Ostrzeżenie: Spoilery do rozdziału 347 Black Clover Masakra klanu Yami Sukehiro w Black Clover, która niesławnie przypomina to, co stało się z Uchiha w Naruto, sprawiła, że ​​sprawcą był Sasuke, a nie Itachi.

W 347 rozdziale Black Clover autorstwa Yuki Tabata, wspomnienie narzucone siostrze Yami, Ichice, sprawia, że ​​zdaje sobie sprawę, że Yami nie zabił Sukehiro Czarnej Koniczyny, jak wierzyła, ale to zrobiła. Działania Ichiki zostały pobudzone przez zmieniającą umysł pigułkę, którą dał jej jej nienawistny ojciec, niefortunne zdarzenie, które umysł Ichiki, co zrozumiałe, stłumił.

Czytelnicy, którzy krytykowali Czarną Koniczynę za bycie tanią podróbką Naruto, zaczęli wskazywać korelacje między masakrą klanów Sukehiro i Uchiha odpowiednio w Czarnej Koniczynie i Naruto, jeszcze przed tym ostatnim objawieniem. Każda historia przedstawia starszego brata, który rzekomo morduje ich rodziny i ucieka, zostawiając młodszego rodzeństwo w destrukcyjnym śladzie, by nimi gardzić. Oczywiście Sasuke później poświęca swoje życie zabiciu swojego brata Itachiego, podczas gdy Ichika nigdy nie czuje się zmuszony szukać zemsty na Yami.

Itachi z Naruto nigdy nie był bohaterem, w przeciwieństwie do Yami z Black Clover

Ichika pamięta, co naprawdę wydarzyło się, gdy jej klan został zmasakrowany w Hino Country w Black Clover, rozdział 347

Chociaż podobieństwa między tymi dwoma wydarzeniami są oczywiste, błędem byłoby twierdzić, że są one takie same. Wielu na przykład zwraca uwagę, że zarówno Itachi, jak i Yami uciekli ze swoich ojczyzn, aby chronić swoje młodsze rodzeństwo, ale to nie do końca prawda. Itachi zmanipulował Sasuke, aby chciał go zabić za zabicie ich rodziny, aby chronić Konohę, a nie Sasuke. Itachi nie chciał, aby Sasuke wiedział, że Konoha nie dała mu innego wyboru, jak tylko zniszczyć Uchiha, aby Sasuke nie powstał przeciwko wiosce, której Itachi poświęcił swoje życie służbie. Itachi wolał znienawidzić swojego młodszego brata i zabić go z powodu kłamstwa, o którym wiedział, że nie jest prawdą. Jak dotąd żaden z tych pokręconych niuansów nie występuje w Black Clover.

Czytaj także  Trigun Stampede's Vash & Wolfwood Difference is the Series' True Theme

Jednak nawet jeśli to się zmieni, żadne z działań Yami nie będzie częścią jakiegoś masowego spisku mającego na celu ukrycie wykroczenia ze strony Kraju Hino przeciwko Sukehiro. W przeciwieństwie do Itachiego, Yami z Czarnej Koniczyny zawsze wyjdzie na bohatera i bezinteresownego starszego brata. Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że nie dopuścił się aktu ludobójstwa na własnym narodzie. Tego samego nie można powiedzieć o bracie Sasuke, Itachim, który mógł po prostu uciec z Sasuke. Nic dobrego nie wyszło z działań Itachiego w Naruto, z wyjątkiem sytuacji, gdy oszczędził życie Sasuke, gdy Konoha zagroziła, że ​​go zabije. Ale chociaż fizycznie oszczędził Sasuke, Itachi po prostu manipulował biednym chłopcem na poziomie mentalnym do takiego stopnia, że ​​ostatecznie przekształcił go w złoczyńcę, który próbował zrobić dokładnie to, czego nie chciał.

Jest też teraz szansa, że ​​Ichika może w pełni zaakceptować tragedię sytuacji, zamiast szybko ulegać złości – ponieważ nie ma nikogo, na kogo mogłaby być naprawdę zła, z wyjątkiem jej prawdopodobnie zmarłego ojca i ludzi, którzy ukrywali przed nią prawdę. Po tym, jak Sasuke poznał pełną historię Itachiego od tajemniczego Tobiego, Sasuke zastąpił wszelkie pozory smutku i żalu za zabicie brata, który naprawdę go kochał, czystą nienawiścią. To nie jest Black Clover kopiujący Naruto, to pytanie, co by było, gdyby Itachi nie był tak naprawdę okropną osobą i co by było, gdyby Sasuke rzeczywiście cierpiał bardziej.

Więcej: Black Clover właśnie zrujnował jeden z najlepszych momentów

Black Clover rozdział 347 jest dostępny na Viz.com.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *