W roku wspaniałych nowych i powracających anime rok 2022 dał fanom kilka niesamowitych OP, które sprawią, że będą podekscytowani. Chociaż każdy nowy rok przynosi ze sobą mnóstwo niesamowitych otwarć, rok 2022 był szczególnie mocny.

Można argumentować, że otwarcie anime jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze niż sam program. Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie dla fanów, a jeśli serial ich nie porwie, może sprawić, że poszukają następnej serii bez dawania fabule szansy. Dlatego dobry OP jest kluczowy. Z odpowiednią ilością przyciągających wzrok efektów wizualnych połączonych z mocną piosenką przewodnią, najmniejsze anime może być kolejnym wielkim hitem. W 2022 roku było sporo imponujących OP, a oto niektóre z najlepszych.

Pogromca bestii bada znaczenie znalezionej rodziny

Zaczynając od nieco mniejszego anime z tej listy, Beast Tamer mógł być hitem roku. Serial opowiada o poskramiaczu bestii imieniem Rein, który zostaje wyrzucony z Hero Party po tym, jak uznali go za niepotrzebnego. Kiedy próbuje samodzielnie zostać poszukiwaczem przygód, spotyka Ducha Kota o imieniu Kanade, który dołącza do niego. Opera w tym sezonie serialu wchodzi na wysokie obroty z piosenką Change the World autorstwa MADKID ryczącą w tle, gdy Rein walczy u boku swojej grupy Ultimate Species. Jest to dobrze wykonana melodia, której towarzyszy grafika akcji, aby zaangażować fanów w serię fantasy o wysokich stawkach, ale to podstawowe motywy czynią ją jeszcze bardziej imponującą.

Jednym z kluczowych momentów pierwszego otwarcia serii jest sekwencja, w której Rein Pogromcy Bestii ucieka przed rękami, prawdopodobnie związanymi z jego mroczną przeszłością, które próbują wciągnąć go pod wodę. Członkowie Partii Bohaterów, którzy go unikali i porzucili, migają nad nim, ciągnąc go pod ziemię z ponurymi kolorami dookoła. Jednak sytuacja staje się jaśniejsza, gdy po raz pierwszy spotyka Kanade. Od tego momentu oprawa wizualna i muzyka stają się jaśniejsze i bardziej pełne nadziei. To wspaniały sposób na pokazanie znaczenia odnalezionej rodziny. Rein to postać, której niesamowite moce zostały zaniedbane przez Grupę Bohaterów, ale kiedy znalazł Kanade i innych, dostrzegli w nim potencjał. To wspaniała chwila, która uczy ważnej lekcji, że przyjaciele, których poznajesz podczas podróży, mogą być dla ciebie bardziej rodziną niż ci, których społeczeństwo oczekuje od ciebie.

Czytaj także  Mob Psycho 100 Proves Shigeo is Unstoppable in the Most Devastating Way

Pop Team Epic Season 2 obejmuje swój absurd

Przechodząc do czegoś głupszego, Pop Team Epic powrócił na drugi sezon po debiucie anime w 2018 roku. Ta krótka seria zawiera różne szkice w każdym odcinku, które śledzą główne postacie Popuko i Pipimi podczas surrealistycznych nieszczęść. Stwierdzenie, że to nowe otwarcie doskonale reprezentuje to, o czym jest anime, jest łagodne, ponieważ podkręca to abstrakcyjny humor serialu do 11. Zaczyna się po prostu od pokazania głównych bohaterów idących wzdłuż, gdy Popuko się potyka. Nagle inna wersja tej dwójki idzie naprzód, podczas gdy alternatywne Popuko i Pipimi pozostają na miejscu. Dzieje się tak raz po raz, dopóki nie pojawi się wiele wersji duetu, które tworzą spiralę… a to tylko pierwsze 45 sekund.

Pozostałe momenty tego otwarcia poświęcone są najbardziej surrealistycznym animacjom w anime. Spirala utworzona z setek Popuko i Pipimi nie tylko rzuca się w oczy, ale to, co kryje się w środku, to kolejna wersja postaci w ciągłym cyklu spacerowym. Jednak ich modele nieustannie się psują, pozostawiając po sobie smugi, doświadczają rozciągnięcia kończyn, a nawet zamieniają się na krótki czas w kwadraty. To początek, który jest nieustannym absurdem… który jest doskonałym podsumowaniem tego, czym jest Pop Team Epic. Nie ma potrzeby stosowania żadnych motywów przewodnich. To tylko podpowiada widzom, że serial, który mają zobaczyć, jest przepełniony surrealizmem, a to wszystko, czego potrzeba, aby przygotować fanów na przygody Popuko i Pipimiego.

Pierwsza premiera Spy x Family jest hołdem dla klasycznych filmów szpiegowskich

Spy x Family był jednym z największych hitów dla fanów anime w 2022 roku. Spy x Family nie tylko zapewnił internetowi niektóre z najbardziej godnych memów momentów, ale także skupił się na jednej z najbardziej lubianych rodzin anime: Fałszerze . Oczywiście sama rodzina jest sfabrykowana, więc Loid Forger może zbliżyć się do swojego celu, aby zapobiec poważnemu konfliktowi, ale ich wzajemna miłość stała się bardziej realna w miarę rozwoju serii. Yor Forger udowodniła, że ​​jest utalentowana zarówno jako zabójczyni, jak i matka, podczas gdy urocze wybryki Anyi uczyniły ją jedną z najbardziej ukochanych postaci w tym roku. Miłość włożona w tę serię jest jednak podkreślona dopiero przy pierwszym otwarciu.

Czytaj także  Toga's My Hero Academia Quirk is so Good That it Ruins Others

Podczas gdy OP drugiej części pierwszego sezonu również spotkał się z uznaniem krytyków, ponieważ skupiał się bardziej na Anyi i Yorze, był to pierwszy początek, który najbardziej wyróżniał się kreatywnością wizualną. Uproszczony projekt postaci w większości jest doskonałym hołdem dla stylu klasycznych filmów szpiegowskich, takich jak James Bond. Nie ma potrzeby być zbyt szczegółowym, ponieważ styl daje fanom wyobrażenie, że będzie to historia szpiegowska z sympatyczną obsadą. Działa również we wszechświecie, ponieważ koncentruje się na Anyi Forger, co można interpretować jako jej spojrzenie na swoją sytuację, gdy wyobraża sobie siebie na początku własnego filmu szpiegowskiego. To tak dobrze wykonane otwarcie ze stylem i polotem, które przyciągnęło publiczność na przejażdżkę, która już zagwarantowała mu drugi sezon i film.

Chainsaw Man’s OP to marzenie kinomana

Ze wszystkich debiutów anime w tym roku żaden nie był tak niesamowity jak Chainsaw Man. Debiut serialu w październiku spotkał się z uznaniem fanów na całym świecie, ponieważ Chainsaw Man stał się jednym z największych programów sezonu jesiennego dzięki przesadnej przemocy, sympatycznym postaciom i ogólnie dobrze opracowanej historii. Jednak to właśnie opening wzbudził duże zainteresowanie po premierze pierwszego odcinka. Openingowy motyw Kenshiego Yonezu był genialny, ponieważ doskonale uchwycił napędzany adrenaliną chaos świata Chainsaw Man. Jest to również doskonale odzwierciedlone w obrazach, które podkreślają brutalny charakter serialu i żartobliwy humor.

Jednak najbardziej imponującą częścią otwarcia był sprytny hołd Człowieka piły łańcuchowej dla klasycznych filmów. Wielu miłośników kina zwróciło uwagę, że OP zawiera niezliczone kultowe sceny z filmów różnych gatunków, w tym The Big Lebowski, Teksańska masakra piłą mechaniczną, Drabina Jakubowa, a nawet Atak zabójczych pomidorów. Fakt, że i tak już niesamowity OP dodał tak wiele sprytnych odniesień, nadał mu o wiele więcej osobowości niż już miał, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji. Chainsaw Man bez wątpienia ma najlepsze otwarcie ze wszystkich anime w tym roku, ale była to wielka konkurencja ze wszystkimi niesamowitymi dziełami, które zaciekle walczyły o tytuł.

Czytaj także  Nawet Saitama z One-Punch Man wie, jak głupkowaci są bohaterowie serialu

Więcej: Najlepsze ED anime z 2022 roku

Źródła: Crunchyroll Collection (1,2), Anicrad, MAPPA CHANNEL

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *