Najlepsze wideo

Na tegorocznym Sundance Film Festival prezentowana jest coraz większa liczba filmów z niedostatecznie reprezentowanych społeczności, zwłaszcza tych skupionych wokół doświadczeń BIPOC i Czarnych. Jednym z najbardziej znaczących dystrybutorów tegorocznego Festiwalu Filmowego w Sundance jest A24, który wyemitował dwa dramaty o kobietach z BIPOC od debiutujących reżyserek.

Filmy te, All Dirt Roads Taste of Salt i Earth Mama, oferują wyjątkowe spojrzenie na życie czarnych i rdzennych kobiet w Ameryce i są okrzyknięte istotnymi dodatkami do programu festiwalu.

Filmem reprezentującym zarówno społeczność BIPOC, jak i LGBTQ jest Cassandro w reżyserii Rogera Rossa Williamsa; jest to film biograficzny gejowskiego latynoskiego zapaśnika z Gaelem Garcią Bernalem w roli głównej. Jest chwalony za inspirującą opowieść o walce o akceptację i o tym, jak ludzie mogą być objęci pomimo dzielących ich różnic.

Andrew Durham debiutuje jako scenarzysta i reżyser na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance adaptacją wspomnień Alysii Abbott Fairyland. Fairyland opowiada historię dorastania z ojcem homoseksualistą w San Francisco w latach 70. i 80. XX wieku i jest chwalony za umiejętność wniesienia do historii ludzkiej strony i poruszenia ważnych tematów, takich jak rodzina, związki i epidemia AIDS. Durham mówi Variety,

„Dorastałem także z ojcem gejem w Bay Area mniej więcej w tym samym czasie co Alysia. Wtedy, kiedy miałeś homoseksualnego rodzica, wierzyłeś, że jesteś jedyną osobą na świecie w takiej sytuacji. A kiedy wybuchła epidemia AIDS, było to swego rodzaju piętno na piętnie”.

Koreański reżyser Randall Park debiutuje w filmie

Wady Randalla Parka Instytut Sundance’a

Niedociągnięcia w reżyserii koreańsko-amerykańskiego aktora Randalla Parka debiutuje na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance w Konkursie Dramatycznym w USA. Film to inteligentna azjatycko-amerykańska komedia romantyczna, która opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu Ben, który stara się pogodzić ze swoją tożsamością i związkami. To debiut reżyserski Parka, który również występuje w filmie wraz z obsadą utalentowanych aktorów azjatycko-amerykańskich, w tym między innymi Justina H. Mina, Sherry Cola i Sonoya Mizuno.

Czytaj także  Alice Diop's Award-Winning Drama Saint Omer Debuts in January

Sundance Film Festival ma długą historię premier odnoszących sukcesy filmów, które skupiają się na zmarginalizowanych społecznościach, takich jak Precious with Gabourey Sidibe, The Kids Are All Right, Beasts of the Southern Wild, Get Out i Minari. uznanie krytyków i nominacje do Oscara.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *