Niezależnie od tego, czy była to nowa odsłona istniejącej serii, czy samodzielny projekt, wśród najlepszych filmów anime 2022 roku można znaleźć wiele jakości. Rok 2022 dobiega końca i niewątpliwie był wyjątkowym rokiem dla anime. Starzy ulubieńcy, tacy jak Attack on Titan, JoJo’s Bizarre Adventure, Urusei Yatsura i Bleach, powrócili i jeszcze bardziej rozwinęli swoje najsilniejsze cechy. W tym samym czasie miały miejsce również premiery nowych programów, takich jak Chainsaw Man, Spy x Family, Bocchi the Rock! i Mobile Suit Gundam: The Witch from Mercury, z których wszystkie odcisnęły swoje piętno dzięki gwiezdnym historiom, sztuka i animacja.

Oczywiście nie tylko programy anime wyróżniały się w 2022 roku, ponieważ w 2022 roku było również wiele świetnych filmów anime. Większość wymienionych wpisów jest dostępna w Amazon Prime, Crunchyroll i innych usługach przesyłania strumieniowego, a każdy wpis został uwzględniony ze względu na ich historię, grafikę, animację lub kombinację tych trzech elementów, oprócz innych czynników. Oczywiście to, że film nie jest wymieniony, niekoniecznie oznacza, że ​​był zły, ale to pięć filmów anime, które pozostawiły największy ślad w 2022 roku.

Pompo: kinomaniak

Pompo: The Cinéphile studia CLAP to prawdopodobnie pozycja na tej liście z najniższą rozpoznawalnością, ale wciąż jest jednym z najlepszych filmów anime 2022 roku. Film służy jako genialny metakomentarz nie tylko do tego, co sprawia, że ​​film jest dobry, ale także do wszystkich ciężka praca za kulisami, która wiąże się również z kręceniem filmu. To bardzo zabawna, pouczająca historia, a fakt, że towarzyszy jej tak płynna i chaotyczna animacja, czyni ją jeszcze lepszą.

Tym, co naprawdę sprzedaje Pompo: The Cinéphile w reżyserii Takayuki Hirao z anime God Eater, są postacie. Idąc w prawo wraz z metakomentarzami tworzenia filmów, obsada dąży do kreatywnego ujścia. Film wykonuje świetną robotę, czyniąc je wszystkie ujmującymi na swój sposób, w wyniku czego jest w stanie wydobyć niesamowitą ilość emocji poprzez to, jak daleko wszyscy się posunęli, aby film był jak najlepszy, co sprawia, że ich ostateczny sukces jest tym bardziej satysfakcjonujący. Choć grafika i animacja były świetne, Pompo: The Cinéphile nie byłoby nawet w przybliżeniu tak dobre, gdyby jego postacie nie były tak wciągające.

Czytaj także  Naruto Officially Returns With 4 New Episodes

Piękność

Plakat do filmu Belle, przedstawiający główną bohaterkę i smoka

Kolejnym świetnym samodzielnym projektem z 2022 roku był Belle Mamoru Hosody. Belle była reklamowana jako film, który mocno obraca się wokół muzyki, i na pewno każda piosenka w filmie jest niesamowita do słuchania zarówno w języku angielskim, jak i japońskim, z towarzyszącymi im podobnie uderzającymi efektami wizualnymi. Dodajmy, że film czerpie wyraźną inspirację z Pięknej i Bestii i ma projekty postaci autorstwa artysty z Krainy Lodu Jin Kim, a Belle pojawia się jako Hosoda próbująca skopiować klasyczną formułę filmu Disneya iw dużej mierze jej się to udaje.

Poza tym wszystkim jest oczywiście historia, której udaje się mieć całkowicie wyjątkowy urok. Belle to opowieść o miłości i stracie, a ta kwestia jest pięknie i dojrzale eksplorowana w każdej scenie będącej kroniką podróży Suzu jako Belle, a jednocześnie jest połączona z okazjonalnym świetnym momentem komediowym. Filmy Mamoru Hosody często koncentrują się na postaciach i emocjonalnych udrękach, przez które przechodzą, a dzięki temu, jak po mistrzowsku jest to zrobione, Belle może być jego największym jak dotąd sukcesem z tym pomysłem.

Jujutsu Kaisen 0

Kluczowa grafika Jujutsu Kaisen 0 zawierająca kolaż przedstawiający główną obsadę.

Jujutsu Kaisen 0 było prequelem anime Jujutsu Kaisen, a wszystko, co dobre w anime, jest tutaj w pełni widoczne. Podobnie jak w anime, każda scena w filmie ma wspaniałą oprawę graficzną i animację, dodatkowo wzmocnioną znakomitą ścieżką dźwiękową wykorzystaną w całym filmie. Film rozwija nawet oryginalną historię, zarówno poprzez rozszerzenie niektórych scen, jak i włączenie materiału z Jujutsu Kaisen, co zarówno poprawia historię, jak i zapewnia znacznie lepszą łączność z Jujutsu Kaisen, co jest niczym innym, jak tylko korzystnym dla filmu.

Nawet bez żadnych powiązań z Jujutsu Kaisen, historia Jujutsu Kaisen 0 Studia MAPPA nadal odnosi sukcesy. Choć ma wyraźne podobieństwa do Yujiego, Yuta jest zupełnie inną postacią z zupełnie innym łukiem charakteru otaczającym jego pragnienie osobistego szczęścia, a dojrzałe podejście do jego postaci sprawia, że ​​ostateczne rozwiązanie jego łuku jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Każdy, kto obejrzy film, dozna zupełnie innych wrażeń niż anime, aw tym przypadku trudno uznać to za coś negatywnego.

Czytaj także  Jujutsu Kaisen Could Be Ending Sooner Than Fans Think - Theory

Dragon Ball Super: Superbohater

Dragon Ball Super: Kluczowa grafika przedstawiająca Piccolo i Gohana walczących z Gammą 1 i Gammą 2.

Trzy lata po Dragon Ball Super: Broly, Dragon Ball Super był kontynuowany po raz kolejny w Dragon Ball Super: Super Hero, filmie, który z łatwością można uznać za najlepszy w historii serii. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, Super Hero trzyma Goku i Vegetę w tle i przedkłada historię i interakcje postaci nad walkę, w szczególności Piccolo i jego związek z rodziną Gohana. To sprawia, że ​​film jest świeżą zmianą tempa dla serii, a fakt, że charakter pisany dla Piccolo, rodziny Gohana i reszty obsady jest tak silny, czyni go jeszcze lepszym.

Nawet jeśli jest mniej walk niż w innych opowieściach o Dragon Ball, Dragon Ball Super: Super Hero w żaden sposób nie słabnie w tym obszarze. Każda scena walki ma ten sam rodzaj bombastycznej energii, z której znana jest seria, a dzięki animacji 3D zastosowanej w Dragon Ball Super: Super Hero z 2022 roku, która wyróżnia się jako jedna z najlepszych do wykorzystania w anime, walki są wyrównane dalej z jednymi z najlepszych prac kamery i choreografii w serii. To, plus ponowne skupienie się na postaciach, sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej wyjątkowych i ogólnie najlepszych filmów w Dragon Ball.

Film jednoczęściowy: czerwony

Film One Piece: Czerwony plakat

Jako święto zarówno 25-lecia One Piece, jak i mangi wkraczającej w ostatnią sagę, One Piece Film: Red został zbudowany jako największa jak dotąd historia w serii i sprawdził się na wszystkich frontach. Grafika i animacja w Red należą do najlepszych w serii, zwłaszcza w scenach walki, ale jeszcze bardziej imponująca jest muzyka. Mocną częścią reklamy One Piece Film: Red był element muzyczny i nie dość, że każdy utwór Ado jest niesamowity do słuchania, to jeszcze te piosenki są zawsze używane z niewiarygodną skutecznością, aby przekazać bardzo konkretne emocje, by znakomicie podkreślić to, co dzieje się w tym czasie .

Czytaj także  Bakugo z My Hero Academia potwierdza, że ​​nigdy nie był Vegetą z serialu

Wszystko to oczywiście działa tak dobrze, jak to możliwe dzięki historii. One Piece Film: Red jest znacznie bardziej skoncentrowany na postaciach niż inne filmy, z naciskiem na związek Luffy’ego i Shanksa z głównym złoczyńcą, Utą. Film świetnie się spisuje, podkreślając ten aspekt, a sama Uta wyróżnia się jako doskonały przykład sympatycznego złoczyńcy z jednymi z najlepszych tekstów w całej serii. Pisanie Uta One Piece ma wiele do sprzedania emocjonalnego kąta One Piece Film: Red i to jest największy powód, dla którego działa jako jeden z najlepszych filmów anime 2022 roku.

Więcej: Film One Piece: Red – Wyjaśnienie wszystkich odniesień do post-Wano

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *