Ubisoft

Widzieliśmy zalew adaptacji gier wideo na ekranie telewizora po sukcesie Castlevania i Arcane, a Netflix przejmuje kolejną ukochaną serię gier wideo: Assassin’s Creed. Jak dotąd ujawniono bardzo niewiele szczegółów, ale wiedzieliśmy, kto jest showrunnerem – aż do teraz. Jeb Stuart został zaangażowany jako kreatywny lider serialu, ale wywiad z Colliderem ujawnił, że odszedł z projektu. Stuart otrzymał serdeczną odpowiedź, chociaż zwraca uwagę, że nowi pisarze musieli przejąć jego materiał:

„Myślę, że było to trochę przesunięcie kadry kierowniczej z Los Angeles do Londynu i pozwoliło londyńskiej grupie, która niestety musiała odziedziczyć moją wizję tego, czym jest, zamiast rozwijać własną wizję. Myślę więc, że to uczciwie. Wiem, że będzie świetnie, gdy tylko się pojawi. Myślę, że faceci z Ubisoft są fantastyczni. Myślę, że to wspaniała franczyza. To był po prostu dobry, wspólny czas, aby przejść do przodu dla obu stron ”.

To, jaka dokładnie była „wizja” Stuarta, jest nadal utrzymywane w tajemnicy, ale wygląda na to, że londyńska grupa będzie pracować nad jego scenariuszem, zamiast pisać nowy od podstaw. Jeb Stuart jest znany z napisania scenariusza do Szklanej pułapki, który od razu stał się hitem i jednym z najbardziej pamiętnych klasyków kina akcji. Napisał także The Fugitive i jest showrunnerem Vikings: Valhalla. Nowy showrunner serii Assassin’s Creed nie został ogłoszony, chociaż prawdopodobnie będzie miał siedzibę w Londynie.

Gdzie i kiedy zabierze nas serial Assassin’s Creed?

Assassin’s Creed Ubisoft

Gry Assassin’s Creed technicznie rozgrywają się w niedalekiej przyszłości, w której potomkowie potężnych zabójców zaglądają do genetycznych wspomnień swoich przodków za pomocą potężnej technologii zwanej Animus. Zostają odesłani do różnych czasów i miejsc, od starożytnego Egiptu, rewolucji amerykańskiej czy Londynu epoki przemysłowej. Pierwsza gra została wydana w 2007 roku, a seria obejmuje obecnie kilkanaście głównych tytułów.

Czytaj także  Treason First Look ujawnia Daredevil Star Charlie Cox w serialu Netflix

Nie ujawniono jeszcze okresu i lokalizacji serii, nie wiemy też, czy obejmie ona scenerię znaną wcześniej z jednej z gier, czy też przeniesie nas w zupełnie nowy czas i miejsce. Nadal jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i nie ogłoszono ani obsady, ani daty premiery.

Assassin’s Creed został wcześniej zaadaptowany do filmu w 2016 roku, z udziałem Michaela Fassbendera. Rozczarował zarówno fanów, jak i krytyków, chociaż w kasie zarobił prawie dwa razy więcej niż budżet. Planowano kontynuację tego filmu, ale odwołano ją po złym przyjęciu filmu.

Akcja kolejnej części serii gier wideo, Assassin’s Creed: Mirage, rozgrywa się w latach 800-tych w Bagdadzie i ma ukazać się w 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *