Studia XX wieku

Avatar: The Way of Water, reżyserowany przez uznanego reżysera Jamesa Camerona, stał się sensacją kasową w typowy dla Avatara sposób. Pomimo tego, że wyniki weekendu otwarcia były poniżej oczekiwań, kontynuacja okazała się wytrzymała i ma teraz osiągnąć kamień milowy w wysokości 1 miliarda dolarów w zaledwie 12 dni po premierze. Avatar nadal jest najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, a Avatar: The Way of Water również nie wydaje się garbić.

Ostatnie doniesienia serwisu Deadline wskazują, że sequel Avatara przekroczył granicę 955 milionów dolarów w drugi poniedziałek w kinach, a przy wtorkowej frekwencji powinien z łatwością przekroczyć próg 1 miliarda dolarów. Aby spojrzeć na ogromny sukces Avatara 2 z odpowiedniej perspektywy, ten miliardowy punkt odniesienia zostanie osiągnięty w zaledwie 12 dni po premierze kinowej. To sprawia, że ​​jest faworytem do jednego z najbardziej dochodowych filmów roku i umacnia swoją pozycję przeboju kinowego.

Avatar: The Way of Water kształtuje się jako duży sukces kasowy

awatar droga wody Studia XX wieku

Szacunkowy budżet produkcji Avatar: The Way of Water wynosi od 350 do 460 milionów dolarów, więc musi spisywać się wyjątkowo dobrze, aby koszty się zwróciły. Według Jamesa Camerona, aby wyjść na zero, potrzebne będą aż 2 miliardy dolarów. Eksperci uważają jednak, że liczba ta może być znacznie niższa (około 1,5 miliarda dolarów). Biorąc pod uwagę imponujące wyniki kasowe filmu, osiągnięcie lub przekroczenie tych kamieni milowych wydaje się coraz bardziej osiągalne.

Film szybko okazuje się być potęgą finansową, przyciągając ponad 56 milionów dolarów podczas drugiego weekendu. Chociaż obecnie znajduje się za Top Gun: Maverick i Jurassic World: Dominion jako najbardziej dochodowy film roku, ma dużą szansę wkrótce przesunąć się w górę tej listy. Początkowo przewidywano, że podczas weekendu otwarcia w kraju zarobi oszałamiające 180 milionów dolarów, ale rzeczywista liczba okazała się znacznie niższa i wyniosła 134 miliony dolarów. Pomimo tego dużego deficytu w kasie krajowej, kasa międzynarodowa zareagowała silnie, przekazując 301 milionów dolarów.

Czytaj także  Chris Pratt Teases Fans With a New Super Mario Bros. Movie Poster: 'You Ain't Seen Nothin Yet!'

Avatar pobił rekordy, kiedy zarobił 2,97 miliarda dolarów po licznych reedycjach. Choć z pewnością będzie to ciężka bitwa, Avatar: The Way of Water ma szansę stawić czoła tym wzniosłym celom, mając na swoim koncie pewne sukcesy. Kontynuacja stoi przed kilkoma wyzwaniami, które mogą wpłynąć na jej sukces w kasie. Jednym z problemów jest to, że nie zostanie wydany w Rosji, gdzie oryginalny film był wielkim hitem i zarobił ponad 100 milionów dolarów. Ponadto kasa na całym świecie nie doszła jeszcze w pełni do siebie po wpływie pandemii COVID-19, co również może mieć wpływ na jej wyniki.

Avatar: The Way of Water jest już w kinach na całym świecie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *