Studia XX wieku

Chiński rząd jest ostrożny w zatwierdzaniu zagranicznych filmów do dystrybucji w kraju. Jednak Avatar: The Way of Water ma teraz zgodę na pokazanie w Chinach, według The Hollywood Reporter. To kontynuacja Avatara, najbardziej dochodowego filmu wszechczasów, który również został zatwierdzony do premiery w Chinach, choć tylko w ograniczonym okresie.

Niewiele amerykańskich filmów trafia do kin w Chinach. Kilka filmów Marvela, w tym Spider-Man: No Way Home, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings oraz Doctor Strange and the Multiverse of Madness, nigdy nie trafiło do chińskich kin, podobnie jak Lightyear i Top Gun: Maverick. Niektóre klasyczne filmy zakazane w Chinach to Powrót do przyszłości, oryginalne Gwiezdne wojny i Mroczny rycerz. Zagraniczne filmy są zakazane w Chinach z wielu powodów, takich jak pokazywanie zbyt dużej ilości przemocy, pokazywanie postaci LGBTQ, motywy religijne lub przedstawianie chińskiego rządu w negatywnym świetle.

Sukces Avatara: droga wody może zadecydować o przyszłości franczyzy

avatar-the-way-of-water-cast Studia XX wieku

To ważna wiadomość, nawet dla fanów Avatara spoza Chin. Poprzedni film zarobił około 262 milionów dolarów ze sprzedaży biletów w samych Chinach. To około 9 procent z 2,92 miliarda dolarów, które film zarobił na całym świecie, wliczając reedycje. Ponieważ kontynuacja musi być jednym z najbardziej dochodowych filmów wszechczasów, aby wyjść na zero przy swoim ogromnym budżecie, będzie musiała zarobić jeszcze więcej pieniędzy, aby druga kontynuacja została sfinansowana. Im szersza premiera, tym więcej pieniędzy film może zarobić w kasie. James Cameron wcześniej stwierdził, że chce, aby w sumie powstało 5 filmów Avatar, więc występ Avatar: The Way of Water w kasie będzie kluczowy w umożliwieniu dalszych sequeli.

Jednak wiele filmów, które zostały wydane w Chinach, musiało zostać jakoś zmontowane. Rodzi to pytanie: czy studio zdecydowało się coś wyciąć na potrzeby chińskiej wersji? Chociaż nie mamy jeszcze odpowiedzi, wiemy, że reżyser James Cameron jest bardzo opiekuńczy podczas montażu filmu po starciu z dyrektorem, który poprosił go o skrócenie czasu trwania filmu do ponad trzech godzin. To nie był pierwszy raz, kiedy Cameron musiał oprzeć się zmianom w swoim filmie. Podczas kręcenia pierwszego filmu Avatar ponad 13 lat wcześniej studio stwierdziło, że było zbyt wiele scen z podobnym do smoka stworzeniem zwanym ikranem, ale Cameron odmówił wycięcia tych scen lub ich skrócenia. Ryzyko Camerona się opłaciło, a on podejmuje kolejne ryzyko z Avatar: The Way of Water.

Czytaj także  Adam Sandler & Jennifer Aniston Return In First Murder Mystery 2 Image

13-letnie oczekiwanie na kontynuację Avatara wkrótce dobiegnie końca, gdy Avatar: The Way of Water trafi do kin 16 grudnia 2022 r. Dystrybuowany przez 20th Century Studios, z Jamesem Cameronem jako reżyserem, producentem i scenarzystą, zagra w nim Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang i Kate Winslet.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *