DC Comics ogłosiło, że trzy z ich wcześniej nieprzetłumaczonych mang w końcu trafią do Stanów Zjednoczonych, a historie są absolutnie dzikie.

Podczas panelu na konwencji ComicsPRO DC Comics ogłosiło, że trzy mangi wydane w ramach współpracy z japońskim wydawcą komiksów Kodansha po raz pierwszy zadebiutują w języku angielskim. Seria, która obejmuje Superman vs. Meshi, Batman: Justice Buster i Joker: One Operation Joker, zostanie najpierw wydana cyfrowo za pośrednictwem usługi DC Universe Infinite, zanim zostanie wydana fizycznie jeszcze w tym roku.

Nowa seria Wild Manga DC

Okładki serii manga DC: Batman: Justice Buster, Superman vs. Meshi i Joker: One Operation Joker.

Historie tych mang DC są w większości zupełnie inne niż w amerykańskich komiksach. W Superman kontra Meshi widzimy, jak Superman oddaje się japońskiej kuchni, podróżuje po Pacyfiku, aby wypróbować nowe restauracje i nowe pyszne dania, a nawet od czasu do czasu dzieli się nimi ze swoimi supermocnymi przyjaciółmi z Ligi Sprawiedliwości. Batman: Justice Buster przedstawia świeżego, młodego Batmana na początku swojej kariery, który jest zmuszony podnieść swoje umiejętności w walce z przestępczością, rozwijając superkomputer ROBIN, maszynę zaprojektowaną do analizowania zachowań przestępczych i pomocy w opanowaniu ogromnej fali przestępczości. Najdziwniejszy ze wszystkich jest jednak Joker: One Operation Joker, w którym arcynemezis Batmana zostaje zmuszony do roli samotnego ojca, gdy Mroczny Rycerz zostaje z powrotem przemieniony w dziecko. Joker decyduje, że wskrzesi Batmana z powrotem do budzącego grozę wroga, którym był kiedyś, i bierze odpowiedzialność za opiekę nad małymi nietoperzami w swoje ręce.

Te serie naprawdę podkreślają korzyści płynące z partnerstwa z twórcami z innych krajów, ponieważ te świeże, nowe podejścia do kultowych postaci DC naprawdę wydają się być czymś, co można stworzyć tylko w Japonii. Na przykład Superman często nie skupia się na takim kawałku życia, jaki oferuje Superman vs. Meshi, szansa zobaczenia go poza walkami ze złoczyńcami lub spotkaniami Ligi Sprawiedliwości. Zaawansowany technologicznie Batman z Batman: Justice Buster zdecydowanie ma japoński charakter już od samego założenia, z odcieniami innych serii anime walczących z przestępczością, takich jak Psycho Pass. I oczywiście sam pomysł przekształcenia Batmana w dziecko, które musi wychować Joker, jest po prostu tak zuchwały, że prawdopodobnie natychmiast wzbudzi zainteresowanie każdego, kto kiedykolwiek słyszał o tych postaciach.

Czytaj także  10 Best Manga Inspired By Fairytales

Dokładna data wydania tych trzech mang DC Comics nie została jeszcze ogłoszona, ale wersje cyfrowe zadebiutują jako pierwsze, a zarówno cyfrowe, jak i fizyczne mają ukazać się w 2023 roku.

Więcej: Alfred Pennyworth walczył kiedyś z Supermanem – i WYGRAŁ

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *