Producent Avatar: The Way of Water, Jon Landau, ujawnił dalsze szczegóły dotyczące nadchodzącej kontynuacji Avatar 4. Tak, dobrze przeczytaliście, Avatar 4, a nie Avatar 3. Rozmawiając z Empire, Landau ujawnił, że nastąpi „wielki skok w czasie” między rozdziałami 3 i 4, dojrzewanie dzieci Jake’a i Neytiri do dorosłych.

Avatar 4 nie tylko podąży za takimi postaciami jak Kiri, Lo’ak, Tuktirey i Spider w dorosłość, ale Landau potwierdził również, że Avatar 5 (ostatnia część) zabierze zarówno postacie, jak i publiczność na Ziemię. Chociaż wszystko, co do tej pory widzieliśmy i słyszeliśmy o Ziemi, było ponure, Landau i reżyser James Cameron chcą przekazać, że wszystko może się zmienić, jeśli szanujesz otaczające cię środowisko. Jak wyjaśnia Landau…

„Jest przeludnienie i wyczerpywanie się naszych zasobów naturalnych, co utrudnia życie. Ale nie chcemy malować ponurego obrazu tego, dokąd zmierza nasz świat. Filmy opowiadają również o idei, że możemy zmienić kurs. „

Landau twierdzi, że pomimo zmiany scenerii, Avatar 5 utrzyma rodzinę Sully jako głównych bohaterów, a sami Na’vi pomogą wpłynąć na zmiany na Ziemi.

„Mam nadzieję, że Droga wody doszła do własnego wniosku, jak sądzę, każdy film. Ale wszystko ustawiają, ponieważ coraz bardziej inwestujemy w te postacie. Dokąd zmierza Kiri (Sigourney Weaver)? Czym jest Lo” ak (Britain Dalton)? Jakie decyzje będą musieli podjąć Jake i Neytiri? Wszystko to będzie nadal napędzać naszą historię.

Avatar 3 również wprowadzi kilka poważnych zmian

Studia XX wieku

Podczas gdy niektórzy krytykowali Avatar: The Way of Water za zbytnie podobieństwo do swojego bijącego rekordy poprzednika, wygląda na to, że seria nie popełni ponownie tego samego błędu. Oprócz zmian wprowadzonych zarówno w Avatar 4, jak i Avatar 5, pierwsza kontynuacja, Avatar 3, ma również kilka asów w rękawie.

Czytaj także  Dave Bautista Explains Why Guardians of the Galaxy Vol.3 Is Better Than Previous Guardians Movies

Po pierwsze, złoczyńcy nie będą „ludźmi z nieba” w Threequel. Zamiast tego rodzina Sully będzie walczyć z innym Na’vi, The Ash People, wulkanicznym plemieniem prowadzonym przez gwiazdę Game of Thrones, Oonę Chaplin. „Są dobrzy ludzie i są źli ludzie – to samo po stronie Navi – ale często ludzie nie postrzegają siebie jako złych”, powiedział Landau o sequelu. „Jaka jest podstawowa przyczyna ich ewolucji w co postrzegamy jako złe? Może są tam inne czynniki, których nie jesteśmy świadomi”.

Nie tylko to, ale Avatar 3 zmieni także narratora, porzucając Jake’a Sully’ego na rzecz jego syna, Lo’aka. „Nie będzie radykalny, ale może trochę go dopracujemy, aby podkreślić to, na co reagują ludzie” — powiedział reżyser James Cameron o ulepszaniu Avatara 3. „Na przykład Lo’ak naprawdę pojawił się jako postać, którą ludzie poszli z, więc może znajdę sposób, aby… teraz, on już jest narratorem – och, coś tu zdradzam… Ale to jest w porządku, myślę, że myślenie o tym, co nadchodzi, może być intrygujące dla ludzi. „

Avatar: The Way of Water jest teraz w kinach i opowiada historię rodziny Sully, kłopoty, które za nimi podążają, bitwy, które toczą, by pozostać przy życiu, oraz tragedie, które przeżywają. Premiera Avatara 3 jest obecnie planowana na 20 grudnia 2024 r., a kolejne części zaplanowano na 18 grudnia 2026 r. i 22 grudnia 2028 r.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *