Nowa seria Berserk, która adaptuje trylogię filmową Studio 4 ° C z łuku Złotego Wieku do formatu programu telewizyjnego, wciąż całkowicie pomija, skąd Guts wziął swoje imię.

Dostosowując swoje trzy oryginalne filmy, Berserk: The Golden Age Arc – Memorial Edition studia 4°C było w stanie dodać nową scenę do Berserk tu i ówdzie, zamiast trzymać się ograniczonego, mniej więcej 90-minutowego formatu jego pierwsza trylogia filmowa. Ale jest jasne, biorąc pod uwagę liczbę odcinków, które już minęły, że jest mało prawdopodobne, aby studio wyjaśniło prawdziwe pochodzenie imienia Guts.

Podążając za trendem, zgodnie z którym Berserk’s Memorial Edition jest w dużej mierze identyczny z oryginalną trylogią, oba te dzieła Studio 4°C do tej pory zawierały ten sam materiał filmowy z przeszłości Gutsa. Mianowicie, przedstawiani są zniekształceni, z przytłumionymi głosami i rozmytymi obrazami, które są pogarszane przez nieobliczalną kamerę. W związku z tym tylko ci, którzy czytali mangę i/lub oglądali anime z 1997 roku, wiedzą tylko, co się naprawdę dzieje. Oryginalne anime poświęciło prawie cały odcinek tragicznej historii Gutsa, ale nadal służy jedynie jako skrócona wersja mangi. W rozdziale 1 Złotego Wieku mangaka Kentaro Miura zagłębił się bardziej szczegółowo, pokazując kobietę o imieniu Shisu znajdującą przyszłego bohatera serii w bagnie wnętrzności (prawdopodobnie tak chłopiec otrzymał swoje imię).

Imię Guts zapowiada późniejsze skupienie się serii na czarach

Berserk Memorial Edition pokazuje zniekształcone obrazy przeszłości Gutsa, w tym Gambino

Chociaż Memorial Edition nie nawiązuje do znaczenia nazwy Guts, takiego jak anime i manga, ta porażka jest bardziej ironiczna, biorąc pod uwagę cel trylogii filmowej Studio 4°C. Projekt był prekursorem Studia 4°C kontynuującego historię Berserk po wydarzeniach ze Złotego Wieku. Chociaż nigdy nie zostało to wyraźnie powiedziane w mandze, zakłada się, że matka Gutsa i inni ludzie na drzewie zostali powieszeni przez jedną z mrocznych i pokręconych sekt religijnych Berserka za czary. W najlepszym interesie Studio 4°C byłoby zatem wykorzystać to, ponieważ zdecydowana większość jego dwóch sezonów skupiała się na czarach. Jego włączenie zdecydowanie pasuje do tematu losu serii, w którym ludzkość ma niewielką kontrolę nad sobą, nawet nad własną wolą. Co jest potężniejsze niż obraz mężczyzny, który narodził się z ciała powieszonej czarownicy, walczącego później z ekstremistyczną sektą religijną, która wiesza czarownice za herezję i ratuje ukochaną osobę przed tym samym losem, co spotkała jego matkę? Przynajmniej oryginalna trylogia i edycja pamiątkowa zawierały ekskluzywne sceny przedstawiające herb Morza Świętego (wspomniana sekta religijna), a nawet samą Lady Farnese z Berserk, która pojawia się w Studio 4°C przez dwa sezony i która później zmieniła się z wiedźmy – palenie zeloty w prawdziwą wiedźmę.

Czytaj także  MHA Confirms Deku's Similarity to Shigaraki is Key to Beating Him

To, jak Guts zdobył swoje imię, jest niezwykle ważne, tym bardziej w edycji Memorial Edition i trylogii filmowej Studio 4°C, niż w oryginalnym anime z 1997 roku, które nigdy nie odważyło się wyjść daleko poza Złoty Wiek. Miejmy nadzieję, że ci, którzy oglądali tylko adaptacje Złotego Wieku Studio 4°C, pewnego dnia spróbują anime z 1997 roku lub, jeszcze lepiej, oryginalnej mangi, aby dokładniej zrozumieć geniusz Kentaro Miury w Berserk.

Więcej: Nowa seria Berserk miała rację, aby przerwać pierwszą bitwę Guts

Berserk: The Golden Age Arc – Memorial Edition jest teraz transmitowane wyłącznie na Crunchyroll!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *