Aubrey Plaza wkrótce doda dyrektora do swojej listy referencji. W wywiadzie dla GQ gwiazda drugiego sezonu The White Lotus opowiedziała o nadchodzącym projekcie, który pisze i reżyseruje. Chociaż Plaza ukrywała fabułę nadchodzącego filmu, wspomniała, jakiego reżysera chciałaby dopasować:

„Próbuję wypełnić kobiece miejsce Tima Burtona” – powiedziała publikacji.

Aktorka i producentka dodała, że ​​nadchodzący film familijny będzie czymś w rodzaju Hokus Pokus lub Sok z żuka.

Na początku tego roku, występując na londyńskim festiwalu filmowym ScreenTalk, aby porozmawiać o Emily the Criminal, Plaza mówiła o swoim pragnieniu reżyserowania w przyszłości. Chociaż Plaza powiedziała, że ​​zaproponowano jej reżyserowanie, poczuła pasję do reżyserowania czegoś, co sama napisała. W niedawno wydanym filmie Plaza wciela się w tytułową bohaterkę, młodą bezrobotną kobietę z długami na studiach artystycznych, która pogrąża się w przestępczym życiu, by zyskać wolność finansową. Film miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Sundance w 2022 roku i spotkał się z uznaniem krytyków.

Kariera Plazy rozkwitła od czasu jej przełomowej roli w 2009 roku, w której zagrała April Ludgate w programie NBC Parks and Recreation. Po zakończeniu serii w 2015 roku Plaza pojawiła się w takich filmach, jak Mike i Dave Need Wedding Dates , Dirty Grandpa , Child’s Play , Happiest Season i The Little Hours (które również wyprodukowała). W 2018 roku Plaza otrzymała nagrodę Independent Spirit Award za najlepszy debiut fabularny za produkcję Ingrid Goes West (wcieliła się także w tytułową postać). W zeszłym roku otrzymała nagrodę Imagen dla najlepszej aktorki za rolę w Black Bear.

„Dobry rok” Aubrey Plaza

Rozrywka HBO

Plaza występuje obecnie w drugim sezonie The White Lotus jako Harfiarz, prawniczka na wakacjach z mężem. Powiedziała GQ, że Harper jest postacią, którą przedstawia, z którą najbardziej się identyfikuje, mówiąc, że projekt jest „blisko domu”.

Czytaj także  Black Panther: producent Wakanda Forever dokucza przerywnikom filmowym reżysera, których nie ma w kinach

Dyrektor White Lotus, Mike White, którego Plaza uważa za przyjaciela, rozmawiał z GQ o Plaza, mówiąc:

„Oczywiście Aubrey gra śmiertelnie poważnie, bawi się humorystycznymi aspektami swojej ciemnej strony. Ale im bardziej ją znasz, zdajesz sobie sprawę, że ma wielkie serce i w pewnym sensie jest niepewna siebie. Klasyczny ktoś, kto emanuje siłą, ale wrażliwość jest tak namacalna. Po prostu pomyślałem, że fajnie byłoby uchwycić to, czego nie widziałem u niej”.

Podkłada również głos postaci Laury w serialu animowanym dla dorosłych Little Demon, a następnie pojawi się w filmie Guya Ritchiego Operation Fortune: Ruse de Guerre. Została obsadzona w nadchodzącym spinoffie WandaVision Agatha: Coven of Chaos, gdzie ponownie spotka się z Kathryn Hahn, współgwiazdą Parks and Recreation. W sierpniu tego roku ogłoszono udział Plaza w Megalopolis Francisa Forda Coppoli. Dołącza do gwiazdorskiej obsady, w skład której wchodzą Adam Driver, Forest Whitaker i Dustin Hoffman.

O pracy z dwoma wielokrotnie nagradzanymi reżyserami Plaza mówi:

„Przejście od Mike’a White’a do Francisa Forda Coppoli to dla mnie dobry rok. Próbuję to zamanifestować. Staram się pracować z genialnymi reżyserami”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *