Ostrzeżenie: ten artykuł zawiera SPOILERY dotyczące gry Attack on Titan: The Final Season Part 3. Ponieważ premiera trzeciej części ostatniego sezonu anime jest tuż za rogiem, zespół kreatywny Attack on Titan przygotowuje się do wydarzenia, przeprowadzając wieloaspektową kampanię promocyjną, która obejmuje unikalną funkcja od twórcy Hajime Isayamy.

Światy mangi i anime były mile zaskoczone, gdy odkryły, że okładka wydania Bessatsu Shonen Magazine z 2 lutego 2023 roku została poświęcona Attack on Titan. Okładka, opublikowana na koncie Twittera AoTWiki, promuje premierę nadchodzącego filmu Atak Tytanów w marcu 2023 roku. Dołączone jest niesamowite całostronicowe zdjęcie głównych bohaterów serii stojących na pierwszym planie Fortu Saita, gdzie rozgrywa się epicka ostateczna bitwa serii. Atak Tytanów regularnie pojawiał się na okładce magazynu i na jego łamach w okresie jego publikacji, ale od 2021 roku nie był tam często widywany. Jeszcze bardziej – przyjemnie – zaskakujący był fakt, że obraz został narysowany przez nikogo innego, jak twórcę serii, Hajime Isayama samego siebie.

Attack on Titan Cover psuje zakończenie mangi z Easter Eggami

Opierając się na zawartości obrazu, wydaje się, że Isayama całkowicie przezwyciężył reakcję fandomu na zakończenie mangi i najwyraźniej nie obawia się, co fani anime pomyślą o zakończeniu serii jeszcze w tym roku.

Pierwszą wskazówką, że Isayama rysuje coś więcej niż reklamę promocyjną Attack on Titans, jest fakt, że wszyscy na rysunku są lub wydają się szczęśliwi – w tym król rozpaczy Attack on Titan – Eren Yeager. Jak wiedzą fani mangi i fani anime mogą się domyślić, zakończenie serii nie jest radosne, pomimo kilku jasnych punktów. Zamiast tego jest znaczna ilość śmierci i zdrady. W związku z tym widok wszystkich przybierających radosne pozy sugeruje, że Isayama śmieje się dobrodusznie z całej powagi otaczającej reakcje fanów na zakończenie mangi.

Czytaj także  Pokémon Fans Waiting For the Reboot Need to Watch Digimon's New Series

Grafika zawiera również wiele subtelnych szczegółów z rozmieszczeniem postaci, które bez wątpienia wywołają śmiech fanów serii. Jedną z bardziej interesujących inkluzji na tym obrazie jest Ataku tytana założyciela Tytana Ymira, który szokująco wygląda raczej na zrelaksowanego, biorąc pod uwagę tysiąc lat psychicznej udręki, którą znosiła. Inną godną uwagi postacią jest Sasha, z którą większość zgodziłaby się, że zmarła na długo przed swoim czasem. I odwrotnie, być może najbardziej godnym uwagi wyjątkiem jest Historia, kluczowa postać w ostatecznej grze końcowej Erena. Ale być może najbardziej uderzającym elementem obrazu jest to, że Mikasa i Eren trzymają głowę Erena, tak jak została ona przedstawiona w jego iteracji Tytana Założyciela. To kawałek czarnej komedii, który tylko Isayama mógł dodać, ale wiele mówi o jego nastawieniu do zakończenia tej historii, która przejęła jego życie przez ponad dekadę.

Podczas gdy promocja ostatniego sezonu Attack on Titan przybierała różne formy, żadna nie mówi tyle, co pojedynczy obraz Isayamy. To obraz, który celebruje długą i niesamowitą podróż sagi od nowej mangi do międzynarodowej ikony kultury. To także obraz, który na pierwszy rzut oka dostarcza wielu informacji o tym, czego widzowie anime powinni spodziewać się w nadchodzącym sezonie. Wreszcie, i być może najważniejsze, jest to obraz, który jasno pokazuje determinację Isayamy, podobnie jak Atak Tytanów na Eren, aby być wolnym i opowiedzieć swoją własną historię – po swojemu.

Więcej: Attack on Titan’s End: Kto żyje i umiera w końcowych rozdziałach?

źródło: AoTWiki

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *