Od swojego debiutu w 2013 roku anime Attack on Titan konsekwentnie utrzymuje intensywny emocjonalnie, ale hipnotyzujący klimat zorientowanej na akcję mangi dark fantasy autorstwa Hajime Isayamy. Po zakończeniu mangi w 2021 roku anime wkracza w ostatnią część ostatniego sezonu, chcąc powtórzyć popularność i pochwały, którymi cieszyły się poprzednie sezony, pomimo zakończenia kontrowersyjnego zakończenia mangi.

W drugiej części Attack on Titan’s Final Season widzowie zobaczyli, jak Eren, Mikasa i inni członkowie Attack on Titan’s Survey Corps podróżują do Marley, gdzie doświadczyli z pierwszej ręki, jak to jest być Eldianinem w miejscu, w którym są prześladowani za akceptację swojego dziedzictwa i zmuszani do zaakceptowania traktowania jako obywatele drugiej kategorii. To doświadczenie wywarło głęboki wpływ na Erena, który zaczął gardzić swoimi byłymi przyjaciółmi, zwłaszcza Mikasą. Jednak bez ich wiedzy, prawdziwym planem Erena udania się do Marley było potajemne spotkanie z jego przyrodnim bratem Zeke Yeagerem. Zeke obmyślił plan powstrzymania Erdian przed przemianą w tytanów, kładąc w ten sposób kres zagrożeniu, za które uważało ich wielu mieszkańców Mare. Jednakże, chociaż Eren zgodził się na ten plan, miał własny plan. Sezon zakończył się, gdy Eren zadeklarował, że zniszczy całe życie na planecie poza wyspą Paradis, po czym zainicjował „The Rumbling”, prawie niepowstrzymany atak Tytanów Muru, którzy dosłownie spłaszczają wszystko na swojej drodze.

Najnowsze wiadomości Atak Tytanów: Ostatni sezon, część 3

W tweecie z 17 stycznia 2023 r. Studio MAPPA, dom animacji produkujący Attack on Titan, ogłosił, że część 3 zostanie podzielona na dwie dalsze części. Pierwsza część będzie miała swoją premierę, jak wspomniano powyżej. Druga i ostatnia edycja anime ukaże się w późniejszym terminie w 2023 roku. Studio MAPPA wyjaśnia, że ​​opóźnienie jest konieczne, aby zapewnić fanom najlepszą możliwą zawartość.

Czytaj także  Gundam: The Witch from Mercury wskazuje, że teoria wielkiego fana jest prawdziwa

Mappa niedawno ujawnił również w tweecie, że pierwsza połowa części 3 będzie składać się tylko z godzinnego odcinka specjalnego. Niestety, fani, którzy z niecierpliwością czekają na finał serii, będą musieli poczekać jeszcze dłużej, aby zobaczyć adaptację anime jednego z najbardziej kontrowersyjnych zakończeń anime.

Poza harmonogramem, największa wiadomość o części 3 dotyczy twórcy mangi, Hijimiego Isayamy, i jego wyboru, w szczególności, jak zakończyć historię. Podczas gdy fani anime wciąż zastanawiają się, jak zakończy się ta historia, fani mangi wiedzą, jak się kończy od około roku. Podczas gdy decyzje Erena, Zeke i innych w Attack on Titan prawie gwarantowały, że zakończenie, które napisał Isayama, trafi do anime w stanie nienaruszonym, więcej niż kilku nie było z tego powodu zadowolonych. Negatywna reakcja na zakończenie mangi urosła do takiej gorączki, że niektórzy fani zagrozili nawet życiu twórcy Attack on Titan. Pod koniec zeszłego roku, podczas swojej pierwszej podróży do Stanów Zjednoczonych w celu napisania mangi, Isayama poprosił fanów, których spotka na Anime NYC 2022, aby byli dla niego mili.

Atak Tytanów: Ostatni sezon, część 3 Data premiery

Eren i Mikasa wyglądają ponuro

Według Studio MAPPA, domu animacji produkującego ostatni sezon Attack on Titan, część 3 zadebiutuje 3 marca 2023 r., czyli prawie dekadę od dnia pierwszej premiery serialu. Ostatnia część ostatniego sezonu zadebiutuje godzinnym odcinkiem specjalnym przed kolejną przerwą na ostatnią część ostatniego sezonu. Niestety, nie ma jeszcze żadnych aktualizacji dotyczących daty premiery drugiej połowy.

Attack on Titan: The Final Season, część 3 Obsada i postacie

Jesienne wydarzenie Attack on Titan w ostatnim sezonie

Obsada, która składa się zarówno z zespołu posługującego się językiem japońskim, jak i angielskim, pozostaje w dużej mierze tymi samymi zespołami, które podkładały głos postaciom od czasu premiery anime w 2013 roku. Po stronie japońskiej Yuki Kaji powraca jako głos Erena, podobnie jak Yui Ishikawa (Mikasa ), Matina Inoue (Armin), Hiroshi Kamiya (Levi) i Takehito Koyasu (Zeke Yeager). Podobnie w zespole anglojęzycznym Bryce Papenbrook będzie nadal głosił Erena, podobnie jak Trina Nishimura (Mikasa), Josh Grelle (Armin), Matthew Mercer (Levi) i Jason Liebritch (Zeke). Biorąc pod uwagę, że jest to ostatnia część serii, nie oczekuje się, że do obsady dołączą żadne nowe postacie.

Czytaj także  My Hero Academia Brings Back a Disgraced Villain, & It's Tragic

Atak Tytanów: Ostatni sezon, część 3 Szczegóły fabułyObraz grupy tytanów z Attack on Titan.

W poprzednich sezonach i częściach anime ściśle podążało za fabułą i fabułą mangi. Zakładając, że wybór pozostanie taki sam, część 3 będzie kontynuacją głównej niespodzianki części 2, a mianowicie całkowitego zwrotu Erena do Ataku na ciemną stronę Tytana, zakończonego porwaniem planu Zeke i wezwaniem do Dudnienia na pełną skalę. Oczywiście, ponieważ tylko on ma moc powstrzymania tytanów, będzie to oznaczać, że nie tylko Marley będzie go ścigał, ale także Korpus Zwiadowczy, w tym Mikasa. Pojawia się również pytanie, co, jeśli w ogóle, Zeke będzie w stanie zrobić, aby powstrzymać Erena lub zmienić jego zdanie. Przy tak wielu konfliktach i napięciach, które zbliżają się do szczytu. Fani mogą również spodziewać się dalszych informacji na temat tego, co skłoniło Erena do obmyślenia ludobójczego planu. Część 3 prawdopodobnie będzie najbardziej emocjonalnie intensywną częścią dziesięcioletniej serii.

Atak Tytanów: Ostatni sezon, część 3 Zwiastun

Być może najwyraźniejszą wskazówką, czego fani powinni się spodziewać w nadchodzącej części 3, można znaleźć w zwiastunach wydanych przed debiutem. W najnowszym zwiastunie, który pojawił się kilka tygodni temu, historia, zgodnie z oczekiwaniami, wydaje się podążać za tą opowiedzianą w mandze, w której armia Tytanów Muru Erena w końcu dotarła na ląd i poprzedzała sianie apokaliptycznego spustoszenia. Fani mogą również zobaczyć przebłyski nowej formy Tytana Założyciela Erena. Co ciekawe, nie ma tu ujęć Mikasy, Armina, Leviego ani nikogo innego, co zdaje się sugerować, że przynajmniej początkowe części będą koncentrować się na ataku tytanów.

Gdzie i jak oglądać Atak Tytanów: Ostatni sezon, część 3

Eren w Atak Tytanów sezon 4 część 2

W Japonii część 3 zostanie wyemitowana na antenie NHK General, która nadaje serial od początku trzeciego sezonu. Na całym świecie fani mają wiele możliwości oglądania serialu, w tym Crunchyroll i Hulu. W poprzednich sezonach Attack on Titan był również transmitowany na Netflix, a nawet Disney +, więc możliwe, że serial będzie również dostępny na tych platformach, chociaż nie było jeszcze informacji o ich dostępności od żadnego z dostawców transmisji strumieniowej.

Czytaj także  Nowy bohater Chainsaw Mana to w zasadzie nowa Makima

Więcej: Atak Tytanów: dlaczego dziura w spisku ludobójstwa Erena ma sens

Zaglądaj tu od czasu do czasu w celu uzyskania dalszych aktualizacji i sprawdź Attack On Titan: The Final Season, Part 3, kiedy premiera będzie miała miejsce 3 marca 2023 r.!

Źródła: @MAPPA, @anime_shingeki

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *