Adil El Arbi i Bilall Fallah otrzymali w sierpniu zaskakującą wiadomość, że ich wymarzony debiut w DC Universe, Batgirl, zostanie przerwany. Został złomowany w celu złagodzenia kosztów w ramach nowej fuzji Warner Bros. Discovery przez dyrektora generalnego i prezesa Davida Zaslava. Ten wstrząsający rozwój wstrząsnął przemysłem filmowym, gdy wyczekiwany film za 90 milionów dolarów właśnie zakończył główne zdjęcia i rozpoczął postprodukcję, gdy pojawiły się wiadomości.

Gdy współreżyserzy przygotowują się do premiery swojego nadchodzącego filmu Rebel, duet reżyserów wypowiada się na temat kontrowersji związanych z przedwczesnym odwołaniem Batgirl. Według ekskluzywnego wywiadu Deadline na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Morza Czerwonego, El Arbi twierdzi, że odwołanie było „bezprecedensowe, jak historia kina, ale w szalony sposób”. Fallah powiedział, że to doświadczenie było „traumatyczne” dla nich obojga, dalej wyrażając, że para przeżywała „wszystkie emocje” podczas przetwarzania niefortunnych wiadomości.

Ogromne poparcie dla ukończenia i wydania Batgirl przyszło z pełną mocą od fanów, kadry kierowniczej i uznanych aktorów w Hollywood. Fallah powiedział The Hollywood Reporter, że James Gunn, Edgar Wright, Kevin Feige, a nawet dyrektorzy studia z Paramount i Sony osobiście skontaktowali się z nimi w celu wsparcia. Nieustająca energia kryjąca się za niewydanym filmem mówi wiele o uznaniu, jakie już poświęcono nakręceniu filmu, oraz niecierpliwością widzów na wejście Batgirl do serii DCEU.

„Otrzymaliśmy tak duże wsparcie od całej branży, od reżyserów, przez scenarzystów, po ludzi ze studia, którzy naprawdę wspierali nas w tym naprawdę trudnym czasie i czuliśmy, że nie jesteśmy sami, i to jest pozytywne” — stwierdził Fallah.

Przyszłe projekty Warner Bros. Discovery nie są wykluczone

Zdjęcia Warner Bros

Chociaż odbył się prywatny pokaz z początkowymi montażami filmu dla kadry kierowniczej, obsady i członków ekipy, ukończona wersja tego projektu może nigdy nie dojść do skutku. Sekretne oglądanie w sierpniu było ostatnią szansą filmu na dotarcie do publiczności, zanim Warner Bros. zgłosił projekt na czas nieokreślony. Pieniądze są głównym czynnikiem decydującym o tym, dlaczego fani mogą nigdy nie mieć szansy zobaczenia tego projektu na dużym ekranie, ponieważ do ukończenia filmu trzeba było jeszcze wykonać „dużo pracy”, w tym dodatkowe zdjęcia i efekty wizualne. Pomimo tego, że ich wymarzony film został wycofany w ostatniej chwili, Adil El Arbi i Bilall Fallah wciąż są otwarci na reżyserowanie przyszłych projektów o superbohaterach dla Warner Bros. Discovery.

Czytaj także  Sadie Sink and Bryan Cranston Become Batgirl and Commissioner Gordon In New DCU Fan Art

„Chcielibyśmy w przyszłości pracować dla projektu DC, ale jedyną prośbą jest to, aby film wyszedł. To jedyna prośba” – odpowiedzieli. Samozwańczy „fanboye” franczyzy z radością podążyliby śladami uznanych reżyserów DCEU, Christophera Nolana i Zacka Syndera. Ich aspiracje będą musiały zostać wstrzymane, dopóki nie zostaną wykorzystany do przyszłych projektów przez konglomerat medialny.

Urodzeni w Belgii marokańscy współreżyserzy zyskali na znaczeniu po swoim przeboju Bad Boys For Life z Martinem Lawrence’em i Willem Smithem w rolach głównych w 2020 roku. Wstrząsająca kinowa śmierć Batgirl tylko sprawiła, że ​​duet znalazł się w centrum uwagi w ciągu ostatnich kilku miesięcy jako profesjonaliści z branży i zagorzali fani superbohaterów kontynuują walkę o ukończenie filmu i jego późniejsze wydanie. Topór do wielomilionowego filmu o superbohaterach tylko ugruntował ślad tej pary w stale rosnącej „historii kina” Hollywood, biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najdroższych produktów kinowych, który został odłożony na półkę bez planu wydania. Stały szum wokół El Arbi i Fallah pomógł nabrać rozpędu przed ich nadchodzącym filmem, Rebel, mrocznym thrillerem akcji, opowiadającym o dwóch muzułmańskich braciach, którzy zmagają się z tożsamością w obliczu groźby radykalizacji ISIS.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *