W latach 80. i 90. jedna z najbardziej znaczących kłótni w Hollywood toczyła się między supergwiazdami gatunku akcji, Sylvesterem Stallone i Arnoldem Schwarzeneggerem. Stallone i Schwarzenegger mieli nadzieję, że pokonają drugiego dzięki występom kasowym z naturalną kłótnią, która trwała przez lata, Stallone i Schwarzenegger byli w sprzeczności, aż w końcu spotkali się, by zagrać między innymi w serii Niezniszczalni. Ale podczas kłótni Schwarzeneggerowi udało się pokonać Stallone, nakłaniając rywala do zaakceptowania roli w filmie, który z pewnością spłonie.

Film, o którym mowa, to Stop! Albo moja mama strzeli. W komedii, wyreżyserowanej przez Rogera Spottiswoode, występuje Stallone jako twardy glina, obok nieżyjącej już legendy Złotych Dziewczyn Estelle Getty jako jego starsza matka, która okazuje się bardziej groźna w posługiwaniu się bronią palną, niż mógł się spodziewać. Film został pobity bardzo negatywnymi recenzjami po jego wydaniu, plasując się na 14% zepsutych w Rotten Tomatoes. Czas też nie był zbyt łaskawy dla filmu, ponieważ jest powszechnie uważany za jeden z najmniej czczonych filmów Stallone.

Pojawiły się plotki, że Stallone szybko zaakceptował rolę w Stop! Albo My Mom Will Shoot po usłyszeniu, że Schwarzenegger był zainteresowany. W nowym wywiadzie dla THR Stallone mówił o tym, jak film wypadł gorzej, sugerując, że koncepcja tak naprawdę nie działała z ukochaną, taką jak Getty w roli jego matki. Powtórzył również swoje przekonanie, że został oszukany, by przyjąć tę rolę, przyznając, że miał tylko nadzieję, że pokona Schwarzeneggera przed ciosem, zanim zastanowi się nad filmem.

„Stop! Albo My Mom Will Shoot miał być jak Wyrzuć mamę z pociągu z mamą jako naprawdę paskudna robota. Zamiast tego zatrudniasz najmilszą kobietę w Hollywood, Estelle Getty, którą chciałbyś, aby była twoją matką. Koniec z tym! Poza tym słyszałem, że Schwarzenegger zamierzał zrobić ten film i powiedziałem: „Mam zamiar go pokonać”. Myślę, że on mnie wrobił.

Czytaj także  Hugh Jackman Begs the Oscars Not to Validate 'Insufferable Ryan Reynolds' Following Best Song Nomination

Arnold rzeczywiście oszukał Sly, ale rywalizacja się skończyła

Lwia Brama

Schwarzenegger odpowiedział na twierdzenie Stallone w wywiadzie THR. Aktor Terminatora jest czysty i potwierdza, że ​​w rzeczywistości sfingował zainteresowanie filmem jako sposób na ustawienie Stallone’a, by wziął przynętę. Mówi jednak, że woli rzeczy takie, jakie są teraz z tą dwójką jako przyjaciółmi, w przeciwnym razie Stop! Albo My Mom Will Shoot może być kolejnym filmem, który doczeka się kontynuacji.

„To w 100 procentach prawda. W tamtych czasach robiliśmy różne szalone rzeczy, aby wyprzedzić naszą rywalizację. Na szczęście dla nas i wszystkich innych dzisiaj kibicujemy sobie nawzajem. Dzięki Bogu, ponieważ z pewnością nie potrzebujemy już nigdy więcej Stop! Albo moja mama strzeli.

Stallone i Schwarzenegger pojawili się razem w trzech filmach Niezniszczalni. Zagrali także w filmie Esacpe Plan z 2013 roku, pierwszym filmie, w którym obaj wystąpili jako współprowadzący. Za kulisami para również od czasu do czasu się spotyka, co obejmuje spotkanie w październiku, aby uczcić upiorne wakacje.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *