AMC

W tym roku na małym ekranie można było zobaczyć wiele świetnych programów telewizyjnych, ale zdaniem ludzi z TV Guide żaden nie przewyższył jakością opowiadania przedstawionego w szóstym i ostatnim sezonie Better Call Saul. W sumie zebrano 20 programów do umieszczenia na liście publikacji, a wśród nich były inne programy kończące ich uznane serie, takie jak Atlanta. W międzyczasie inne popularne programy dopiero się zaczynały, takie jak popularny House of the Dragon, podczas gdy inne podziękowania pojawiły się za programy w trakcie ich odpowiednich emisji, takie jak serial satyryczny o superbohaterach The Boys; ten pierwszy uplasował się na 19. miejscu, podczas gdy drugi ledwo znalazł się na 20. miejscu.

Przeskakując do pierwszej piątki, Barry w HBO zajmuje 5. miejsce dzięki uznanemu scenariuszowi i „godnym nagród występom” członków obsady, w tym Billa Hadera i Henry’ego Winklera. Wyjątkowy komediowy reality show Nathana Fieldera The Rehearsal zajął 4. miejsce, chwalony przez TV Guide za wprowadzenie czegoś nowego, co nie przypomina niczego, co wcześniej oglądano na małym ekranie. Hitowy program Hulu „Reservation Dogs”, który we wrześniu wznowiono na sezon 3., zajmuje trzecie miejsce dzięki pochwałom za mocny humor. Przedostatnie miejsce na liście zajmuje Apple TV Severance, który zadebiutował w tym roku swoim pierwszym sezonem, ciesząc się powszechnym uznaniem.

Ale to Better Call Saul został nazwany numerem 1, choć fani serialu powiedzą, że jest to zasłużone. Outlet opisuje ostatni sezon serialu, który był emitowany na antenie AMC w tym roku, jako „rzadkie doskonałe połączenie kręcenia filmów, pisania i aktorstwa, które pozostawało zaskakujące, nawet gdy zbliżało się do nieuniknionego zakończenia”. Pochwalono także twórców serialu, Petera Goulda i Vince’a Gilligana, za ich „talent do przemyślanego i metodycznego opowiadania historii”. Redaktorzy TV Guide uważają również, że serial miał „pasujące” zakończenie, kończące serial w satysfakcjonujący sposób.

Czytaj także  Stranger Things Beyond the Fifth Season Would Be 'Ridiculous,' According to Finn Wolfhard

„Dziękuję, Guide” – powiedział Bob Odenkirk w odpowiedzi na ten zaszczyt postem na Twitterze.

Better Call Saul zyskał szerokie uznanie

Lepiej zawołaj Saula AMC

Ranking TV Guide pojawia się na krótko przed ogłoszeniem Better Call Saul za pięć nominacji do Critics Choice Awards. Ma szansę na najlepszy serial dramatyczny, a Odenkirk został również nominowany do nagrody dla najlepszego aktora. Rhea Seehorn (Kim Wexler) i Carol Burnett (Marion) również ubiegają się o nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej, a Giancarlo Esposito (Gus Fring) został nominowany do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Jednak nawet po 46 nominacjach serial nie zdobył jeszcze nagrody Primetime Emmy. W przyszłym roku będzie miał jeszcze jedną szansę, a druga połowa sezonu 6 kwalifikuje się do ceremonii w 2023 roku. Ale nawet bez Emmy jest wielu fanów, którzy zgodzą się z TV Guide, że Better Call Saul był najlepszą telewizją, jaką miał do zaoferowania rok 2022.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *