Trwają prace nad filmem Snoop Dogga. Według THR, Snoop współpracuje z Universal Pictures, aby pomóc sobie w leczeniu biograficznym. Joe Robert Cole, który wraz z Ryanem Cooglerem jest współautorem nowej kontynuacji Marvela Black Panther: Wakanda Forever, pisze scenariusz do filmu biograficznego. Film zostanie wyreżyserowany przez Allena Hughesa, który wraz z bratem Albertem wyreżyserował filmy takie jak Menace II Society i Dead Presidents, a następnie stworzył filmy solo, takie jak Broken City i The Defiant Ones.

Wiadomość ta została również potwierdzona na Twitterze przez Universal Pictures z ogłoszeniem, które brzmi: „Jak się nazywa? Snoop Dooogggyyy Doooooggg. Zgadza się, współpracujemy z samym Ojcem Dogga Snoop Doggiem, aby przenieść jego legendarną historię życia na duży ekran ”.

Ze Snoopem bezpośrednio zaangażowanym w projekt, biografia będzie zawierać rzeczywistą muzykę z jego katalogu. Raper i aktor jest producentem filmu obok Hughesa i Sary Ramaker. Wydał również oświadczenie, w którym zauważył, że pracuje nad biografią od dłuższego czasu, ale postęp dopiero się rozpoczął, ponieważ w końcu zebrał kreatywny zespół, któremu może zaufać przy projekcie.

Snoop powiedział: „Długo czekałem, aby złożyć ten projekt, ponieważ chciałem wybrać odpowiedniego reżysera, idealnego scenarzystę i największą firmę filmową, z którą mogłem współpracować, która mogłaby zrozumieć dziedzictwo, które próbuję przedstawić na ekranie i wspomnienie, które próbuję zostawić. To było idealne małżeństwo. To było święte małżeństwo, a nie święty makaron”.

Historia życia Snoop Dogga zmierza na duży ekran

Netflix

To oczywiste, że Snoop Dogg otrzyma biografię, ponieważ jest jednym z najbardziej wpływowych i odnoszących sukcesy wykonawców hip-hopu wszechczasów. Sprzedał ponad 35 milionów albumów na całym świecie od momentu wejścia na scenę na początku lat 90-tych. Snoop kontynuuje tworzenie muzyki na swoim 19. albumie studyjnym BODR, który zostanie wydany na początku tego roku. Ponieważ przez lata często pojawiał się w filmach i programach telewizyjnych, często grając samego siebie, Snoop stał się również ulubieńcem wielu fanów niezaznajomionych z jego hip-hopową twórczością. Jego dojście do sławy i ciągły sukces to coś, co może przyczynić się do stworzenia wspaniałej historii opowiedzianej w filmie.

Czytaj także  MCU's Hulk Says Marvel Studios Should Be Sweating Over James Gunn's DCU Plans

„Snoop Dogg jest jedną z najbardziej lubianych na całym świecie postaci hip-hopu” – powiedział Hughes o swoim pragnieniu nakręcenia filmu o Snoopa. „W jego energii jest coś, co łączy ludzi ze wszystkich środowisk. Snoop Dogg, nie tylko artysta, ale człowiek i jego marka, przeszli pokolenia dzięki swojemu kontaktowi i atrakcyjności dla publiczności. Jego historia jest tak autentyczna i całkowicie inspirująca, a możliwość jej opowiedzenia pozwala mi wrócić do stanu 30 lat po The Menace II Society i powiedzieć teraz więcej, niż mogłem wtedy.”

Nie jest jeszcze jasne, kiedy rozpocznie się filmowanie biografii Snoop Dogga, ani nie ogłoszono jeszcze żadnych członków obsady. Data premiery nie została jeszcze ustalona.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *