W anime Pokémon Ash przez lata łapał i trenował wiele Pokémonów, zmieniając wiele małych stworzeń w jedne z najsilniejszych Pokémonów, jakie kiedykolwiek widziano.

Oczywiście, kiedy pojawia się temat najsilniejszego Asha, przychodzi na myśl Pikachu. Ale moc Pikachu jest pokazywana w anime prawie w każdym odcinku. A co z Pokémonami Asha oprócz Pikachu? Jak wypadają ze sobą i który z nich może być najsilniejszy, jakiego kiedykolwiek wychował?

10 Snorlax

Ash złapał swojego Snorlaxa na Pomarańczowych Wyspach Pokémona, gdzie pływał z wyspy na wyspę, już silny, ponieważ pożerał wszystko, co napotkał. Snorlax okazał się potężnym sprzymierzeńcem, zdolnym jednym uderzeniem powstrzymać potężnego Rhydona, który wpadł w szał. Jest także mistrzem potężnej techniki Hyper Beam, której używał do pokonania wielu przeciwników na konferencjach turniejowych. Jedynym problemem związanym ze Snorlaxem jako Pokémonem jest oczywiście to, że ma on tendencję do jedzenia i spania, a nie do walki, więc zmotywowanie go do walki w najsilniejszym wydaniu jest czasami trudne nawet dla Asha.

Pokemon: Melmetal po ewolucji.

Jako mityczny Pokémon, Melmetal jest nie tylko jednym z najrzadszych Pokémonów, jakie Ash kiedykolwiek złapał, ale także jednym z największych i najsilniejszych. Został napotkany jako Meltan i ewoluował, gdy setki Meltanów zebrały się, aby pomóc Ashowi podczas mistrzostw Ligi Alola. Niestety oznacza to również, że Melmetal nie miał zbyt wielu okazji do udowodnienia swojej waleczności w bitwie, a jego występ w turnieju nie był najlepszy. Mimo to Melmetal zna swój charakterystyczny atak, Podwójne Żelazne Uderzenie, i jeśli ma szansę, nadal należy do najsilniejszych ataków Asha.

8 drakowskich

Dracovish czule gryzie głowę Asha

Ten dziwny i silny Pokémon był wynikiem nieudanego odrodzenia skamielin, a Ashowi powierzono dziwnego Pokémona po tym, jak naukowcy zakończyli jego badania. Pomimo swojego wątpliwego pochodzenia, Dracovish jest potężnym przeciwnikiem, zdolnym do wyprowadzenia swojego charakterystycznego ataku Fishious Rend i unicestwiania przeciwników wolniejszych od niego. Jego masywna szczęka daje mu imponujące możliwości ataku, które często wykorzystuje z Lodowym Kłem do fantastycznych rezultatów. Dracovish Asha jest jednak trochę kosmiczny i nie zawsze zdaje sobie sprawę z ważnych rzeczy, takich jak wezwanie z bitwy.

Czytaj także  MHA: All Might's Real Secret Weakness Reveals Just How Reckless He Is

7 Hawlucha

Hawlucha to kolejny łobuz Pokémonów, na którego trenerzy powinni uważać.

Obrońca lasu przed dołączeniem do Asha, Hawlucha szybko stał się ulubionym wyborem Asha podczas jego przygód w Kalos. Użycie przez Hawluchę jego charakterystycznego ruchu, Flying Press, przyniosło Ashowi wiele bitew, nawet gdy szanse były przeciwko niemu. Hawlucha, na przykład, zdołał wygrać z Liderem Sali typu Fairy Valerie, pomimo swojej wady pisania. Hawlucha był również doskonałym mentorem dla innych Pokémonów Asha, takich jak Noibat, którego nauczył latać. Główną wadą Hawluchy jest to, że zdecydowanie preferuje teatralność, nawet jeśli nie jest to najlepsza strategia w konkretnej bitwie.

6 Dobrara

Ash, Pikachu i Goodra krzyczą i kibicują Pokemonom.

Dosłownie spadając na kolana Asha jako Goomy, Goodra dołączył do Asha, ponieważ chciał stać się silniejszy i odważniejszy, a Ash zdecydowanie pomógł mu osiągnąć ten cel. Zdolność Goodry do nawodnienia przydała się przy kilku okazjach, pozwalając jej wyleczyć się z efektów statusu w deszczu. Jedna z jego ulubionych technik, Bide, pozwoliła mu wziąć na siebie ciężar ataków wroga, zanim powrócił z pełną mocą, co czyni go zaskakująco silnym Pokémonem w walce. Goodra cierpiał z powodu pewnych traumatycznych doświadczeń, zanim Pokémon spotkał Asha, pozostawiając go przerażonego Pokémonami typu Wróżka i Robak, ale Ash pomógł mu przezwyciężyć tę słabość.

5 Sceptyczny

Sceptile Asha z serii anime Pokémon.

Ash spotkał swojego Sceptile’a jako Treecko, gdzie pomógł mu obronić jego dom. Jako Grovyle stał się jednym z najbardziej niezawodnych Pokémonów Asha, często ostatnim, którego używał do zapewnienia sobie zwycięstwa, ponieważ jego zdolność Przerostu czyniła go szczególnie silnym, gdy żetony spadały. Udało mu się nawet pokonać Mitycznego Pokémona Darkrai podczas mistrzostw Pokémon Sinnoh League, co jest niewiarygodnie imponującym osiągnięciem. Największą słabością Sceptile jest prawdopodobnie jego duma, ponieważ kiedyś stracił zdolność używania ataków, gdy został zlekceważony przez Meganium, którego lubił. Jednak ta duma nie wystarczy, by wyrzucić go z pierwszej piątki najsilniejszych Pokémonów Asha.

Czytaj także  Pokémon Fans Waiting For the Reboot Need to Watch Digimon's New Series

4 Lucario

Pokemon Ash Lucario

Lucario to jeden z nowszych Pokémonów Asha, wyhodowany z jajka podczas Pokémon Journeys. Lucario i Ash nawiązali natychmiastową więź dzięki supermocy Asha, która pozwalała mu widzieć aury w Pokémonach, więc para mogła trenować razem bardzo wydajnie. Walczył z Eternatusem po świeżej ewolucji, którą pokonał z pomocą Pikachu i Cinderace Goha, i ma doskonałe wyniki przeciwko Pokémonom Dynamaxed. Lucario Asha jest również zdolny do Mega Ewolucji, dzięki Mega Kamieńowi zdobytemu z pomocą Korriny. Dla Lucario jego śmiałość była często głównym problemem, ponieważ atakował przypadkowe dzikie Pokémony jako Riolu i czasami był nieposłuszny, chociaż przeważnie kończyło się to, gdy ewoluował.

3 Infernape

Infernape pochyla się nad ziemią gotowy do walki w anime Pokemon.

Wzięty jako Chimchar, gdy jego rywal Paul go porzucił, Infernape jest jednym z największych sukcesów Asha. Odrzucony za bycie „zbyt słabym”, Ash był w stanie wyszkolić Chimchara w silnego Pokémona, który potrafił dzielnie walczyć w prawie każdych okolicznościach. Jego zdolność Blaze jest jednym z jego największych atutów, wzmacniając go do stanu niemal szału, gdy robi się tragicznie. Infernape zdecydowanie preferował Mach Punch, często pokonując wrogów szybkim uderzeniem. Infernape stał się na tyle odważny dzięki Pokémon Journeys, że faktycznie wyruszył, by rzucić wyzwanie Moltresowi tylko dla zabawy.

2 Charizard

Pokemon-Ash-Charizard-Nieposłuszeństwo

Prawdopodobnie najsłynniejszy Pokémon Asha po Pikachu, Charizard Asha został pierwotnie znaleziony jako porzucony Charmander, prawie umierający w deszczu. Nie był mu posłuszny przez dość długi czas po ewolucji, ale w końcu zaczął szanować wszystko, co Ash dla niego zrobił. Charizard brał udział w większej liczbie lig niż jakikolwiek Pokémon Asha poza Pikachu i okazał się krytyczny w zdobyciu kilku odznak. Charizard walczył również z kilkoma Legendarnymi Pokémonami, zwłaszcza jeśli liczyć filmy, i często był w stanie walczyć z nimi od stóp do głów przez zaskakująco długi czas. Charizard jest skłonny do rywalizacji, zwłaszcza z innymi Pokémonami podobnymi do Smoka, takimi jak Dragonite Iris, ale często jest chętny do pomocy młodszym Pokémonom (zwłaszcza typu Ognistego), w których widzi potencjał. Niestety jednak, ledwo przegrywa na pierwsze miejsce wśród najsilniejszych Pokémonów Asha.

Czytaj także  Who are the Bounts? Bleach's Anime-Exclusive Enemies Explained

1 Greninja

Greninja Asha w anime Pokémon podczas bitwy na arenie.

Asha i Greninję łączyła więź tak wyjątkowa, że ​​mogła połączyć ich w walce, powodując transformację podobną do Mega Ewolucji. Zawsze był mocno skupiony na treningu, nawet zanim Ash go złapał i miał poważne usposobienie. Technika zasłony wodnej Greninji była również niezwykle użyteczna i okazała się kluczem do transformacji Ash-Greninja. Ulubionym atakiem Greninji jest oczywiście wodny shuriken, coś, co stan Ash-Greninja radykalnie wzmocnił. Chociaż Greninja zdecydował się pozostać w Kalos i działać jako jego obrońca, pojawił się ponownie w Podróżach, aby pomóc wyszkolić Lucario Asha, co okazało się kluczowe dla jego ostatecznego zwycięstwa w World Coronation Series.

Chociaż Ash może być najbardziej znany ze swojej współpracy z Pikachu, jasne jest, że ma wiele silnych Pokémonów. Najsilniejsze Pokémony Asha nieuchronnie to te, z którymi tworzy najsilniejszą więź, udowadniając, dlaczego jest najlepszym trenerem.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *