohaterami lub innymi postaciami.

Bracia i siostry Lucjusza, Zenon, Dante i Vanica – którzy tworzyli Mroczną Triadę Czarnej Koniczyny – są nie tylko niesamowicie intrygującymi złoczyńcami, ale także uzupełniają niektórych bohaterów do tego stopnia, że ​​ich początkowa śmierć wydawała się zbyt nagła, ponieważ było o wiele więcej potencjał serial mógłby zbadać w swoich opowieściach. Dlatego ich zmartwychwstanie nie powinno być postrzegane jako Black Clover zmniejszająca ich śmierć, ponieważ w ogóle nie powinny się one wydarzyć. Potencjalne rewanże to Vanica i Noelle, Zenon i Yuno oraz Dante i Veronica.

Wydaje się, że w 344 rozdziale Black Clover autorstwa Yūki Tabata, Lucjusz Zogratis umieścił każde ze swojego rodzeństwa w jakiejś sferze, która przywołuje rodzaj komory regeneracyjnej. Fakt, że Lucjusz najwyraźniej był w stanie uratować szalonego naukowca Morrisa, a nawet przywrócić mu wzrok i ciało w rozdziale, sugeruje, że Lucjusz robi to samo dla Mrocznej Triady.

Lucjusz Zogratis wskrzesza Zenona, Dantego i Vanicę z Mrocznej Triady w 344 rozdziale Black Clover

Chociaż Dante walczył z Astą, prowadząc Czarną Koniczynę do rozbicia zastanej formuły shonen, jego niepokojąca mizoginia po raz pierwszy ujawniła się, gdy zobaczył Veronicę w rozdziale 241 i oświadczył, że musi być jego kobietą. Jego prawdziwe mizoginistyczne tendencje wyszły jednak na jaw, gdy Veronica później użyła przeciwko niemu zaklęcia, ostrzegając ją, że skoro jest jego kobietą, może używać swojej magii tylko dla niego, co sugeruje, że jest jego własnością. Fakt, że później Dante mówi to samo Grayowi, pokazuje, że jego sposób myślenia nie ogranicza się do jednej kobiety. Veronica powinna mieć szansę udowodnić, że nigdy nie była jego i nigdy nie będzie. Tymczasem związek Vaniki i Noelle jest podobny do związku Ochako i Himiko w My Hero Academia, ale jest bardziej niepokojący. Vanica podziela sympatię do Noelle w rozdziale 297, kiedy próbuje zaprzyjaźnić się z nią w walce. Obsesja Vaniki jest o wiele bardziej nieodpowiednia niż zauroczenie Himiko Ochako, ponieważ Vanica zamordowała matkę Noelle i rzuciła na rodzinę Noelle zaklęcie, które spowodowało, że jej starsi bracia unikali jej i wyśmiewali. Noelle ma więcej powodów, by gardzić Vanicą, ale niestety nie miała wystarczająco dużo czasu, by wyrazić swój niesmak, co z kolei zmniejszyło to, jak bardzo serial mógł pokazać, jak głęboko jej odrzucenie zraniło Vanicę.

Czytaj także  Nowy bohater Chainsaw Mana to w zasadzie nowa Makima

Z pozoru czytelnicy nie mogą oczekiwać zbyt wiele po zmartwychwstaniu Zenona. Jego porażka z rąk Yuno była idealnym zakończeniem historii Zenona jako postaci. Najwyraźniej Zenon miał ten sam rodzaj relacji z inną postacią o imieniu Allen, co Yuno z Astą, ale Zenon odrzucił to wszystko w sposób podobny do zabicia Asty przez Yuno dla władzy. Więc to było właściwe, że Yuno był tym, który położył kres Zenonowi. Rewanż miałby zatem niewielkie lub żadne znaczenie. Jedyne, co można zyskać na powrocie Zenona, to zbadać jego związek z diabłem Belzabubem, który odegrał rolę w upadku snu Zenona. Oczywiście można to osiągnąć w retrospekcji, ale czy zmartwychwstały Zenon może zwrócić się przeciwko Belzabubowi? To może być potencjalnie potężny moment odkupienia dla jego postaci.

Miejmy nadzieję, że Lucjusz planuje ożywić ich wszystkich jako oddzielne byty, tak jak kiedyś. To trochę niepokojące, że Lucjusz również przywrócił do życia Morrisa z zamiarem eksperymentowania. Ponieważ Morris jest znany z łączenia żywych istot, byłoby parodią, gdyby Mroczna Triada powróciła jako połączony potwór, zmniejszając ogólny wpływ ich powrotu w Czarnej Koniczynie, która z pewnością może być dość potężna.

Dalej: Czarna koniczyna daje Aście nową moc tuż przed jego najbardziej tragiczną walką

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *