Ostrzeżenie: spoilery dla My Hero Academia sezon 6, odcinek 6 Fani anime często porównują postacie z różnych serii, a Bakugo z My Hero Academia jednym z najczęstszych punktów porównawczych jest Vegeta z Dragon Ball Z. Najnowszy odcinek 6. sezonu jest jednak dobrym przypomnieniem, że nawet pomimo pewnych podobieństw, Bakugo nie jest Vegetą.

Vegeta zaczynał jako złoczyńca i został sprzymierzeńcem Goku dopiero dzięki wspólnemu wrogowi. Pomimo przyjaźni, która rozwinęła się z biegiem czasu, Vegeta nadal ma duże problemy z Goku, aw rezultacie ma skłonność do ulegania swoim najgorszym impulsom. Nietrudno zrozumieć, dlaczego fani mogą porównywać Bakugo, który ma podobne problemy z Midoriyą, ale pomimo tego udało im się nauczyć współpracować w tragicznych okolicznościach. Oba są również niezwykle dumne, a uszkodzenie ich dumy to świetny sposób na ich rozgniewanie.

W sezonie 6, odcinku 6 My Hero Academia, Midoriya zdaje sobie sprawę, że przebudzony Shigaraki go szuka, ponieważ ma One for All. Ponieważ Bakugo jest jedyną osobą, która zna ten sekret, wyruszają razem, aby spróbować odciągnąć Shigaraki od ewakuujących się cywilów. Midoriya jest trochę zaskoczony, że Bakugo do niego dołączył, i wtedy Bakugo wyjawia prawdę: chociaż rozpoznał, co się dzieje, nie jest tutaj, aby pomóc Midoriyi tak bardzo, jak wyrównać rachunki z Shigarakim. Bakugo jest słusznie urażony, że złoczyńcy myśleli, że może zostać zmieniony w zło, a jedynym sposobem, w jaki może odzyskać swoją dumę, jest pokonanie samego Shigarakiego.

Co oddziela Bakugo od Vegety

MHA-Bakugo-Deku

Jest jednak jedna wielka różnica w stosunku do Bakugo, a mianowicie to, że Bakugo zawsze chciał być bohaterem. Kiedy Bakugo został schwytany przez Ligę Złoczyńców, zrobili to, ponieważ założyli, że jest postacią typu Vegeta, kontrolowaną przez negatywne uczucia, których mogliby użyć, by go zmienić. Ale to nie jest to, kim naprawdę jest; podczas gdy Bakugo znęcał się nad Midoriyą, wynika to z niepewności co do siebie, strachu, że nie może stać się tym, kim chce być, lub tym, kim powinien być. Bakugo przypomina sobie swoje własne wady, takie jak przede wszystkim schwytanie, i czuje się odpowiedzialny za zakończenie kariery All Mighta, ponieważ jego uratowanie było ostatnią misją All Mighta. W rzeczywistości nie chce ranić ludzi ani zabierać tego, co nie jest jego, chce być na tyle dobry, że zasługuje na nagrodę. Pomimo całej wściekłości i niepewności, Bakugo ma kodeks moralny, który uniemożliwia mu stanie się pełnym złoczyńcą – nawet jeśli czasami może być bliski bycia antybohaterem.

Czytaj także  Hunter X Hunter Confirms the Real Reason the Phantom Troupe is Evil

Bakugo musi lepiej zapanować nad swoją furią, ale przynajmniej teraz ta złość jest kierowana na odpowiednich złoczyńców. Podczas gdy Vegeta z Dragon Ball Z nie miał żadnych skrupułów, by wrócić do nikczemności w przeszłości, Bakugo z My Hero Academia nigdy nie będzie miał tego problemu, nawet jeśli nie zawsze jest najbardziej bohaterski.

Dalej: Jeden bohater My Hero Academia może już zakończyć swoją wielką wojnę

Streamuj nowe odcinki My Hero Academia w każdą sobotę na Hulu!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *