Ostrzeżenie: spoilery dla rozdziału 347 Czarnej Koniczyny Prawda o tym, czy Yami wymordował cały swój klan w Czarnej Koniczynie, została wreszcie ujawniona z niewątpliwie stłumionych wspomnień jego siostry Ichiki.

W 347 rozdziale Black Clover autorstwa Yuki Tabaty przyzwana bestia, która nadaje najbardziej przerażającemu wspomnieniu przeciwnika fizyczną formę, powoduje, że Ichika przypomina sobie, że to ona zabiła swój klan w Black Clover, a nie jej brat Yami. Ich ojciec najwyraźniej dał Ichice pigułkę, która wzmacnia chęć zabijania i wydobywa ukrytą magiczną moc tego, kto ją połknął, najwyraźniej powodując, że zapomnieli o wszystkim.

To wyjaśnia, dlaczego Yami zdecydował się uciec z rodzinnego kraju Hino. Ci, którzy błędnie wierzyli, że Yami rzeczywiście popełnił te okrucieństwa, prawdopodobnie mieli wrażenie, że uciekł, aby rozpocząć nowe życie z czystą kartą. Ale teraz jest prawdopodobne, że na decyzję Yamiego o odejściu miała wpływ potrzeba ochrony jego młodszej siostry Ichiki. W rzeczywistości jedno z zapomnianych wspomnień Ichiki zawierało wersję Króla Czarodziejów z jej kraju, mówiącą, że powiedzenie jej prawdy o tym, co się stało, byłoby zbyt okrutne. Możliwe więc, że Yami albo się zgodził, ale czuł, że nie jest w stanie ukryć przed Ichiką tego, co faktycznie się stało, albo został wygnany, ponieważ uważał, że powinna zostać uświadomiona.

Prawdziwa historia Yami również obala teorię fanów czarnej koniczyny

Ichika pamięta, co naprawdę wydarzyło się, gdy jej klan został zmasakrowany w Hino Country w Black Clover, rozdział 347

Te wspomnienia całkowicie obalają popularną teorię fanów Czarnej Koniczyny, która twierdziła, że ​​Yami został dotknięty i zmanipulowany przez diabły. Oprócz wielu przypadków w serii, w których diabły służyły jako niewidzialni mistrzowie marionetek, Ichika wcześniej wyjaśnił Aście, że magia pięciogłowego smoka stworzyła portal w oceanach otaczających piekło, w którym żyją diabły. Chociaż ta sama teoria błędnie przewidywała, że ​​pięciogłowy smok był symbolem pięciu diabłów, wciąż istniała szansa, że ​​portal do piekła mógł spowodować wylanie się diabłów i zarażenie umysłów różnych ludzi, w tym Yami. Ale już tak nie jest, zwłaszcza jeśli te wspomnienia są prawdziwe i nie są w żaden sposób zmanipulowane, czego nic na to nie wskazuje.

Czytaj także  10 Celebrities You Didn't Know Dubbed Anime

Dla fanów, rozwój nie tylko przywraca wizerunek Yami jako dobrej, choć bardzo wadliwej, jednostki, ale także zapewnia coś, co z pewnością będzie przekonującym momentem rozliczenia dla Ichiki, który już wpłynął na jej zdolność do walki z równym głową. Jedyny minus jest to, że rozwój ten podsyca krytykę krytyków, którzy twierdzą, że Black Clover jest kopią Naruto i że cała masakra zdziera przeszłość Sasuke i Itachiego. Ponieważ ci, którzy dokonali zabójstw, nie byli całkowicie winni, cała ta męka stworzyła rozłam między dwojgiem rodzeństwa z powodu błędnego przekonania, a jednym z nich, który został niesłusznie oskarżony o oszczędzenie rodzeństwa. Oczywiście jest więcej niuansów, które odróżniają te dwa elementy i mam nadzieję, że ci, którym podobała się ta konkretna fabuła z Black Clover, mogą zignorować tę krytykę.

Więcej: Black Clover właśnie zrujnował jeden z najlepszych momentów

Black Clover rozdział 347 jest dostępny na Viz.com.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *